www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / BARIERY architektoniczne i nie tylko / Ogólnopolska kampania społeczna ANTYBUDYNEK. (Strona 9) (353304 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 11 Poprzednia strona Następna strona  
Nadrzędny - Autor Koko-zieloneoko Dodany 2009-08-15 15:17
No tak w dalszym ciągu brak konkretów dalej walka kto komu dokopie i jak .
Większość z was powinna naprawdę udać się na wizytę do lekarza specjalisty
Ale takiego który dobierze albo odpowiednią terapie albo leki.
Tylko nie wiem czy istnieje lek lub terapia na zaciekłość i dogryzanie innym.
A Swoja drogą jak czytam wasze posty to czasami naprawdę można się uśmiać
Niektórzy piszą tak zabawnie  że można się uśmiać .
Kiedyś krążył po Polsce taki wierszyk ,za czasów Gierka większość z was powinna go pamiętać
Mam go gdzieś w swoich zbiorach poszperam i wam go tu wpisze ale jedno zdanie wam przytoczę bo go jakoś wyjątkowo pamiętam.
"""Bo Gierek powiedział gówno
nie wszyscy mogą mieć równo
Dla każdego tyle wpadnie ile se ukradnie .
I więc mamy przepis świeży co komu się należy""""
    Jak go znajdę to wam go przepisze bo go dokładnie nie pamiętam.Tak samo jest z wami
kto komu ile dokopie ten jest górą .No moi Panowie i Panie wy się kłóćcie a ja sobie będę spisywała morze z tego jakieś opowiadanko się ułoży bo materiał jest przedni i wciągający .Do dzieła piszcie piszcie i sie produkujcie .Nawet wam to nieźle wychodzi
A w szczególności to Pan Wilkołak jest w tym dobry.
Nadrzędny - Autor czapka5 Dodany 2009-08-15 16:23
Irenoanno...
Tu masz rację w 100 %, naprawdę dobra jesteś...
Nadrzędny - Autor eliska Dodany 2009-08-15 17:03
Odnoszę wrażenie,że gdyby można było rzucić między was parę noży to krew lałaby się szerokim strumieniem.Obrzucacie się wyzwiskami jak dzieci w piaskownicy.Dorośli ludzie a zachowanie 4-ro latków w przedszkolu.Nie chce mi się więcej tu zaglądać.Możecie sobie darować odpowiedż bo i tak jej nie przeczytam.
Nadrzędny - Autor maltabar Dodany 2009-08-15 17:37
I TO MA BYĆ OGÓLNOPOLSKA KAMPANIA-ANTYBUDTNEK?
Nadrzędny - Autor czapka5 Dodany 2009-08-16 10:27 Zmieniony 2009-08-16 11:25
Maltabar... Eliska... Wilkolak...
Tak, tak, powypisywaliście głupoty, a teraz chcecie wcisnąć to ludziom promującym OGÓLNOPOLSKĄ KAMPANIĘ ANTYBUDNEK... Taak, chcielibyście obrócić teraz kota do góry nogami a to się nie udaje bo mamy na to dowody czarno na białym napisane, jaka jest wasza podstawa do tej kampanii, chcecie tylko zbić z tematu, aby dyskusja stanęła w martwym punkcie...
Nadrzędny Autor maltabar Dodany 2009-08-16 10:58
Mylisz się,od odwracania kota ogonem to ty jestes mistrzem,poczytaj swoje wypowiedzi ,jeśli ich nie pamiętasz
Nadrzędny - Autor eliska Dodany 2009-08-16 11:04
Czapka to leć z tymi dowodami i donieś na nas tylko ciekawe gdzie i komu,zastanów się chłopie nad tym co wypisujesz.Dla mnie możesz napisać zażalenie do samego Pana Boga jeżeli ci to ulży.
Nadrzędny Autor wilkolak Dodany 2009-08-16 11:47
MANIAK
Nadrzędny - Autor czapka5 Dodany 2009-08-16 11:52
Eliska...
Pan Bóg na pewno widzi te wasze poczynania, ale ja nie mam pewności czy wy macie respekt do Boga... Skoro wy nie macie respektu do samych siebie, ponieważ Ogólnopolska kampania społeczna ANTYBUDYNEK powstała dla nas wszystkich "ON" aby poprzez nasze wspólne działanie, poprzez fotografowanie budynków użyteczności publicznej, które powinny być dostosowywane dla potrzeb "ON" z trudnościami ruchowymi, na wózkach, jak i niewidomych i słabowidzących a tak naprawdę nie widać tego czy w ogóle kiedykolwiek będą dostosowywane... Ta postawa na tym forum niektórych osób świadczy że bariery mają gdzieś... Tu mogę, przypuszczać że te osoby nie pozytywnie piszące o tej powyższej akcji są "ON" ale nie ruchowymi, lub po prostu tylko użytkownikami nie mającymi nic wspólnego z "ON" poza pracą w "Integracji"...
Nadrzędny Autor maltabar Dodany 2009-08-16 11:57
ty masz kłopoty z wyciaganiem wniosków a swoje przypuszczenia zostaw sobie
Nadrzędny - Autor czapka5 Dodany 2009-08-17 14:01
Maltabar....
Masz rację, że nie zdecyduję za Ciebie, czy masz opuścić ten wątek, nikt Ci nie zabrania pisania w tym wątku, ale pisz do rzeczy, o sprawach, jakich dotyczy ten wątek a nie zbijaj z tematu... Te twoje pisanie wygląda tak jakbyś miała "gdzieś" wszystkie bariery, antybudynki i ludzi którzy chcą na ten temat pisać, to też wygląda na to że nie masz lub nie chcesz aby szybko usuwano, likwidowano bariery... Wolisz być zależna od innych ludzi....
Nadrzędny Autor maltabar Dodany 2009-08-17 14:05
Nie pisz co ci slina na jezyk przyniesie,bo szkoda miejsca
Nadrzędny - Autor kryspin123 Dodany 2009-09-16 18:04
Witam wszystkich Państwa!
Myślę, że nadszedł już czas w którym wypadałoby aby twórcy i organizatorzy akcji "antybudynek", która tak rozogniła Państwa wątek dołączyli do dyskusji.
Zarejestrowałem się owszem pod pseudonimem, ale podam Państwu swoje pełne imię i nazwisko. Nazywam się Piotr Bereźnicki i jestem głównym pomysłodawcą i koordynatorem głównym akcji "ANTYBUDYNEK.PL"
Jak już zapewne Państwo wiecie akcję wspiera stowarzyszenie rozwoju inicjatyw społecznych "Wspólnota". Na początku chciałbym powiedzieć jedną rzecz, że strona ta nie została zbudowana przeciwko komukolwiek i ma ona charakter wyłącznie informacyjny. Chodzi nam o to aby pokazać bariery, o których urzędnicy mówią, że nie istnieją. Chcemy głośno mówić o łamaniu prawa budowlanego i to jest głównym celem.
Obserwując od kilku tygodni Państwa wątek zauważyłem iż zbaczacie Państwo na wiele wątków, które nie mają ścisłego powiązania z akcją. W ten sposób dyskusja staje się bardziej zróżnicowana i może dobrze, że jedna sprawa porusza drugą.
Co do użytkownika "czapka5" (norbi62) chcę jasno powiedzieć, ze wypowiadane przez niego poglądy i opinie są jego prywatną sprawą. Chcę wyraźnie oświadczyć, że jego radykalizm w stosunku do Stowarzyszenia Przyjaciół Integracji oraz do innych organizacji pozarządowych lub też władz Państwa polskiego nie jest naszym radykalizmem. Chcę prosić wszystkich Państwa niezależnie z jakiej są organizacji lub o jakim światopoglądzie o pomoc w naszej akcji, o nadsyłanie zdjęć. Nie są nam potrzebne cale serie ale jedno, dwa zdjęcia tych miejsc, które Państwu najbardziej przeszkadzają. Ten post proszę traktować jako wstępny, gdyż będę tu pisał częściej.Wiem, że ujawniam się dość późno, ale zważywszy na coraz ostrzejsze opinie wygłaszane przez niektórych użytkowników musiałem to uczynić.
Proszę pamiętać, że tworzenie konkurencji w obrębie własnego środowiska osłabia je.
Pozdrawiam i czekam na odpowiedzi
Nadrzędny - Autor Boginka Dodany 2009-09-16 18:26 Zmieniony 2009-09-16 18:31
Prywatnie proponowałabym Panu utworzenie oddzielnego wątku jeżeli ma Pan zamiar działać tu jako "rzecznik" tej inicjatywy - tutaj ma Pan szanse utonąć w historii tej debaty.

A teraz merytorycznie:
- Jaki  jest długofalowy cel strony? Nie sądzę by mieli Państwo wpływ na budżety remontowe fotografowanych budynków (w tym budynków prywatnych) więc trudno mi uwierzyć, że taka galeria sama w sobie ma jakąś znaczącą wartość...
- Warto się też zastanowić na ile realistyczne jest późniejsze aktualizowanie galerii, przykładowo, czy rzeczywiście w Gniewie na miejscu dla osób niepełnosprawnych nadal stoi choinka? Teoretycznie każde sfotografowane miejsce powinno być potem weryfikowane...
- I tak z zawodowej ciekawości: może należałoby zabezpieczyć zdjęcia, choćby w najbardziej prymitywny sposób, przed kopiowaniem ze strony? Wysyłając zdjęcie do Państwa fotografowie niejako zgadzają się na jego umieszczenie (choć pewnie nie zaszkodziłoby gdyby pisali to expresis verbis), ale zgoda ta niekoniecznie obejmuje przecież dalsze używanie takiego zdjęcia przez inne portale/osoby, zwłaszcza gdyby było już nieaktualne.

Edit odnoścnie puerwszej z uwag
Nawet na stronie piszą Państwo " wyślesz je do nas my je opublikujemy i razem z niepełnosprawnymi wywalczymy brakujący element każdego z tych budynków a nasz wspólny świat stanie się bardziej kolorowy!" a teraz tak realistycznie - co to znaczy, że Państwo wywalczą?
Nadrzędny - Autor kryspin123 Dodany 2009-09-16 19:33
Droga Boginko!
Dziękuję za sugestie aby utworzyć nowy wątek- pomyśle nad tym :-)
Pytasz jaki jest długofalowy cel strony? Cel ten dzieli się na etapy: pierwszym jest sfotografowanie jak największej ilości budynków, aby stworzyć ich możliwie jak najbardziej wiarygodną mapę. W pierwszym rzędzie interesują nas budynki użyteczności publicznej, co do budynków prywatnych czyli np kamienic należących do prywatnych właścicieli lub klinik, zakładów medycznych to trzeba wiedzieć wszystkim że prawo budowlane jest tak skonstruowane, że nakłada obowiązek na właścicieli tych lokali użytkowych dostosowania ich. Wiemy, ze jest to omijane przez niezbyt "dokładne" kontrole Nadzoru Budowlanego, więc wartość tej galerii, w którą trudno Tobie uwierzyć jest taka, iż dotacje np z UE przyznawane na niektóre remonty są marnotrawione a urzędnik, który pisze w sprawozdaniach coś innego jest publicznie rozliczany.
Co do aktualizowania późniejszego galerii rzeczywiście zwróciłaś uwagę na ważny problem. Proszę jednak wierzyć, że staramy się to sukcesywnie sprawdzać, a co do blokady możliwości kopiowania to proszę zauważyć, iż na stronie jest komunikat w jaki sposób organizator odnosi się do takich czynności. Zapewniam Cię, że Stowarzyszenie jak i twórcy w rażących przypadkach będą występować na drogę prawną.
Może jednak spróbowałabyś wraz z nami? Może wtedy Twoja wiara wzrośnie? :-)
Nadrzędny - Autor Boginka Dodany 2009-09-16 20:17 Zmieniony 2009-09-16 20:21

> trzeba wiedzieć wszystkim że prawo budowlane jest tak skonstruowane, że nakłada obowiązek na właścicieli tych lokali użytkowych dostosowania ich


Wiem o takich zapisach prawa. Ale wiem też, że to jak to wygląda w praktyce... niekoniecznie jest tylko kwestią złej woli właściciela. Proszę sobie np. wyobrazić taką rzeczywistość, w której wszystkie prywatne punkty niedostosowane do jakiejkolwiek niepełnosprawności (włącznie z obecnością napisów w brajlu) nagle zostają zamknięte - prawo zostaje zaspokojone, ale infrastrukturę trafia szlag (niewątpliwie ku "uciesze" wszystkich sprawnych obywateli naszego państwa). Oboje rozumiemy chyba, że nie o to chodzi...?

> urzędnik, który pisze w sprawozdaniach coś innego jest publicznie rozliczany


- Czy ktoś został "publicznie rozliczony" na skutek kampanii (może być bez szczegółów - wystarczy tak/nie)?
- Jak kwestia publicznego rozliczania ma się do deklaracji, że "strona ta nie została zbudowana przeciwko komukolwiek"? Przecież musi Pan sobie zdawać sprawę, że "walka na ostre" czyli poprzez np. "publiczne rozliczanie" (cokolwiek to znaczy) prawdopodobnie powoduje resentyment?

Od razu może wyjaśnię: osobiście wolę kampanie pozytywne niż negatywne, bo tam mamy do czynienia niejako automatycznie z pozytywnym efektem marketingowym. Dlatego właśnie, nie bardzo rozumiejąc jaką drogą chcą państwo coś uzyskać poprzez kampanię negatywną, chciałabym usłyszeć trochę konkretów o tym, jak to działa. Jaki efekt ma wywrzeć taka galeria? Negatywnego marketingu? Podstawy do działań sądowych?
Nadrzędny - Autor kryspin123 Dodany 2009-09-16 20:44
Przede wszystkim ja nie odnosiłem się do właścicieli tzn do ich złej lub dobrej woli, tylko do złej pracy organów,które powinny ich do tego nakłaniać, lub za pieniądze podatników prowadzić uświadamianie takich właścicieli. Jeśli chodzi o to czy ktoś został publicznie rozliczony to owszem. Oczywiście możesz dlaczego w takim razie nie publikujemy tego? Otóż dlatego aby bardziej nie zaogniać sytuacji.
Jeśli masz na myśli podstawę jak nazwałaś do działań sądowych to ze strony właścicieli opublikowanych budynków może owszem to nastąpić, ale któż chciałby przed sadem powszechnym podważać rzeczywistość?Owszem łatwiej jest robić kampanie pozytywne, tylko że trzeba spróbować pokazać dwie strony medalu. My wybraliśmy tę trudniejszą pracę. Pytasz jak to działa? Samoistnie. A słowo marketing zgodzisz się ze mną można odnosić jedynie do przedsięwzięć komercyjnych.
Nadrzędny - Autor Boginka Dodany 2009-09-16 21:01

> Oczywiście możesz dlaczego w takim razie nie publikujemy tego?


Ależ nie mam najmniejszej ochoty, żeby Państwo publikowali szczegóły takich spraw. Dlatego zresztą poprosiłam o odpowiedź w formacie tak/nie - bo cudze dobre imię to dobre imię, a internet to dość niebezpieczne narzędzie. Chodziło natomiast o potwierdzenie powiedzmy, nie-wirtualnego wymiaru takiej pracy. Są Państwo organizacją mi kompletnie nieznaną, a stronę internetową (nawet ładną) jest zrobić znacznie prościej niż wiele innych rzeczy, proszę się więc nie dziwić że pytam o twarde fakty. Swoją drogą, mam nadzieję, że "rozliczenie" nie przyjęło zbyt drastycznej formy.

> Samoistnie.


To znaczy jak? Urzędy same "się poprawiają" po zobaczeniu zdjęcia swojego budynku na stronie? :-)

> Jeśli masz na myśli podstawę jak nazwałaś do działań sądowych to ze strony właścicieli opublikowanych budynków może owszem to nastąpić, ale któż chciałby przed sadem powszechnym podważać rzeczywistość?


Hmm. Chodziło mi raczej o odwrotne działania sądowe - o to, czy np. Stowarzyszenie nie ma przypadkiem zamiaru wytaczać procesów właścicielom lokali.

> A słowo marketing zgodzisz się ze mną można odnosić jedynie do przedsięwzięć komercyjnych.


Z natury rzeczy ta akcja dotyczy także miejsc "komercyjnych", a zatem np, barów, sklepów, lecznic. Z ich punktu widzenia klient to jak najbardziej marketing i nie ma się co krygować. Ja np. bardzo wyraźnie staram się "głosować pieniędzmi" i polecać znajomym takie miejsca, gdzie się dostaną (zależnie od niepełnosprawności). W tej perspektywie negatywny/pozytywny marketing w odniesionemu do takiego czy innego punktu usług jest moim zdaniem jak najbardziej na miejscu, także w kontekście dostępności dla osób niepełnosprawnych. Niezależnie od tego, kto tę informację umieszcza.

Po drugie - ja tam wierzę, że "marketing" w rozumieniu tworzenia dobrego lub złego imienia może dotyczyć różnych form działalności. Także tego, czy na poczcie X zostaniemy obsłużeni, a w urzędzie Y potraktowany profesjonalnie. Każdy lubi słyszeć o sobie dobre rzeczy i urząd też może być w pewnym zakresie obiektem marketingu. wydaje mi się natomiast, że Pan mój post zrozumiał tak, jakbym sugerowała że to Stowarzyszenie jest obiektem marketingu - to by było nieporozumienie.
Nadrzędny - Autor kryspin123 Dodany 2009-09-16 21:22 Zmieniony 2009-09-16 22:12
Droga Pani!
Stowarzyszenie nie ma zamiaru nikogo pozywać, zapewniam :-) :-)
Polemikę z Panią odbieram bardzo pozytywnie i dziękuję za wskazanie mi miejsc, gdzie powinienem coś poprawić.Zadaje Pani pytanie czy urzędy się same poprawią? :-) Zapewne nie, my tylko staramy się im pomóc. Może w ramach ciągu dalszego naszej polemiki zechce Pani wysłać nam jedno zdjęcie budynku zasługującego na poprawę :-) Proszę sobie przypomnieć, że pionierzy w pewnych dziedzinach na początku mieli "pod górkę" na początku. A do pozostałych forumowiczów zachęcam do przyłączenia się do naszej merytorycznej dyskusji. :-)
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2009-09-19 21:19
Jak znam życie i to forum, to raczej nie liczyłbym na merytoryczną dyskusję, a tym bardziej na robienie zdjęć przez uczestników tego forum.
Był już taki pomysł, aby robić zdjęcia miejsc niedostępnych dla ON z podziałem na województwa, powiaty, gminy i miejscowości. To dałoby jakiś obraz zaniedbań i potrzeb.
Pomysł był, ale się zmył. I ten też upadnie.
Jeżeli ktoś nie wierzy, niech poczeka, a sam się przekona.
Sceptykiem stałem się, gdy pobyłem trochę na tym forum i poznałem uczestników.

Pozdrawiam i życzę dobrego samopoczucia.
Nadrzędny - Autor Buziaczek08 Dodany 2009-09-19 23:48
DO NACHBAR.
MNIE WYSTARCZYLO ZALEDWIE KILKA TYGODNI ABY POZNAC TE FORUM POD WZGLEDEM PODEJMOWANIA DYSKUSJI NA TEMAT ANTYBUDYNKOW, JAK I MAPY POLSKI Z ANTYBUDYNKAMI, PONIEWAZ PRZY KAZDEJ PROBIE, A TYCH PROB BYLO ZE CHYBA, JAK JA SIE NALICZYLEM, WG. MNIE ZE SZESC ALBO I WIECEJ. NIE MNIEJ JEDNAK BYLO, ZE KAZDY Z TYCH WĄTKOW ZOSTAL DOPROWADZONY DO MARTWEGO PUNKTU, AUTORZY TYCH WATKOW, NIE MIELI SZANS NA PRZEBICIE ZE WZGLEDU NA PESYMISTYCZNE NASTAWIENIE TZW. I JAK TO NAZWAL 62norbi A POTEJ JAKO czapka5,  "KLAKIEROW FORUMOWYCH", OCZYWISCIE TYLKO ZA TO ZOSTAL ZBANOWANY WLASNIE 62norbi JAK I czapka5, NIBY DWIE ROZNE NAZWY ALE TA SAMA OSOBA. A TAK NAPRAWDE, TO WYSZLO TO ABY FOTOGRAFOWAC BUDYNKI PUBLICZNE PRZEZ GRUPE UZYTKOWNIKOW TEGO FORUM MIEDZY INNYMI. PRZEZ ZYGMUNTA, MACLISC, NACHBAR, 62norbi/czapka5, OWSIANA, OWSIANKO, CELEM BYLO UTWORZENIE FORUM BADZ STRONY O TEMATYCZE BARIER BUDOWLANYCH NA DLUGO PRZED "ANTYBUDYNKIEM". NA TYM SERWERZE http://www.niepelnosprawni.pl/ JEST MOZLIWOSC KOMENTOWANIA WIADOMOSCI, ALE TYLKO SĄ DOPUSZCZANE TAKIE KOMENTARZE KTÓRE SĄ ZGODNE Z MYSLĄ PROWADZĄCYCH TEN SERWER. NA KONIEC, TO NIE CHCE BYC PROROKIEM, ALE CZUJE TO PO KOSCIACH, ZE PO TYM POSCIE PODZIELE LOS, JAKZE NIEWYGODNEGO UZYTKOWNIKA, 62norbi/czapka5.
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2009-09-20 14:25
Mam pytanie zasadnicze:
Jak wkleić zdjęcie antybudynku na to forum?
Nadrzędny - Autor Buziaczek08 Dodany 2009-09-20 19:32
DO NACHBAR.
WEDLUG MNIE, NIE DA SIE WKLEJAC ZDJEC NA TYM FORUM DLATEGO ZE TA FUNKCJA JEST NA TYM FORUM ZABLOKOKOWANA. PRZEZ SZANOWNYCH ADMINOW, NIE WIEM DLACZEGO.
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2009-09-20 19:57
DO BUZIACZKA DA SIĘ CZY NIE.... A MOŻE NIE POTRFIĘ :-(

http://pokazywarka.pl/80wv72/
Nadrzędny - Autor Buziaczek08 Dodany 2009-09-20 23:22
TAAAK, PRAWDA, ALE KOLOROWA PIANA, I JAK UBITA, TO SIE NAZYWA INTEGRACYJNE BICIE PIANY!  :-o :-p
Nadrzędny Autor Ella Dodany 2009-09-21 14:13
WIĘC BIJ JĄ I OBLIZUJ SIĘ A PRZY OKAZJI NAUCZ SIĘ WRZUCAĆ TU FOTKI
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2009-09-21 20:21
I jak tu mówić o barierach, skoro mamy je tu, na forum? Czy to przypadkiem nie przejaw dyskryminacji? Na innych forach są takie możliwości.
Widocznie administrator tego forum wychodzi z założenia, że nie warto rozpieszczać ON.
Nadrzędny - Autor Willi Dodany 2009-09-21 21:53 Zmieniony 2009-09-21 22:03
Nachbar.
Tu masz w zupełności rację.

>I jak tu mówić o barierach, skoro mamy je tu, na forum? Czy to przypadkiem nie przejaw dyskryminacji? Na innych forach są takie możliwości. Widocznie administrator tego forum wychodzi z założenia, że nie warto rozpieszczać ON. >


Dodam, że to co Boginka pisze, o płatnych serwerach jest bzdura, wymówka dla zbycia potencjalnego mającego bardzo niewielką wiedzę informatyczną. Ponieważ istnieją serwery bezpłatne. Tam są wszystkie możliwości wklejania zdjęć, ba i filmów  i co ciekawe, zdjęcia i filmy są i nie zabierają pamięci...
Nadrzędny Autor Boginka Dodany 2009-09-21 21:57

> Dodam, że to co Boginka pisze, o płatnych serwerach jest bzdura, wymówka dla zbycia potencjalnego mającego bardzo niewielką wiedzę informatyczną.


To znaczy co konkretnie?
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2009-09-21 22:43

>Ponieważ istnieją serwery bezpłatne. >


I tam możesz publikować swoje zdjęcia!!!!!!!  Na forum zaś podać link do nich . Nie jest to takie trudne i powinniście sobie dać radę .
Pewnie zaraz usłyszę, że nie po to piszecie na tym forum by gdzieś tam wstawiać zdjęcia i że pewnie nie wiecie jak to zrobić . Poproś lub poproście  dziewczyny to wam wytłumaczą . Są tolerancyjne i otwarte na tych z niewielką wiedzą .

>Tam są wszystkie możliwości wklejania zdjęć, ba i filmów  i co ciekawe, zdjęcia i filmy są i nie zabierają pamięci...>


Jeżeli dobrze pamiętasz to powiedz komu nie zabierają pamięci ? ;-)) .
Nadrzędny - Autor Buziaczek08 Dodany 2009-09-22 01:20
DO AMALIAN
CZY TY MYSLISZ ZE KAZDY NIEPELNOSPRAWNY MUSI MIEC FORUM, CZY STRONE DO TYCH ZDJEC, TU CHODZI O TO ABY POKAZAC ZDJECIA ZE SWOICH CYFRÓWEK LUB TELEFONU KOMURKOWEGO NA TYM FORUM, TERAZ, I BEZ WSTAWIANIA LINKOW, PRZECIEZ O ILE WIADOMO MI TU NA TE FORUM WCHODZĄ LUDZIE KTORZY RZEKOMO POMAGAJA NIEPELNOSPRAWNYM, CHODZI ABY IM POKAZAC CO I GDZIE MAJA ZROBIC.  CZYTALEM JUZ PODOBNE WYPOWIEDZI DO NORBIEGO CZY WILLI. ZE TU MOZECIE WCHODZIC BO I TAK TU NIKT NIE WCHODZI Z POSLOW I PROMINENTNYCH. TO W TAKIM RAZIE PO CO JEST TO FORUM? ABY PISAC O SIELANCIE? JAK "INTEGRACJA" WSZYSTKO DOBRZE ROBI? (ALE DLA WLASNEJ KIESZENI) JAK UBIJA PIANE.  CZASEM, MAM WRAZENIE, ZE NIEKTORZY UZYTKOWNICY TO JAKIES KLAKIERY TEGO  STOWARZYSZENIA, BO NAWET JAK STOWARZYSZENIE COS PALNIE TO ONI ZAWSZE STAJA W OBRONIE. ALE TAK SIE ROBI NA TAKICH ZBOJECZKICH PORTALACH, NIC DZIWNEGO... TU MOZNA JESZCZE DUZO WYMIENIAC. NA STRONIE TYTULOWEJ JEST NAPISANE MIEDZY INNYMI:

>prowadzimy portal www.niepelnosprawni.pl (200 tys. unikalnych użytkowników miesięcznie)>


TYLKO PROSZE MI POKAZAC TYCH 200 TYS. UNIKALNYCH UZYTKOWNIKOW. O ILE JA DOLICZYLEM SIE JEST CZYNNYCH GORA 25-CIU UZYTKOWNIKOW. WIEKSZOSC NIE ZDAJACA SIE Z PRAWY DO CZEGO WESZLI.
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2009-09-22 09:28 Zmieniony 2009-09-22 09:32
Pewnie nie  każdy powinien mieć forum czy stronę. Jak chce, by jego zdjęcia były oglądane to jednak powinien ... Odwiedzając swoich znajomych w Anglii swoim samochodem( są tacy co lubią :-) musisz się dostosować do ogólnie tam panującego ruchu . Nie myśl, że to oni dostosują się do przybysza z Europy . Chcesz być oglądany to załóż darmowe konto i podaj link . Koniec kropka . Jeżeli masz, macie na uwadze bariery architektoniczne z jakimi spotyka się osoba poruszająca się na wózku to opisz mi je... bo tak wiele piany bijecie na temat co wam przeszkadza w pokazaniu barier . Bardzo proszę opiszę może tym sobie zaskrobcie nutkę zaufania, że naprawdę piszesz o tym co doskwiera i ogranicza nas(wózkowiczów)w życiu codziennym .
Bo takim bezpodstawnym oskarżeniom zapewniam cię że nie :

>ABY PISAC O SIELANCIE? JAK "INTEGRACJA" WSZYSTKO DOBRZE ROBI? (ALE DLA WLASNEJ KIESZENI)>


Nie jestem w żaden sposób związany z tą grupą osób. INTEGRACJO fajnie, że jesteście !!!!!!!!!!!!! Pozdrawiam :-) .
Nadrzędny Autor Willi Dodany 2009-09-22 12:28
Amalian.
Amalian napisał/a:

>Odwiedzając swoich znajomych w Anglii swoim samochodem( są tacy co lubią :-) musisz się dostosować do ogólnie tam panującego ruchu . Nie myśl, że to oni dostosują się do przybysza z Europy .


Tak, tak, tak, w tym przypadku masz rację co angielskiego ruchu lewostronnego. Natomiast, Stowarzyszenie Przyjaciół Integracja i inne podobne organizacje deklarujące pomoc niepełnosprawnym powinny dostosowywać się do wymogów osób niepełnosprawnych, a nie w odwrotnie. Np. te forum nie jest niczym dostosowane dla potrzeb niepełnosprawnych, ten temat już był poruszany na tym forum i skończyło się na zamknięciu tego wątku przez administrację. Ten temat o dostosowaniu tego forum do potrzeb niepełnosprawnych będzie tak długo poruszany aż do skutku, ponieważ nie niepełnosprawni muszą się dostosowywać do potrzeb Stowarzyszenia Przyjaciół Integracja. Nie każdy niepełnosprawny ma komputer w swoim posiadaniu, nie każdy ON potrafi obsługiwać komputer, nie każdy musi być webmasterem. Mają tu problem z schodową konstrukcją (tzw. drzewa) forum, można dostać oczopląsu  Czyżbym nie miał racji?
Nadrzędny - Autor Boginka Dodany 2009-09-22 10:26

> TYLKO PROSZE MI POKAZAC TYCH  200 TYS. UNIKALNYCH UZYTKOWNIKOW.


Najpierw wyjaśnienie - co oznacza termin unikalny użytkownik (klik). Pojęcie to służy do opisania sytuacji, w której na daną stronę wchodzi nie stały bywalec, a ktoś inny (czasem jako UU może zostać zliczona ta sama osoba, wchodząca z innego komputera). Nie ma znaczenia czy się rejestruje, udziela itd. Jest unikalnym użytkownikiem w danym okresie (np. miesięcznym) jeżeli po prostu weszła na stronę po raz pierwszy (w miesiącu).

Zwróć też uwagę, że podawana liczna unikalnych użytkowników nie dotyczy forum, a całego portalu, czyli wszystkich osób czytających artykuły, poradniki, oglądających ogłoszenia o pracę, a TAKŻE udzielających się na forum. Także jednak dla forumowiczów nie jest np. obowiązkiem pisanie postów - wystarczy, że przychodzą poczytać (czyli wg. Twoich standardów są "nieaktywni")

Po trzecie (również ważne) nie ma znaczenia, ile razy potem unikalny użytkownik odwiedzi stronę. Do statystyki UU za dany okres liczy się też np. osoba, która weszła na stronę z powodu jakiegoś wyniku w Google, przeczytała co chciała i nigdy więcej nie wróciła. Nawet ten, kto błędnie wpisał adres strony i wylądował nie tam gdzie chciał, jest UU na dany okres.
----------------
Nawiasem pisząc - nawet gdybyś zignorował kwestę UU i liczył tyko powiedzmy ksywki, jakie się pojawiły w tym miesiącu... nie wystarczyłoby policzyć ich na forum. Weź pod uwagę, że oddzielnym systemem komunikacji są komentarze na stronie głównej. Tam też ludzie piszą.
Nadrzędny - Autor maltabar Dodany 2009-09-22 10:47
Myślę,że i czat się liczy ,raz tam zajrzałam i pisze tam naprawdę sporo osób ,które na samo forum nie wchodza,chyba,że pod innymi nickami a przecież wchodzą przez stronę więc także są UU,czy nie tak?
Nadrzędny Autor Boginka Dodany 2009-09-22 11:43

> więc także są UU,czy nie tak?


Jeżeli wchodzą na czat, (o którym ZUPEŁNIE zapomniałam) po raz pierwszy w danym okresie zliczania, to tak - są w tym momencie zaliczani jako unikalni użytkownicy.
Nadrzędny - Autor Willi Dodany 2009-09-22 14:31
Boginka

>Weź pod uwagę, że oddzielnym systemem komunikacji są komentarze na stronie głównej. Tam też ludzie piszą.


Jak ja chciałem wpisać tam mój komentarz, właśnie tam gdzie podałaś to nie wstawiono tego postu... Bo był nie wygodny?! Dlaczego dopuszczacie tylko takie komentarze co Wam słodzą?!
Nadrzędny Autor maltabar Dodany 2009-09-22 14:35
Kogo ty pytasz? zapytaj admina tego forum, a nie Boginkę czy innych użytkowników forum
Nadrzędny - Autor Boginka Dodany 2009-09-22 15:05

> Jak ja chciałem wpisać tam mój komentarz, właśnie tam gdzie podałaś to nie wstawiono tego postu..


O tym rozmawiaj z moderatorem komentarzy (czyli kimś z redakcji, niekoniecznie jest to jednocześnie admin forum). Ja potrafię tłumaczyć jak działa "informatyka" na poziomie domowym (i właśnie to tłumaczę pisząc o tym co oznacza pojęcie "unikalnego użytkownika"). Nie zajmuję się natomiast tłumaczeniem jak działają decyzje ludzi, których nie znam (zwłaszcza, gdy nie znam też przedmiotu sporu, czyli komentarza, których chciałeś umieścić). Ani dyskusjami o tym, czy Integracja jest cacy czy be.

A skoro już przy tym jesteśmy... może by tak oddzielny wątek jak ktoś ma potrzebę dyskutować o porządku na forum/stronie Integracji? Bo póki co to zrobiliśmy bajoro w wątku, który w zasadzie powinien należeć do p. Bereźnickiego. Zazwyczaj nie mam nic przeciwko wielkim dygresjom, ale p. Bereźnicki jest tutaj trochę "oficjalnie" i jest nowym użytkownikiem - należy mu się Atmensraum. :-)
Nadrzędny - Autor Buziaczek08 Dodany 2009-09-23 13:24
DO BOGINKA.

>może by tak oddzielny wątek jak ktoś ma potrzebę dyskutować o porządku na forum/stronie Integracji? Bo póki co to zrobiliśmy bajoro w wątku, który w zasadzie powinien należeć do p. Bereźnickiego. Zazwyczaj nie mam nic przeciwko wielkim dygresjom, ale p. Bereźnicki jest tutaj trochę "oficjalnie" i jest nowym użytkownikiem - należy mu się Atmensraum. :-)


ZWROC UWAGE ZE TO AUTOREM TEGO WATKU JEST 62norbi/czapka5  TO ON ROZPOCZAL TEN  WATEK A PAN Bereźnicki JEST JEGO GOSCIEM. JESTEM PEWIEN ZE 62norbi/czapka5 CZYTA TE WASZE "HEREZJE'" NA TEMATY BARIER. A PANA Bereźnickiego PRZEPRASZAM ZA CHWILOWE ZEJSCIE Z TEMATU, PONIEWAZ TO ZEJSCIE Z TEMATU MA ZBLIZYC PODSTAWE NIEKTORYCH STALYCH UZYTKOWNIKOW TEGO FORUM NA TEMATY BARIER A ZWLASZCZA POCZYNANIA ADMINISTRACJI TEGO FORUM  W WATKACH O BARIERACH, O NIE MOZNOSCI WKLEJANIA ZDJEC, O BARDZO SLABYM DOSTOSOWANIU DLA POTRZEB OSOB NIEPELNOSPRAWNYCH TEGO FORUM. O ZBANOWANIU DWUKROTNYM 62norbi/czapka5 ZA TO ZE TAK DZIELNIE PISAL , BRONIAC SIE PRZED ZAJALDLYM "KLAKIERAMI" TEGO FORUM.
Nadrzędny - Autor eliska Dodany 2009-09-23 13:47
Znowu zaczynasz ujadać?
Nadrzędny Autor maltabar Dodany 2009-09-23 13:58
CZY CZAPKA VEL NORBI WYKUPIŁ TEN WĄTEK?
Nadrzędny - Autor gruszka Dodany 2009-09-23 14:41 Zmieniony 2009-09-23 14:51
Buziaczek08.
Masz rację że autorem tego wątku jest 62norbi/czapka5 a pan Bereźnicki jest oficjalnie jego gościem. To jest bez sporne. Bardzo dobrze robisz także, że wyciągasz stare brudy tego forum co chcieliby ukryć.   Kiedyś postanowiłam poczytać i  porównać z programem Polska Bez Barier wg Stowarzyszenia Przyjaciół Integracja i Ogólnopolska kampania społeczna na rzecz osób niepełnosprawnych ANTYBUDYNEK. Doszłam do wniosku że ze strony Stowarzyszenia Przyjaciół  Integracja jest to perfidny „PLAGIAT”, to zjawisko jest karalne.
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2009-09-23 15:58
Gruszka obym ci nie przypomniała jak wcięłaś się z literaturą. Czy Ty masz kiedykolwiek swoje zdanie? Umiesz tylko przytakiwać? Zanim znów popełnisz gafę sprawdź w internecie
Nadrzędny - Autor Willi Dodany 2009-09-23 19:20 Zmieniony 2009-09-23 19:55
Szanowna Pani Ellu.
Gruszka ma swoją wolę co do pisania swoich przekonań. A także to jest osoba mocno poszkodowana przez los i zdrowie, ale widzę że szare komórki  prawidłowo  funkcjonują i obiektywnie patrzy na świat. Jeśli chodzi o ten "plagiat"  to ma dużo racji w tym bo najpierw każdy był przeciwny temu fotografowaniu a tu nagle, o dziwo, czytam aż mi się nie chce wierzyć że Stowarzyszenie Przyjaciół Integracja nawołuje do akcji  "Polska Bez Barier"(klik) i to jako główny promotor:
Organizator:
Stowarzyszenie Przyjaciół Integracji
Kancelaria Sejmu RP
Patronat honorowy: Marszałek Sejmu RP Bronisław Komorowski
Patronat merytoryczny: Ministerstwo Infrastruktury, Stowarzyszenie Architektów Polskich, Towarzystwo Urbanistów Polskich
Partnerzy: Ministerstwo Finansów, Polska Koalicja na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Związek Powiatów Polskich, Związek Metropolii Polskich, Związek Banków Polskich, Polska Rada Centrów Handlowych, Polskie Towarzystwo Turystyczno Krajoznawcze
Wsparcie: Centrum Łowicka, MediaDem Communication
Patroni medialni: Serwis Samorządowy PAP, Newsweek Polska, www.archimania.pl, www.niepelnosprawni.pl
Tylko nie ma jednego. A mianowicie głównego pomysłodawcy:
Ogólnopolska kampania społeczna na rzecz osób niepełnosprawnych ANTYBUDYNEK ORGANIZATOREM AKCJI JEST:
STOWARZYSZENIE ROZWOJU INICJATYW SPOŁECZNYCH
"WSPÓLNOTA"
Co na to powie pan Piotr Bereźnicki główny pomysłodawca i koordynator główny akcji "ANTYBUDYNEK.PL"?
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2009-09-23 19:38
Panie Willi pan robi za robertoumberto i gruszkę jak adwokat. Super. Prosiłabym jednak wysoką władzę o pisanie mego imienia poprawnie.... Tu podam mały przykład i zamiast jak pan pisze

>Szanowna Pani Ello.>


prosiłabym o
Szanowna Pani Ellu. abym w przyszłości nie miała problemów urzędowych.
Za pozytywne dostosowanie się do mej prośby z góry uprzejmie dziękuję.

z poważaniem Ella

PS. W środku wątku już nie odpisuję. Od tego są strony numerowane.
Nadrzędny Autor Koko-zieloneoko Dodany 2009-09-23 23:11
Szanowna Pani Ellu tak się nie pisze twego imienia chyba się pisze Ela lub Elu .Wszystkim wytykasz ze niepoprawnie piszą wszystkim przypinasz łatki każesz się tytułować czyżbyś aż tak była zadufana w sobie .Nie ma postu w którym byś nie nawtykała Wllemu i Gruszce i mnie oczywiście nie pomijając wszystko piszemy źle wszystko co napisze Willi jest złe .Czy Ty tu robisz za kogoś kto dołuje innych .To naprawdę zaczyna być niesmaczne .Taka szkolona taka uczona a ............... pozostawiam to w strefie domysłu.
Nadrzędny - Autor izkaa189 Dodany 2009-09-23 20:52
Willi, masz rację że to pachnie plagiatem, ponieważ nie widzę tu aby została wymieniona nazwa, Ogólnopolska kampania społeczna na rzecz osób niepełnosprawnych ANTYBUDYNEK
A to głównym  ORGANIZATOREM AKCJI JEST:
STOWARZYSZENIE ROZWOJU INICJATYW SPOŁECZNYCH "WSPÓLNOTA".  A  ja  nie widzę aby na tej stronie podanej przez Ciebie było wyszczególnione te STOWARZYSZENIE.
Nadrzędny Autor Koko-zieloneoko Dodany 2009-09-23 23:14
Izkaa189 masz racje ja tak samo myślę.
Nadrzędny Autor Boginka Dodany 2009-09-21 23:13
Jakoś ominęłam ten fragment...

> Tam są wszystkie możliwości wklejania zdjęć, ba i filmów  i co ciekawe, zdjęcia i filmy są i nie zabierają pamięci...


Ależ wszędzie zabierają miejsce na serwerze. Różnica polega tylko na tym, że taki serwis albo ma z założenia przynosić straty (bo np. jest częścią większego portalu prowadzonego dla zysku i w tym miejscu może być strata, żeby przyciągnąć użytkowników) albo utrzymują się z innych środków, np. z reklam. Jak zauważyłeś, sama wymieniłam istnienie serwisów bezpłatnych jako alternatywę (gdyby to był argument podważający moją wiedzę, powinnam przecież nic nie wspominać i mieć nadzieję, że nikt mi takich serwisów nie wypomni). Cały problem polega na tym, że kiedy coś jest "bezpłatne" to wcale nie oznacza, że nic nie kosztuje - oznacza tylko, że ktoś inny te koszty ponosi. Przykładowo: czy budowa  i utrzymanie dróg jest bezpłatne? Nie, a przecież jak wyjeżdżasz na drogę, nikt Ci nie każe płacić. Odpowiesz może, że podatek jest w akcyzie. Na to ja zapytam: czy wydruk kalendarza nic nie kosztuje? Kosztuje. A mimo to, możesz dostać taki za darmo, w ramach reklamy jakiejś firmy. Również osoba niepełnosprawna pojedzie np. komunikacją miejską bezpłatnie pod pewnymi warunkami, co wcale nie jest dowodem na to, że autobus nie jeździ na paliwo. Ba, zdarza się że i inne rzeczy dostaniesz w życiu bezpłatnie, ale to nie oznacza, że nie ma w nich kosztów, a jedynie, że ponosi je ktoś inny.

Popatrz chociażby na słynny serwis YouTube - zamiast filmom przyjrzyj się jednak temu, ile zawiera obecnie reklam...
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / BARIERY architektoniczne i nie tylko / Ogólnopolska kampania społeczna ANTYBUDYNEK. (Strona 9) (353304 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 11 Poprzednia strona Następna strona  

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill