www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Wpływ Kościoła Katolickiego na życie wszystkich obywateli. (Strona 64) (1298503 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 82 Poprzednia strona Następna strona  
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2014-06-10 19:09
A to Ty Kuchenkorz jestes;-)
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2014-06-10 21:30
Od kilku dni klauzura sumienia jest tematem nr I w mediach. Dzisiaj miałem możność w TV zobaczyć i usłyszeć pana Chazana, który powiedział, że od 20 lat nie robi "skrobanek" i bardzo się teraz tego wstydzi i jednocześnie wyrażą skruchę. Oczywiście pan Chazan nie użył określenia "skrobanka", ale tak to się kiedyś nazywało w poprzednim ustroju i dodam, że było to nielegalne. Jednak "skrobanki" wykonywano "po cichu", ale tylko w prywatnych gabinetach i ... za odpowiednią opłatą. Osobiście znałem lekarzy, którzy to robili i w porównaniu z innymi specjalnościami ginekologom w owym czasie nieźle się powodziło.
Prof. Chazan ws. deklaracji wiary: trwa zajadły atak pełen nienawiści

>Według Chazana prawo, które pozwala odmówić lekarzom aborcji tylko pod warunkiem wskazania placówki, w której pacjentka będzie mogła się jej poddać, jest "nielogiczne", "nieludzkie" i "niemoralne", a procedura taka oznacza faktyczne współuczestniczenie takiego lekarza w "zabiciu człowieka".
>- Gdy jest ciężka wada rozwojowa płodu, warto wziąć pod uwagę opcje naturalnego przebiegu ciąży i porodu. Myślę, że zaproponowanie kobiecie urodzenia dziecka nie świadczy o braku sumienia - mówi lekarz.


A co o tym sądzi prof. Romuald Dębski, ginekolog i położnik? Prof. Dębski stwierdził, że przez odmowę aborcji i nie wskazanie innego lekarza Chazan naraził tę kobietę na cierpienie w przypadku cesarskiego cięcia oraz pozbawił możliwości kolejnych ciąż.
Kłótnia w studiu TVP Info. "Prof. Chazan ma sumienie wyłącznie dla siebie"

>- Prof. Chazan ma sumienie wyłącznie dla siebie. To nie jest sumienie dla matki. A przede wszystkim, to jest postępowanie niezgodne z prawem. Nie ma prawa narzucać tej klauzuli sumienia pacjentom - mówił w studiu TVP Info prof. Romuald Dębski, ginekolog i położnik.


Nadrzędny Autor Zygmunt Dodany 2014-06-11 07:20
Coraz bardziej Państwo Świeckie, staje się Państwem Kościelnym.
Nadrzędny - Autor WaldusNieKiepski Dodany 2014-06-10 22:03
Nie mam pojecia co się  pod tą  nazwa kryje ? Wyjasnij Rogal.
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2014-06-11 05:47
Kolejorz przesmiewczo.
Nadrzędny - Autor WaldusNieKiepski Dodany 2014-06-11 07:42
Nie chcę wysmiewac Legi. Przypomnę  Ci tylko powody
dlaczego cala Polska nie darzy sympatią  tego klubu.
To za podstępny sposób wzmacniania zespołu.
Kazdy zdolniejszy piłkarz byl powoływany do armii
I trafiał do Legi. A tych co nie mogli powołać, wysylali na ćwiczenia osłabiajac zespół  przeciwnika
przed ważnym meczem szczegolnie z Legią.
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2014-06-11 07:44
Zgoda, ale to było dawno. Niepokonane miasto, niepokonany klub...
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2014-06-11 07:55 Zmieniony 2014-06-11 08:07
Dwieście tysięcy ofiar . Cywilów, którzy mogli przysłużyć się ojczyźnie w lepszy sposób niż bezcelowo ginąć . Tragedia, której miasto i jej mieszkańcy mogli uniknąć . Wystarczyło tylko poczekać . Zwycięstwo czego nad czym ???? Poziom Legi-jak i zresztą całej naszej ligi- względem innych europejskich klubów jest na poziomie LZS-ów . Ligę oglądają zadymiarze i policja z tym żeby było taniej dla władz miasta policja ogląda to przez monitory i monitoruje ...jak zresztą piratów drogowych . Ludzie odpowiedzialni za nasze bezpieczeństwo nie mogą użyć materiałów filmowych jako dokumentu w sprawie . Coś tu trz\eba zmienić . Zacząłbym od stanowisk i osób nie widzących problemu przez tak wiele lat transformacji . Pensje się zmieniły, ale ludzie nie i mamy to co mamy . Bajzel, który nawet Unia będzie miała problem w posprzątaniu :-((( .
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2014-06-11 08:32
O czym Ty mówisz. Jestem praktycznie na każdym meczu Legii w Warszawie i nigdy nie czułem się zagrożony. Legia jest słaba? To co powiesz o Lechu? Co do Powstania...kolejny pacyfista. Dobrze, że kiedyś takich nie było bo byśmy spod zaborów nigdy nie wyszli. Za to miasto i za te barwy, oddałbym całe życie swe...
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2014-06-11 08:56 Zmieniony 2014-06-11 08:59
A oddawaj, ale z głową swoje życie..... Jestem tylko za przemyślanymi decyzjami i moim zdaniem powstanie nie było potrzebne, wystarczyło tylko poczekać na ruskich . Po wojnie zabrakło tych dwieście tysięcy straconych istnień do walki z nimi . Legia jest - moim zdaniem - klub wyróżniający się tylko w polskiej lidze . Na puchary musi jeszcze poczekać ..Nie chcę nikogo obrażać i jeżeli czujesz się obrażony to przepraszam, ale zdania nie zmienię . Szkoda mi tych ludzi z głowami pełnych pomyslów mieszkańców Warszawy, którzy zginęli nie wiedząc dlaczego . A Legia czy Lech -to mi obojętne - jak będą grali w pucharach i będą to robić dobrze - bedę im kibicował . Ale tylko wtedy .
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2014-06-11 09:03
Czy dyskusja w tym wątku o piłce ma nam zwrócić uwagę na pobożność kibiców????
Nadrzędny Autor amalian Dodany 2014-06-11 09:28
Nie widzisz problemu, że kościól wkroczył do Ligi nie dając alternatywy wyboru kibicom . Każdy mecz bedzie zaczynał się od modlitwy Aniele Boży by przejść do nabożeństw majowycvh i w procesji wyprowadzić sędziego poza boisko . Wiadomo sędzia kłamie i nie jest obiektywny, każdy . To jest dopiero początek zmian w lidze ...Liga żywi. liga chroni , liga zawsze Cię obroni - to hasła Żylety ;-))) . Jak kogoś obraziłem to nieumyślnie . Pozdrawiam :-).
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2014-06-11 09:27
W pucharach będę za Lecha trzymał kciuki. Co do Powstania to łatwo jest nam oceniać decyzję gdy znamy wynik i mamy więcej danych niż ówcześni. A ten kwiat, który wtedy zginął (AK) i tak by zgnił w ubeckich katowniach. Pewnie, szkoda ludności cywilnej, ale idąc tym tropem to powinniśmy się poddać także 2 września 1939 r.

Hej, chłopcy, bagnet na broń!
Długa droga, daleka, przed nami,
Mocne serca, a w ręku karabin,
Granaty w dłoniach i bagnet na broni.

          Jasny świt się roztoczy,
          Wiatr owieje nam oczy
          I odetchnąć da płucom i rozgorzeć da krwi,
          I piosenkę jak tęczę nad nami roztoczy
          W równym rytmie marsza: raz, dwa, trzy...

Hej, chłopcy, bagnet na broń!
Długa droga, daleka, przed nami trud i znój,
Po zwycięstwo my, młodzi idziemy na bój,
Granaty w dłoniach i bagnet na broni.

          Ciemna noc się nad nami
          Roziskrzyła gwiazdami,
          Białe wstęgi dróg w pyle, długie noce i dni
          Nowa Polska zwycięska jest w nas i przed nami
          W równym rytmie marsza: raz, dwa, trzy...

Hej, chłopcy, bagnet na broń!
Bo kto wie, czy to jutro, pojutrze czy dziś
Przyjdzie rozkaz, że już, że już trzeba nam iść...
Granaty w dłoniach i bagnet na broni!
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2014-06-11 09:31 Zmieniony 2014-06-11 09:44
Tak wiele straconych marzeń, planów :-((((((   Jeżeli nie widzisz różnicy między wrześniem 1939r i napadem hitlerowskich Niemiec  na Polskę a Powstaniem Warszawskim, które wybuchło gdy wojska rosyjskie były na drugim brzegu Wisły i z pewnością by Warszawę wyzwoliły(jakkolwiek to nie zabrzmi fałszywie). Można było zaczekać . Powstanie nie było warte tej ofiary 200000 tysięcy istnień :-((( .Chylę czoło przed wszystkimi, którzy w nim zginęli ale ....
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2014-06-11 09:41
Przyjedź do Warszawy, poczuj ducha tego miasta. Odwiedź Muzeum Powstania Warszawskiego, niech przewodnik oprowadzi Cię po mieście szlakiem Powstania. Inaczej na to spojrzysz. Zaśpiewaj z 20 tys. kibiców Sen o Warszawie Niemena. To daje inną perspektywę.
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2014-06-11 09:50
Rogal Warszawa mi się podoba nawet na zdjęciach jest piękna . Pewnie ludzie są tam wyczuleni na drugą osobę i jak umieją to chcą pomóc . Pewnie i teraźniejsza Żyleta ma to oblicze radosne i dumne ze swojego klubu, ale dlaczego od klubu tak mało wymagacie ??? Przecież nie daje Wam darmowych biletów . Kochajcie, ale wymagajcie - jak w małżeństwie .Idę dlo kuchni, bo jestem głodny a i o kościele mi nikt nie będzie mloł ;-)))) . Pozdrawiam , głodny że konia z kopytami bym zjadł :-) .
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2014-06-11 10:22
A czego powinniśmy wymagać?
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2014-06-11 11:32
poziomu, klasy, zaangażowania od wszystkich zawodników .... tylko nie NK  ;-)))) .Pozdrawiam :-).
Nadrzędny Autor rogal160 Dodany 2014-06-11 11:57
Ależ zdobyli Mistrzostwo Polski, wciry dostaną gdy w pucharach znów zrobią z siebie idiotów.
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2014-06-11 09:02

> Przyklad z mojego poznańskiego podwórka .: :
> Festiwal teatralny Malta i protest radnych.


Dokładnie chodzi o to:

Większość radnych podpisała się pod protestem przeciw spektaklowi "Golgota Picnic", który jest w programie Festiwalu Malta. Ich zdaniem przedstawienie jest bluźniercze i naruszy wrażliwość chrześcijan
Chodzi o przedstawienie "Golgota Picnic". Jego reżyserem jest Rodrigo Garcia. Przedstawia piknik na scenie pokrytej hamburgerami, a w tle wyświetlane są renesansowe obrazy z ukrzyżowania Chrystusa. Według zapowiedzi to "ostatnia wieczerza współczesności". Podczas Festiwalu Malta "Golgota Picnic" ma być wystawiony dwa razy: 27 i 28 czerwca.


I jeszcze coś, co pokazuje zamysł twórców:

Co na to organizatorzy? Dyrektor Merczyński w rozmowie z "Wyborczą" tłumaczył: - Tematem spektaklu "Golgota Picnic" nie jest chrześcijaństwo ani śmierć Chrystusa, lecz kondycja europejskiego społeczeństwa pogrążonego w konsumpcjonizmie i hedonizmie oraz duchowej pustce.

No, ale intencja jest za trudna do zrozumienia. Może protest działa jak odruch Pawłowa?  'Krzyczeć głośno,gdy usłyszysz, że trzeba protestować w jedynie słusznej sprawie,  nawet jak nie rozumiesz w czym rzecz'. 

Pikanterii dodaje fakt taki:
27 i 28 czerwca - czyli dni, w które ma być przedstawienie - przypadają dwa katolickie święta: Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.

A, że katolickie święta w katolickim kalendarzu są prawie  codziennie, to już samo to powinno wykluczyć każdy teatr tak rzekomo obrazoburczy.;-)
Nie wiem jaki jest, ale to, co mówi dyr. Merczyński mnie przekonuje. Dlaczego z góry zakładać złe intencje? Przecież mamy duchową pustkę świata w dzisiejszych czasach, czy nie mamy?

Cały tekst: http://poznan.gazeta.pl/poznan/1,36001,16129284,Poznanscy_radni_protestuja_przeciw__Golgota_Picnic__.html#ixzz34JYcyYGE
Nadrzędny - Autor Iota Dodany 2014-06-11 14:02 Zmieniony 2014-06-11 14:34
Znalezienie sensownych informacji o sztuce jest trudne, ale istnieje jej opis na stronie francuskiego teatru, który ją wcześniej wystawiał. To źródło pośrednie, ale wypada założyć, że jak robią reklamę to świadomie taką a nie inną. Z przełożeniem tego na polski miałam spory problem, bo francuskiego nie znam - słowniki plus znajomość angielskiego i kawałków hiszpańskiego (oba są częściowo francuskiemu pokrewne). Nie daję 100% gwarancji na każde słowo.

Wyjątki z opisu sztuki:

> Plasticien, orchestrateur d’images chocs et de tableaux vivants aux provocations assumées, Rodrigo García interroge le monde et ses modèles, bouscule le cours de l’Histoire et de ses mythes. Toutes mesures dépassées, il fait du Messie et de ses acolytes une proie idéale."


R.G., artysta i twórca obrazów szokujących oraz prowokacyjnych, kwestionuje świat, wywraca jego historię i mity. Historia Mesjasza i jego uczniów jest doskonałą ofiarą [takiej interpretacji], bez ograniczeń.

> "Golgota picnic met en scène une crucifixion tragique et trash"


Golgota Picnic zawiera tragiczną i kiczowatą scenę ukrzyżowania. [chodzi o scenę odgrywaną przez aktorów, kto ciekaw, znajdzie zdjęcie]

> L’artiste démontre avec toutes ses armes que l’iconographie chrétienne est pour lui l’image même de la « terreur et de la barbarie ».


Artysta z całą mocą pokazuje, że dla niego chrześcijańska ikonografia to obraz "terroru i barbarzyństwa"

> Rodrigo García et sa bande de fous furieux espagnols déchiffrent les évangiles à la machette. Ils font tomber des murs d’angoisses et de culpabilités héritées. Performeurs, danseurs, vociférateurs, anges chutés du ciel ou provocateurs enragés, ils s’attaquent aux peurs de deux mille ans de christianisme.


Rodrigo García i jego trupa szalonych Hiszpanów dekonstrukcje Ewangelie maczetą. Obalają mury lęku i nabytej [poprzez urodzenie] winy. Artyści, tancerze, "krzykacze", upadłe anioły, wściekli prowokatorzy atakują lęk dwóch tysięcy lat Chrześcijaństwa.

A na deser można dodać, że w ramach tego opisu cytowany jest też epitet, którym sztuka obdarza Chrystusa, a którego tu nie zacytuję bo mi nie wypada. Linka do strony takoż nie podaję, ale wystarczy wrzucić sobie dowolne francuskie zdaniu do Google, żeby tam trafić, jeżeli ktoś koniecznie chce.

Oczywiście może opis [wraz ze zdjęciami] jest całkowicie niesłuszny, stronniczy i autor nie miał z nim nic wspólnego - żeby mieć pewność, musiałabym się na tę sztukę wybrać. Ale na podstawie takiego materiału raczej trudno mi kupić pomysł, że sztuka ma nie mieć nic wspólnego z Chrystusem i Chrześcijaństwem i tylko tak przypadkiem wyszło, przy okazji kontestowania pustki egzystencjalnej (insza inszość, że ja ogólnie nie bardzo lubię, jak artysta bycie prowokacyjnym tłumaczy opisywaniem albo kontestowaniem rzeczywistości - jeżeli jest pustka, to dobrze by ją było zapełnić, a nie odtwarzać).

Czy protest radnych sam w sobie to dobry pomysł raczej mam wątpliwości, ale jeżeli mówimy o tym co kto o sztuce wie, to to jest chyba najbliższe wiedzy oficjalnej bez obejrzenia spektaklu.
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2014-06-11 15:47

> ....na podstawie takiego materiału raczej trudno mi kupić pomysł, że sztuka ma nie mieć nic wspólnego z Chrystusem i Chrześcijaństwem i tylko tak przypadkiem wyszło, przy okazji kontestowania pustki egzystencjalnej


A kto tak powiedział? Powiedziano nieco inaczej. Zrozumiałam wymowę artykułu tak, że głównym tematem nie jest chrześcijaństwo tylko obecna kondycja społeczeństwa, a ukrzyżowanie występuje jako duchowy kontrast w tle? Nie wiemy, czy przypadkiem ta paskudna brzydota i kicz nie są tylko mocnymi środkami wyrazu dla krytyki tego, na co narzekamy w dzisiejszych czasach, ale tylko środkiem wyrazu, a nie celem samym w sobie.
Nie wiemy, bo nie znamy sztuki, a chętnie bym ją obejrzała na filmie.
Jak na razie protesty przysporzą zapewne widowni. Reklama za darmo, a skandal metodą na rozgłos Festiwalu, więc nie dziwiłabym się, jakby  ktoś przewrotnie "dołożył do pieca" w środowiskach protestujących. Zagranie na bank skuteczne.
I tu trzeba odnotować jeszcze jedną ważną rzecz.
Spektakl jest 'obiletowany', a więc kto sie nie chce gorszyć i obrażać, niech nie idzie. 
Gdy ateista nie chce doznawać frustracji nie chodzi do kościoła, nie chodzi do spowiedzi, a nie protestuje na ulicach z innymi ateistami, ze wiara obraża jego uczucia NIEreligijne.
Przykład może brutalny, ale porównywalny co do istoty rzeczy, czy nie?
Nadrzędny - Autor Iota Dodany 2014-06-11 16:28 Zmieniony 2014-06-11 16:30

> a ukrzyżowanie występuje jako duchowy kontrast w tle?


Zakładam, że nie widziałaś tych samych zdjęć ze sztuki co ja, bo z duchowym kontrastem to nie ma za dużo wspólnego.

> Nie wiemy, czy przypadkiem ta paskudna brzydota i kicz nie są tylko mocnymi środkami wyrazu dla krytyki tego, na co narzekamy w dzisiejszych czasach, ale tylko środkiem wyrazu, a nie celem samym w sobie.


Jest dostępny po polsku wywiad z tym panem, swoisty manifest artystyczny. Okraszony filmem z wyjątkami z przedstawienia - najogólniej mówiąc niesmacznymi (i to nawet nie z przyczyn religijnych). Pan, o ile dobrze rozumiem, uważa, że jego celem jest zezłościć, sprowokować publiczność na różne sposoby. Bo żyjemy, podobno, "w g......" i on, czuje się w obowiązku to pokazać. Wprawdzie mnie się to nijak nie chce skleić w całość, bo jednocześnie p.Garcia twierdzi, że teatr nie może nikogo ani zranić ani skłonić do zmiany poglądu, (więc nie bardzo wiem po co istnieje, skoro nie ma wpływu na widza), ale to już insza inszość.

> a nie protestuje na ulicach z innymi ateistami, ze wiara obraża jego uczucia


Pozdrowienia od krakowskiego Marszu Ateistów i Agnostyków. Mały bo mały, ale jest. Takoż pozdrowienia od pań z Manify feministycznej, które wprawdzie nie w związku z ateizmem, ale jak najbardziej swoje uczucia NIE-religijne manifestują. Ewentualnie od tych ludzi, co to kiedyś sklecili sobie krzyż z puszek po piwie Lech, żeby postawić niezwykle wyrafinowaną kontrę manifestantom na Krakowskim Przedmieściu.

Poważnie mówiąc: tak to działa, że jedni manifestują to, drudzy tamto. Ja tylko reaguję na komentarz, że oni to tak tylko jak psy Pawłowa, bo nie ma powodu.
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2014-06-11 16:46
Musiał być cichy ten marsz ateistów, bo nie słyszałam, albo przeoczyłam.  Uczestniczyć w marszach nie miałabym zamiaru.:-)
W sprawie spektaklu i jego odniesień, nie mogę dyskutować, bo nie widziałam. Zdjęcia mnie nie zgorszyły, nagość tym bardziej nie. Pytanie, na ile były potrzebne aż takie prowokacje dla oczu (mam na myśli goliznę w obrzydliwej raczej scenerii, a nie akty.). Bo to jest pytanie, ale autor chciał się przebić i się przebił z hukiem za pomocą katolików.

> Ewentualnie od tych ludzi, co to kiedyś sklecili sobie krzyż z puszek po piwie Lech, żeby postawić niezwykle wyrafinowaną kontrę manifestantom na Krakowskim Przedmieściu.


Krzyża z puszek bynajmniej nie pochwalam. Co do 'wyrafinowanych manifestacji' po jednej i po drugiej stronie, mam o nich jednakowe zdanie.
Nadrzędny - Autor Iota Dodany 2014-06-11 16:51 Zmieniony 2014-06-11 16:54

> Co do 'wyrafinowanych manifestacji' po jednej i po drugiej stronie, mam o nich jednakowe zdanie.


Dla jasności nie twierdzę, że pochwalasz (mogło tak wyjść, ale nie o to chodziło). Zwracam tylko uwagę na oczywisty fakt - jeżeli już upieramy się na dzielne na katolików i ateistów, to i po jednej i po drugiej stronie będą bardzo różni ludzie. W tym manifestujący na najróżniejsze sposoby.
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2014-06-11 17:35
Dodam jeszcze, że po kazdej stronie będą tacy, którzy zagrzewają, rozgrzewają emocje, bo manipulacja tłumem to w sumie pestka dla takich 'zawodowców'.
Co te demonstracje tak naprawdę dają poza satysfakcją dla demonstrantów? Oto jest pytanie.
I znowu marzy mi się, że każda opcja trzyma się swego bez konfrontacji, a na zasadzie współistnienia.
Nie da się? Pewnie nie....
Tyle na szybko, bo mam dyżur z wnukami.
Nadrzędny Autor Zygmunt Dodany 2014-06-11 19:13 Zmieniony 2014-06-11 19:15
Babcia na froncie. :-)) I to jest godne uwagi,  to jest godne wołania: "wiwat Babcia!". A nie jakieś tam "figo-fago" na żywo. Życie to jest sztuka najwyższych lotów. :-)))
Nadrzędny - Autor Zygmunt Dodany 2014-06-11 17:31
Dużo w tym racji, choć nie sądzę, iż to jest prawdziwym problemem. Moim zdaniem, problemem wciąć staje się „symbol”, a raczej wysunięcie „symbolu”, przed cel wiary, czyli „Boga”. To właśnie jest problemem doktryny Krk. Wiara w symbol. Uzależnienie od symboli. Czy prawdziwa wiara w „Boga”, to symbole? Nie sądzę. Dla mnie jest tylko Bóg.
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2014-06-13 05:46
Jeżeli sumienie nie pozwala wykonywać zawodu, każdy powinien wybierać taki, który nie będzie z tym kolidował. W ten sposób w kraju katolickim, jakim od 1989 roku stała się Polska, pozbędziemy się wojska, policji etc, gdyż katolikowi sumienie nie pozwala na używanie broni.
Ale uwaga! Czy sumienie ma się tylko w przypadku, gdy świadomym działaniem odbierzemy komuś życie? A w przypadku wykorzystywania seksualnie dzieci,  "żerowania" na wiernych wymuszając opłaty według narzuconych stawek, a nie za "co łaska", wyłudzania majątków od wiernych i państwa itp, itd.? Dlaczego w takich przypadkach żaden ksiądz, biskup i nawiedzona baba nie przypomni sobie ani innym o sumieniu?
Konstanty Radziwiłł: lekarz nie jest punktem usługowym

>– Lekarz nie jest punktem usługowym, gdzie można załatwić wszystko według swojego życzenia. Lekarz jest szczególnym zawodem – mówił w programie "Polityka przy kawie" Konstanty Radziwiłł, wiceprezes Naczelnej Izby Lekarskiej.


Odpowiedzią na to stwierdzenia są komentarze internautów.

>~FeN : No i po co ta obłudna gadka którą słychać od paru dni od coraz to innego lekarza który podpisał kościelną lojalkę? Każdego Polaka obowiązuje polskie prawo, a każdy pracownik z chwilą podpisania umowy o pracę dostaje wykaz obowiązków które w ramach tej umowy ma wykonywać. Jak ktoś twierdzi że dla niego aborcja jest zabijaniem, to przecież nie musi pracować jako lekarz ginekolog, tak samo jak ktoś kto ma problem z zabiciem innego człowieka nie musi ( i nie może!) być żołnierzem czy policjantem! Wyobrażacie sobie polskich żołnierzy którzy w razie czego odmówili by strzelania do agresora twierdząc że ich katolickie zasady im nie pozwalają? Tak przy okazji to śmieszy obłuda Kościoła od którego się to wszystko zaczęło i który przez wieki całe nie miał problemu z okrutnym torturowaniem i zabijaniem niewinnych ludzi, a teraz nagle tak sporządniał? Żałosne to i strasznie załgane......

Nadrzędny Autor rogal160 Dodany 2014-06-13 06:06
Czlowieku, masz obsesje.
Nadrzędny - Autor Zygmunt Dodany 2014-06-13 06:40
To nie obsesja. Jak widać temat (nadal) iście gorący. I to nie bez powodu tak mocno popierany przez Krk. Cieszy mnie fakt, iż jest w Polsce jeszcze mnóstwo sprzeciwu, co do takich działań. Nadal twierdzę, że lekarze, którzy podpisywali i zobowiązali się do lojalności w stosunku do doktryny Krk ponad wszystkie prawa, winni otrzymać wybór. Albo bycie lekarzem, i służenie ludziom – albo – deklaracja Krk. Jedno porządna decyzja, i stałaby się „światłość”.
Chcesz wyznawać prawo kościelne, stań się kościelnym, a nie mieszaj tam, gdzie chodzi o zdrowie ludzi.
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2014-06-13 07:24
Nie mów mi co mam robić bo za krótki w uszach jesteś. Siej nadal jad i mniemanie.
Nadrzędny - Autor Zygmunt Dodany 2014-06-13 08:32
Jeśli to uwaga do mego wpisu, to przeczytaj uważnie. Wyraziłem swoje zdanie, co do samej „deklaracji”, co do ludzi (lekarzy), którzy ją podpisali, jak również wyraziłem zdanie, co do faktu, iż temat nadal jest „gorący” (w mediach wciąż ukazują się informacje na ten temat, włącznie z Internetem). Zatem skąd taki wybuch agresji?
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2014-06-13 08:37
To napisz chociaż coś nowego.
Nadrzędny Autor Nachbar Dodany 2014-06-13 18:49
Krystyna Kozłowska: w szpitalu św. Rodziny prawdopodobnie naruszono prawa pacjenta

>Po wstępnej analizie można stwierdzić, że prawdopodobnie naruszono prawa pacjenta do informacji i do dokumentacji medycznej - powiedziała Rzecznik Praw Pacjenta Krystyna Kozłowska, pytana o postępowanie wyjaśniające w szpitalu Św. Rodziny w Warszawie.
>Jak zaznaczyła, jeżeli szpital ma kontrakt z NFZ, to podpisuje go na pełen zakres usług i świadczeniodawca nie może odsyłać pacjenta do innej placówki, a powinien zabezpieczyć u siebie innego lekarza, który wykonuje dane świadczenia.
>Zgodnie z ustawą o zawodzie lekarza może się on powstrzymać się od wykonania świadczeń zdrowotnych niezgodnych z jego sumieniem, z zastrzeżeniem art. 30. - z tym, że ma obowiązek wskazać realne możliwości uzyskania tego świadczenia u innego lekarza lub w innym zakładzie opieki zdrowotnej oraz uzasadnić i odnotować ten fakt w dokumentacji medycznej. Art. 30. mówi o obowiązku udzielenia pomocy lekarskiej w każdym przypadku, gdy zwłoka w jej udzieleniu mogłaby spowodować niebezpieczeństwo utraty życia, ciężkiego uszkodzenia ciała lub ciężkiego rozstroju zdrowia, oraz w innych przypadkach niecierpiących zwłoki.

Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2014-06-13 18:04 Zmieniony 2014-06-13 18:08
Spór o "Golgota Picnic" trwa niestety nadal, a ksiądz, który nie dopatrzył się elementów obrazy uczuć religijnych, został obwołany Judaszem. No i dobrze, niech tam.:-)
Tylko dlaczego jeśli katolicy nie chcą, bronią innym wejść na zamkniętą salę? Jeśli są tacy, którzy chcą zobaczyć, to dlaczego im tego bronią? Czy można to jakoś wyjaśnić rzeczowo?
Sam autor nie budzi mojej sympatii, kiedy bliżej o nim poczytałam, co nie zmienia istoty rzeczy w sprawie spektaklu.
http://wiadomosci.onet.pl/poznan/spor-o-spektakl-golgota-picnic-obraza-katolikow/r5pqw
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2014-06-13 19:08

>Tylko dlaczego jeśli katolicy nie chcą, bronią innym wejść na zamkniętą salę? Jeśli są tacy, którzy chcą zobaczyć, to dlaczego im tego bronią? Czy można to jakoś wyjaśnić rzeczowo?


"Rzeczowo" wyjaśnił to "jaśnie nawiedzony" (nie mylić z oświecony) Jaworski. Trzeba przyznać, że jego logika jest powalająca.

>– Mówimy o tym, że jeżeli ktoś obraża uczucia innych osób, albo ktoś prowadzi do sytuacji, w której swoim zachowaniem narusza obowiązujące przepisy, to mamy prawo protestować i żądać, aby tego typu sytuacja nie miała miejsca. Nie ma znaczenia, czy coś dzieje się w zamkniętym pomieszczeniu, czy na otwartej scenie, gdzie każdy może przyjść – przekonywał Andrzej Jaworski.


Kard. Dziwisz o pedofilii w Kościele

>Polski Kościół podejmuje temat pedofilii bardzo poważnie - mówił kardynał Stanisław Dziwisz. Za tydzień w Krakowie księża w czasie specjalnego nabożeństwa pokutnego przeproszą za grzechy wykorzystania seksualnego dzieci i młodzieży przez duchownych.


Modlitwa jest dobra na wszystko, ale w przypadku wykorzystania seksualnego dzieci i młodzieży pokutą jest więzienie.
Nadrzędny Autor rogal160 Dodany 2014-06-13 21:30
A jaka kara za kierowanie Powstancow do kopalni uranu?
Nadrzędny - Autor Zygmunt Dodany 2014-06-14 08:40

>Tylko dlaczego jeśli katolicy nie chcą, bronią innym wejść na zamkniętą salę? Jeśli są tacy, którzy chcą zobaczyć, to dlaczego im >tego bronią? Czy można to jakoś wyjaśnić rzeczowo?


Być może dla tego, iż sami mają wątpliwości, co do doktryny własnej wiary? Być może, nie widzą świętości z mnożących się symbolach? Kto wie? Krk tak uzależnia od swojej doktryny, iż być może podświadomie czują, że coś jest nie halo?
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2014-06-14 12:31
Cxy ktos mi odpowie?
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2014-06-14 14:17
Jeszcze nie cichną media w związku z podpisaną przez lekarzy "Deklaracją wiary". I słusznie, bo nie można przejść do porządku dziennego, gdy nagle po latach następuje dziwne "nawrócenie" lekarzy, którym w przeszłości sumienie nie przeszkadzało w dokonywaniu "skrobanek". To dowód jakimi są hipokrytami. Najpierw dorobili się majątków, a teraz udają świętoszków. Jak np. Piecha. Przeczytajcie komentarze o tym lekarzu.
Piecha: dlaczego ja i inni mamy płacić za aborcję?

>- Jeżeli już dopuszczamy w jakichś sytuacjach aborcję, powinno to być dokładnie sprecyzowane, o jakie wyjątki chodzi i gdzie są robione. Można zrobić ośrodki, które nie powinny być opłacane ze składek zdrowotnych. Nie rozumiem, dlaczego ja czy inni obywatele mają płacić ze składek za aborcje? - oświadczył Bolesław Piecha, były wiceminister zdrowia w rozmowie z "Super Expressem".


Odpowiedzią na to ostatnie pytanie pana Piechy są komentarze internautów. Cytuję:

>~niewierzący Polak : "Nie rozumiem, dlaczego ja czy inni obywatele mają płacić ze składek za aborcje? - oświadczył Bolesław Piecha, były wiceminister zdrowia w rozmowie z "Super Expressem". A ja panie ministrze nie rozumiem dlaczego ja czy inni obywatele mają płacić z podatków utrzymywanie pasożytniczo bytujących katechetów którzy zmasowanie dokonują aborcji dziecięcych umysłów.
>~Jann Gud : A dlaczego ja mam płacić na kościół?Piecha to obłudnik,dokonał sporo aborcji i udaje nawróconego.Gdy nie będzie posłem wróci do praktyki aborcyjnej.Katolicy to najbardziej fałszywi ludzie.W PISie sami rozwodnicy, pijacy. Przykazania Boże są im obce.Nienawiść,Hipokryzja ,to ich znak rozpoznawczy.No i panie Piecha skończyć z finansowaniem kleru.Bo niby dlaczego? Prawda.
>~polka : Proszę Pana a dlaczego polacy maja płacić na kościól do którego nie chcą należeć ? dlaczego jest religia w szkole tylko katolicka a nie ma lekcji zastepczych za pieniądze podatników i dlaczego za pieniądze podatnikówk kosciół pielegnuje swoich przestepców pedofili ?...dlaczego rząd solidarnosciowy rozdał majątek polaków kosciołowi czyli obcemu państwu ???  dlaczego nie utrzymuje sie ze składek swoich wiernych. Państwo polskie jest państwem świeckim. lekarze są opłacani z pieniędzy podatników i ich studia tez.......powinni stosować sie do przepisów. Boga mamy w sercu a nie w kieszeni...........

Nadrzędny - Autor Zygmunt Dodany 2014-06-14 15:17
Tak mnie zastanawia fakt, co musi się jeszcze stać – by wreszcie przejrzeć na oczy. I już wiem. Krk włącznie ze swoją obłudną doktryną, pokaże swoją prawdziwą twarz, i zagarną ludziom ostatni kawałek wolności. Już dużo nie brakuje. Wścibstwo i ciche narzucanie własnego prawa ponad wszystko, przechodzi co rusz następne kręgi życia Polaków.
Moim zdaniem, najbardziej niebezpiecznym problemem jest fakt, iż Polacy, którzy mają własne zdanie, odmienne od Krk są atakowani nie tylko przez Krk, ale i przez jego wyznawców. Widać to na każdym kroku. Wszędzie krzyże, wszędzie symbole. Mamy wścibstwo Krk w polityce, w szkolnictwie, obecnie zabrali się za medycynę.
Być może reakcją Polaków zdrowo myślących winno być bojkotowanie lekarzy, którzy podpisali „deklarację”? Skoro Rząd polski nie potrafi ochronić swoich obywateli, którzy mają prawo do wolności wyboru. Może czas już zacząć manifestować własne prawa do wolnego życia od Krk i jego doktryny. Skoro katolicy mogą, to reszta Polaków również – czemu nie. Nie wiem. Czuję jednak, że Polska staje się istną „celą” dla tych Polaków, którzy cenią sobie wolność zdania, poglądów i prawo do własnego wyboru.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2014-06-14 15:46

>Moim zdaniem, najbardziej niebezpiecznym problemem jest fakt, iż Polacy, którzy mają własne zdanie, odmienne od Krk są atakowani nie tylko przez Krk, ale i przez jego wyznawców<


A Ty co robisz? Również atakujesz tych co mają własne zdanie. Czy wierzący nie mają prawa do wyznawania swojej wiary bez narażania się na ataki niewierzących? Twoje zdanie jest lepsze od mojego, bo jestem wierząca?

>Być może reakcją Polaków zdrowo myślących winno być bojkotowanie lekarzy, którzy podpisali „deklarację”? <


Tylko masz teraz problem, kto jest tym zdrowo myślącym? Lekarz ma bronić zdrowia i życia. Czy zdajesz sobie sprawę z tego jakie skutki ma aborcja dla kobiety? Czy wiesz jakie może spowodować spustoszenie w jej psychice? Czy wiesz , że to "wyskrobane coś" to nowe życie? CZŁOWIEK, ale maleńki i bezbronny.  Kto wg Ciebie zdrowo myśli?????????????

>Czuję jednak, że Polska staje się istną „celą” dla tych Polaków, którzy cenią sobie wolność zdania, poglądów i prawo do własnego wyboru. <


Pewnie , niech będzie wolność , całkowita wolność. "Hulaj dusza piekła nie ma." Ćpanie legalne , aborcja również, jak się zestarzejesz- eutanazja, a zresztą po co czekać na starość jak będziesz mało przydatny , chory, niesprawny czyli niepotrzebny ciężar dla młodych, to Cię unicestwią. Masz swoją wolność całkowitą.
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2014-06-14 16:40

>Tylko masz teraz problem, kto jest tym zdrowo myślącym? Lekarz ma bronić zdrowia i życia. Czy zdajesz sobie sprawę z tego jakie skutki ma aborcja dla kobiety? Czy wiesz jakie może spowodować spustoszenie w jej psychice? Czy wiesz , że to "wyskrobane coś" to nowe życie? CZŁOWIEK, ale maleńki i bezbronny.  Kto wg Ciebie zdrowo myśli?????????????


Lidian, mylisz fakty. Lekarze, którzy teraz podpisali deklarację nie są w tych zawodach od dzisiaj. Wybierając specjalność ginekologa wiedzieli z czym się to wiąże i jakoś nie mili żadnych obiekcji. Ba, nawet wcześniej dokonywali takich zabiegów, brali za to pieniądze, dorobili się majątków i ... nagle na fali powszechnej katolicyzacji kraju stwierdzili, że mają sumienie.
Ponadto w tej konkretnej sprawie rzecz dzieje się w placówce publicznej, gdzie lekarz pracuje na kontrakcie i musi wykonywać to, co taki kontrakt przewiduje. Polskie prawo w przypadku aborcji jest bardzo restrykcyjne i wyraźnie określa przypadki, w których aborcja jest dopuszczalna. Z Twojego punktu możesz uważać to za zabicie człowieka, ale rzeczywistość jest zupełnie inna, ponieważ po to Bóg dał ludziom rozum i pozwolił na rozwój techniki i medycyny, aby służyły ludziom ku ich dobru. Również sam dopuszcza samoistne poronienia i powoduje spustoszenie w psychice kobiety, bo nie jest na to przygotowana, gdyż nie dzieje się to zgodnie z jej wolą. W tym konkretnym przypadku kobieta ta wiedziała, że ciążą rozwija się nieprawidłowo i była gotowa ją przerwać, aby oszczędzić sobie i dziecku cierpienia. Czy możesz sobie wyobrazić co ta kobieta teraz czuje, gdy nosi w sobie dziecko, które może nie dożyć porodu i będzie konieczność cesarskiego cięcia? Ile cierpienia zazna tylko dlatego, że lekarz nie miał sumienia i nie pomógł. Dodatkowo - w przypadku cięcia -  zamknął tej kobiecie szanse na następne ciąże.
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2014-06-14 16:49 Zmieniony 2014-06-14 17:00
JAk zwykle faceci najczęściej wypowiadają się na temat kobiecych odczuć. Mądrale. Guzik o tym wiecie. Na dodatek im starszy tym bardziej "wszystkowiedzący".

>aby służyły ludziom ku ich dobru<


Rzeczywiście dobro człowieka, zabić go w zarodku. Do czego takie dobro prowadzi? Nie trzeba być wierzącym żeby to widzieć.

>aby oszczędzić sobie i dziecku cierpienia<


Tobie też mają oszczędzić cierpienia jak zachorujesz?

>Dodatkowo - w przypadku cięcia -  zamknął tej kobiecie szanse na następne ciąże. <


????
Nie czytam linków , nie wiem o co Ci chodzi. Wytłumacz.
Nadrzędny - Autor Zygmunt Dodany 2014-06-14 18:45 Zmieniony 2014-06-14 19:00

>A Ty co robisz? Również atakujesz tych co mają własne zdanie. Czy wierzący nie mają prawa do wyznawania swojej wiary bez narażania się na ataki niewierzących? Twoje zdanie jest lepsze od mojego, bo jestem wierząca?


Nic podobnego nie powiedziałem. Atakuję nie wiarę katolików, a doktrynę Krk, która przeniosła sedno wiary z Boga na symbole. Jest ich pełno wokół. Wierzący katolicy mają prawo wierzyć w co chcą, lecz czemu „bombardować” innych mnożącymi się symbolami, jak i prawami Krk? Odwracając sytuację, mógłbym powiedzieć, iż dla czego ludzie posiadający inne zdanie, muszą być wciąż narażani na wszechobecny katolicyzm i to wszędzie? Jak to się ma do poszanowania prawa do wolności innych Osób w Polsce? Bo jakoś tego nie widzę.
Lidian. Moje zdanie nie jest leprze od Twego, ani Twoje nie jest leprze od mego. Jeśli będziemy rozpatrywali to w kategoriach: leprze, gorsze – to wciąż będziemy się o to kłócili. Moim zdaniem to nie właściwy podział. Ja twierdzę, iż Nasze zdania są odmienne od siebie (inne, różne).

>Tylko masz teraz problem, kto jest tym zdrowo myślącym? Lekarz ma bronić zdrowia i życia.


Lidain. Nie mam z tym problemu. Uważam, iż edukowanie młodzieży od wczesnego wieku załatwiłoby sprawę. Zdrowo myślącym Człowiekiem jest Osoba odpowiedzialna za to, co czyni. Aborcja (w moim rozumieniu), jest konsekwencją nieodpowiedzialności. Lecz, by bardziej ściślej to wyjaśnić, trzeba zrozumieć motywację do jej wykonania. Nikt nie twierdzi, iż aborcja ma być legalna. Jednak ten problem nie zniknie, jeśli będzie ona konsekwencją nieodpowiedzialności. O aborcji mówi się w przypadkach, gdy są ku temu poważne powody.

>Czy zdajesz sobie sprawę z tego, jakie skutki ma aborcja dla kobiety?


Pewnie nie małe. Jednak ja widzę większy problem. Czy jako kobieta, matka zdajesz sobie sprawę z tego, co czułaby kobieta, gdyby jej dziecko (jako płód było zdefektowane), co nie da mu szans przeżycia po narodzinach? Czy zdajesz sobie sprawę z tego, co stanie się z matką, która stanie przed faktem, iż do tego dopuściła. Mówisz o kobiecie rodzącej. Okay. A co z narodzonym dzieckiem, i jego cierpieniem? Bo to stanie się faktem. Wady, anomalie genetyczne to nie zmiany pigmentów na skórze. Mówi się o aborcji w przypadkach, gdy jest całkowita pewność, iż noworodek nie ma szans na przeżycie. Lub, gdy są ciąże po gwałtach. Uważam, iż każda kobieta winna sama decydować w tak ciężkich sytuacjach o tym, co dalej. Nie czyńmy tego za nie.

>Pewnie, niech będzie wolność, całkowita wolność. „Hulaj dusza piekła nie ma.” Ćpanie legalne, aborcja również, jak się zestarzejesz – eutanazja, a zresztą po co czekać na starość jak będziesz mało przydatny, chory, niesprawny czyli niepotrzebny ciężar dla młodych, to Cię unicestwią. Masz swoją wolność całkowitą.


Droga lidian. Myślę, że zbyt uogólniasz, i zbyt popadasz w skrajności. Jeśli chodzi o nadużywanie czegokolwiek, było i jest sprawą negatywną. I tak: jeśli chodzi o narkotyki jakiekolwiek to – nie! Nie ma legalizacji, ale winno to być podparte solidnie wiedzą o tym, co narkotyki czynią z Człowiekiem, i jak Go niszczą. To samo alkoholizm, czy palenie tytoniu. Aborcja – nie! Jeśli miałaby ona być kaprysem, zachcianką, antidotum na tzw. „wpadkę”. Chcę to mam dziecko, chcę to nie mam. W takich przypadkach nie może być legalizacji. Jednak skoro w grę wchodzi życie matki, bądź dziecka jeszcze nienarodzonego, lub ciąży w wyniku gwałtu – to jak najbardziej. Co do eutanazji – nie! Nie może być legalizacji, tak samo, j/w gdyż nie może ona być kaprysem, lub załatwieniem „problemu” „kochającej” rodzinie, co do utrzymania staruszka/ki. Lecz tak! Jeśli przewlekle chory Człowiek nie ma szans na przeżycie samodzielnie, i jego parametry życiowe są podtrzymywane mechanicznie za pomocą aparatury. Są specjaliści, medycyna idzie do przodu, i doskonale można stwierdzić, czy są szanse na przeżycie, czy też to tylko wegetacja. Uwierz, nie możesz wiedzieć, co czuje Człowiek w takim stanie. Jak cierpi. Myślę, że prawo do decyzji o własnym życiu chciałbym mieć, gdybym (nie daj Boże), znalazł się w takiej sytuacji.
Co do podpisanych "deklaracji". Myślę, że to hipokryzja ze strony lekarzy. Nie umiem zrozumieć, gdzie było sumienie tych "lekarzy" do tej pory? Wykonywali swój zawód, i brali za to pieniądze. Teraz raptem odezwało się sumienie? To może, jak urodzi się (nie daj Boże) maleństwo, z deformacjami, (bo nie można było temu zapobiec), to może Ci przeciwnicy aborcji, bądź Ci, co podpisali "deklarację" winni takie niemowlęta sami pielęgnować. Aż do ich śmierci. Jak myślisz, kto będzie bardziej cierpiał? Lekarz z deklaracją patrząc na nieszczęście takiego malca, czy owe niemowlę, cierpiące z powodu defektów wrodzonych? Czy to sumienie wytrzyma? Czy będzie w tedy czyste? Nie sądzę.
Bardzo często zastanawiam się nad przypadkami, gdzie są „przeciwskazania” do ciąży, bo są niezbite dowody (wynikające z badań), iż dzieci urodzą się z defektami, bądź będą niepełnosprawne. I tak zastanawiam się, gdzie jest odpowiedzialność rodziców, którzy (wiedząc o tych faktach zagrożenia), mimo to decydują się na dzieci. Mało! Oni płodzą je, co rok to prorok. Czy to słuszne?
A może wreszcie uznać, iż miast różnorakich zagrożeń ciążowych, pomyśleć wreszcie o uświadamianiu ludzi o antykoncepcji? Bo z tym też Krk ma problem. Czynić z kobiet maszyny do rodzenia dzieci, bez względu na to, czy chcą tego, czy nie. Czas uczyć dzieci, co ważne. A nie wpajać im masę bzdur, które i tak ulecą z upływem lat. Wiedza to lek na niebezpieczeństwa wszelakiej maści. A przekazy genetyczne dzisiaj można wykryć jeszcze przed ciążą z pokolenia na pokolenie.
Ja stawiam na WIEDZĘ lidian. Dla mnie mądry Człowiek, uświadomiony o zagrożeniach. Odpowiedzialny Człowiek - będzie wiedział, jak się zachować. Lecz do tego potrzebna jest wiedza, a nie, jak dzisiaj moda na wszystko.
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2014-06-14 19:58

> Uwierz, nie możesz wiedzieć, co czuje Człowiek w takim stanie. Jak cierpi.<


Mylisz się. Mogę wiedzieć. Byłam przez rok w krytycznym stanie. Umierałam i cierpiałam. Moi bliscy cierpieli razem ze mną, chcieli mi ulżyć w cierpieniu więc ściągali leki z zagranicy, bo w czasach komuny u nas w kraju takich nie było. Starali się o leczenie, a nie o uśmiercenie choć nadziei lekarze nie dawali.

Lekko przychodzi Ci wypowiadanie słów o usuwaniu ciąży zagrożonej chorobami genetycznymi. Niby z mądrości i przemyśleń matek. Zapominasz , że na tym forum są takie osoby i urażasz ich uczucia. Czy ich matki były nieodpowiedzialne, że ich urodziły? Krytykujesz i nie zdajesz sobie z tego sprawy , że ranisz.

>Uważam, iż edukowanie młodzieży od wczesnego wieku załatwiłoby sprawę<


Tak Ci się tylko zdaje. Oczywiście, że edukacja jest ważna, ale są też błędy młodości, za które też nieraz trzeba ponieść odpowiedzialność, trzeba szybciej dojrzeć, a nie wykonać aborcję.

> Dla mnie mądry Człowiek, uświadomiony o zagrożeniach. Odpowiedzialny Człowiek - będzie wiedział, jak się zachować. Lecz do tego potrzebna jest wiedza, a nie, jak dzisiaj moda na wszystko. <


A skąd wiesz czy Twoja mądrość, to jest ta właściwa?

Do wszystkiego co napisałeś nie odniosę się, bo za dużo tego jest.
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2014-06-14 21:07

>JAk zwykle faceci najczęściej wypowiadają się na temat kobiecych odczuć. Mądrale. Guzik o tym wiecie. Na dodatek im starszy tym bardziej "wszystkowiedzący".


Lidian, "wszystkowiedzący" faceci to ci w sukienkach. Od wieków hamują postęp i wiedzę, bo to zagraża ich racji bytu. Po to wywołują w ludziach poczucie grzechu czy winy (obojętnie jak to nazwiemy), aby móc ludźmi manipulować. Są tak wybitnymi fachowcami, że potrafili ustalić w którym momencie człowiek otrzymuje duszę. Większy problem mieli z ustaleniem od kiedy człowiek zaczyna żyć, no bo zygota to jeszcze nie człowiek i nie może samodzielnie żyć. Dla ucięcia wszelkim dyskusją przyjęto wprost: "ochrona życia poczętego". Ale jak to się ma do tego, że sam Bóg odmawia życia poronionym zygotom, przenoszonym i urodzonym martwo niemowlakom? To dopiero musi być traumą dla matki, która z nadzieją oczekiwała dziecka. Uważam i powtarzam to jeszcze raz, że po to Bóg, dzięki postępowi techniki i medycyny, dał człowiekowi możliwość zminimalizowania tych tragedii i cierpień, aby człowiek świadomie mógł dokonać wyboru.
Natomiast zmuszanie kobiet do chodzenia w ciąży z zdeformowanym płodem jest nieludzkie i świadczy o braku sumienia u tych, co tak zadecydowali.
Weź pod uwagę , Lidian, że ta kobieta była na to przygotowana, a teraz musi cierpieć przez czyjeś chore sumienie. Zadecydował o tym "stary mądrala", który w przeszłości dokonywał skrobanek.
Mam jeszcze jedną uwagę. Dlaczego, skoro od lat głośnio jest o pedofilii w Krk, papież nie zaapeluje, aby księża i biskupi podpisali "Deklarację wiary" i  podobnie jak dzisiaj lekarze odmawiają zabiegów - oni, jeżeli mają sumienie,  zaprzestali seksualnie wykorzystywać dzieci i młodzież. Czyżby tacy księża i biskupi nie mieli sumienia?
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2014-06-14 22:23
Jestes gosciu chory z nienawisci.
Nadrzędny Autor wojtekk Dodany 2014-06-15 11:05
Rogal!
Więcej empatii :-)
Może facet był molestowany i teraz zionie nienawiścią do wszystkiego co z Kościołem związane.
Jeśli był molestowany przez księdza to jako członek Kościoła bardzo Mu współczuję i przepraszam ale czy to powód, żeby z taką bezgraniczną nienawiścią potępiać wszystko co z Kościołem się wiąże?
To już nie zemsta - to ciężka choroba. A choremu trzeba współczuć.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Wpływ Kościoła Katolickiego na życie wszystkich obywateli. (Strona 64) (1298503 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 82 Poprzednia strona Następna strona  

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill