www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / BARIERY architektoniczne i nie tylko / Ogólnopolska kampania społeczna ANTYBUDYNEK. (Strona 11) (353260 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 11 Poprzednia strona Następna strona  
Nadrzędny Autor Ella Dodany 2009-09-20 20:07
W TYM WĄTKU ZNÓW ZAPACHNIAŁO MUTANTAMI..... MAMY URODZAJNY ROK W MUTANTY.
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2009-08-17 18:57
CZY WARTO TU PISAĆ W TYM WĄTKU? Myślę że nie. Pan "prezes" ze swoją świtą przyjaciół napada na całe forum we wszystkich prawie wątkach. DLACZEGO? By takim jak malta, wilkołak, elisska przeszkadzali Coś mi tu pachnie prowokacją. Koko po co tak mieszać we wszystkich "garach". Przeczytałam wszystko co napisałaś. Wilkołak i malta mają rację. Raz użalasz się nad sobą drugi raz wypierasz tego co napisałaś. Po co to robisz?
Nadrzędny - Autor maltabar Dodany 2009-08-17 19:13
jA TEŻ ZADAŁAM SOBIE TRUD PRZECZYTANIA WSZYSTKICH POSTÓW KOKO i faktycznie pisze za kazdym razem inaczej, kompletny brak konsekwencji w pisaniu(czasem warto cofnąć się i przeczytać to co się pisało wcześniej,zeby się nie zaplątać i nie osmieszyć
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2009-08-17 19:56
I tu jest problem naszych muszkieterów.
Nadrzędny Autor czapka5 Dodany 2009-08-18 00:48
Problem to jest wasz, tzn. tych co bzdury nie związane z tematyką Ogólnopolską kampanią społeczną ANTYBUDYNEK wypisują... A nie, jak nasz zaszczytnie nazywasz Muszkieterami....
Nadrzędny Autor czapka5 Dodany 2009-08-18 01:34
Popatrz jak rzeczowo przebiega dyskusja o Ogólnopolskiej kampanii społecznej ANTYBUDYNEK tam... (--> kliknij tu...)
Nadrzędny Autor Ella Dodany 2009-08-18 14:56
SOBIE SAM KLIKNIJ TAM A MNIE NIE POUCZAJ.
Nadrzędny - Autor wilkolak Dodany 2009-08-17 21:52
BEZ POWODU DO PSYCHOLOGA NIE CHODZI MAJAC CHLOPA W DOMU
Nadrzędny Autor czapka5 Dodany 2009-08-18 00:41
WILKOLAK...
Co ma psycholog do antybudynku??? No, bo ja nie wiem...
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2009-08-18 14:58
Za to ja wiem. Otóż jak ktoś non stop trzyna się jednego to znaczy że ma coś nie tak z myśleniem. Proponuję ciut poluzować bo to nie Dziennik Ustaw ani rządowy Monitor z paragrafami.
A NA DOKŁADKĘ CZCZA DYSKUSJA LECI W ŚRODKU TEMATU A NIE NA OSTATNIEJ STRONIE.
Nadrzędny Autor maltabar Dodany 2009-09-19 22:36
Nachbar i Tobie wzajemnie ,dobrego samopoczucia życzę, szczerze ::::-)
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2009-09-20 10:34
Nachbar witaj znowu. Nie jestem sceptyczką ale wiem swoje. Kto za dużo chce nic nie dostaje. Popieram twoje zdanie powyżej. Miłego dnia.

Co do uczestników nie mam o nich złego zdania ale wiem jedno źle jak się podaje swoje miasto i jego bariery. Internet nie jest anonimowy ale może stać strasznie problemowy.
Nadrzędny - Autor Buziaczek08 Dodany 2009-09-21 01:36
DO ELLA.
STRASZNIE PROBLEMOWY INTERNET, CZYZBYS NIE PISALAS PRAWDY O SOBIE, JA ZNAM TWOJA MIEJSCIOWOSC, TO NIE JEST TRUDNE. PROBLEMOWA TO TY JESTES BO KOMPLETNE BZDURY WYPISUJESZ. ZAPYTAM TYLKO CZY TY CHCIALABYS POMIMO TWOJEJ W MIARE NORMALNIE ZYC, MIEC WSZEDZIE DOSTEP A NIE TYLKO GDZIE CI POZWOLA, TYLKO NIE PISZ, ZE STARASZ SIE I JA TEZ SIE MAM STARAC. BO JA STARAM SIE MOCNO ALE POMIMO STARAN NIE MOGĘ. CZY TO TAK DUZO, MIEC MOZLIWOSC DOSTANIA SIE WSZEDZIE GDZIE TYLKO CHCIELIBYSMY? CO ZROBIONO Z TĄ 20 LETNIA WOLNOSCIA, CO ZROBIONO DLA NIEPELNOSPRAWNYCH, CZY TYLKO TO ZE ZAGNALI NAS NA SKRAJ NEDZY?
Nadrzędny Autor maltabar Dodany 2009-09-21 07:32
Buziaczek,jeśliktoś z nas chciałby podac swoja  miejscowośc,czy dokładny adres ,to by go podał,więc jeśli gdzieś znalazłes czyjąś miejscowośc to zostaw to dla siebie jeśli oczywiscie potrafisz,a o tym czy ktoś jest problemowy ,to chyba nie ty decydujesz,to tylko twoje subiektywne niekoniecznie słuszne wrażenie
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2009-09-22 15:34 Zmieniony 2009-09-22 15:38
BUZIACZEK MOŻESZ ZNAĆ I MNIE ALE DAJ MI SPOKÓJ BO CZUJĘ ŻE NIE JESTEŚ W MOIM TYPIE. CZY TY NAPRAWDĘ W CODZIENNYM ŻYCIU JESTEŚ TAKIM KŁÓTLIWYM FACETEM ? WCHIDZISZ DO ANTYBUDYNKU WMAWIASZ PROBLEMY NIEISTNIEJĄCE I BURZYSZ CAŁY WĄTEK. TAKA JEST PRAWDA O TOBIE. LUBISZ SIĘ KŁÓCIĆ O FOTKI KTÓRYCH NIE UMIESZ WKLEIĆ? OTÓŻ W TYM CI JA NIE POMOGĘ I TO NAPEWNO.

I JESZCZE JEDNO. ŻYJĘ NORMALNIE I MAM DOSTĘP PRAKTYCZNIE WSZĘDZIE NAWET DO METRA W WAWIE. MOŻESZ POZAZDROŚCIĆ MI BO WŁAŚNIE DZIŚ BYŁAM W FILHARMONI NA SUPER KONCERCIE.
Nadrzędny Autor easyrider Dodany 2009-09-22 15:37
oooooooo kurczaczek!Wiecie co Dziewczyny,podziwiam Was,ja nic nie zrozumiałem z tego postu Buziaczka,jakis nieskładny i nie wiem o co biega,a czytam wszystko co gosc pisze,niby sie stara ale sie nie stara-nawet składnie pisac.Dziwne.
Nadrzędny Autor Ella Dodany 2009-09-22 15:39
easyrider nie martw się jego chyba nikt nie zrozumie. Fajnie że jesteś będzie weselej. :-))))))
Nadrzędny Autor Koko-zieloneoko Dodany 2009-10-06 00:45
Ja się użalam nad sobą . Żałosna jesteś .Zal mnie Ciebie  a wiesz dlaczego dlatego ze próbujesz mnie dowalić i z prowokować i nic ci z tego nie wychodzi .Jak piszę to piszę prawdę bez owijania w bawełnę .A wy słodzicie i i próbujecie wszystko upiększać a takich jak ja macie za nic i na każdym kroku próbujecie dowalić i poniżyć głupim tekstem a może się uda
Jak nie umiesz czytać moich postów to trudno widocznie nie umiesz rozumować logicznie .JESZCZE RAZ POWTARZAM nigdy się nad sobą nie UŻALAŁAM i nie UŻALAM .
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2009-09-23 16:06
WKLEJAM TU STRONKĘ O PANU PIOTRZE BEREŹNICKIM.

http://www.razemztoba.pl/index.php?NS=srodek&nrartyk=4054

Ciekawe tylko po co to przenoszenie antybudynku z jednej strony na drugą stronę. Proszę o wyjaśnienie albo pana Bereźnickiego albo 62norbi vel czapka5 i jeśli się nie mylę to robertoumberto. Poza Boginką nie interesują mnie odpowiedzi muszkieterów przytakująjących.
Nadrzędny Autor Willi Dodany 2009-09-23 20:02
Szanowna Pani Ellu.
Nie jestem niczyim adwokatem. A jedynie przez pani post odpowiadam, bądź wchodzę w temat poruszany w tym wątku.
Nadrzędny Autor Willi Dodany 2009-09-23 22:15
Nadrzędny - Autor Boginka Dodany 2009-09-23 22:21 Zmieniony 2009-09-23 22:39

> Proszę o wyjaśnienie albo pana Bereźnickiego albo 62norbi vel czapka5 i jeśli się nie mylę to robertoumberto.


Nie jestem ani jedną z wymienionych tu osób, ale skoro należę do Twojego kręgu zainteresowań...

a) dlaczego o odpowiedź prosisz albo pana Bereźnickiego albo Norberta? Co dokładnie, z tą akcją wspólnego ma OFICJALNIE Norbert, że w zakresie wyjaśnień zrównujesz go z osobą, która tę inicjatywę reprezentuje?
b) po drugie, o co w ogóle chodzi? O to, że gazeta "Razem z Tobą" opublikowała artykuł o tej inicjatywie? Przeczytasz o tym także na stronie Antybudynku: ten artykuł ogłasza współpracę z "Razem z Tobą" (klik) a tutaj, w dziale artykułów prasowych znajdziesz "przedruki" z Razem z Tobą, dotyczące ich udziału w tej akcji (również klik). Jeżeli istnieją dwie niezależne organizacje i obie mają swoje strony, to chyba logiczne, że jeżeli współpracują, publikacje na ten temat pojawiają się czasem niezależnie (i ewentualnie na stronach internetowych obu, nomen omen, stron). Nawet jeżeli w obu organizacjach udzielałaby się ta sama osoba, to nadal ma sens, bo w gruncie rzeczy, organizacje są niezależne. O co więc to larum? Nawet ja, raczej sceptycznie nastawiona do pomysłu, nie widzę ŻADNEGO powodu, żeby tylko z tego powodu w ogóle reagować... Chyba, że zaczniemy uznawać, że w ogóle publikowanie JAKICHKOLWIEK wiadomości, jest ich "przenoszeniem" - po co wiadomości o teatrze w gazecie (zamiast na stronie teatru), po co informacje o decyzjach gminy na portalu internetowym (zamiast w BIPie) itd.

PS. Obawiam się takiego myślenia (które, może niesłusznie, gdzieś mi tu prześwituje), że akcja którą reprezentuje p. Bereźnicki "należy" do któregoś użytkownika na tym forum czy użytkowników uznawanych przez kogoś za grupę. Owszem, przyznaję że sama kiedyś miałam wątpliwości czy imć Norbert nie jest autorem akcji, ale po pojawieniu się informacji o konkretnej organizacji pozarządowej, która tę inicjatywę firmuje i przejrzeniu jej zarządu (poprzez rejestr KRS) uznałam, że nie mam obiektywie powodów do takich założeń.
Na tym forum świat ani się nie kończy, ani nie zaczyna. Nawet "świat" ludzi niepełnosprawnych w Internecie, jest DUŻO większy niż obecna tu grupa użytkowników "aktywnych" i byłoby niedobrze stracić ten fakt z oczu. Na zakończenie, może warto zacytować p. Bereźnickiego:

> 16.09.09 o 19:04 kryspin123 napisał:
> Co do użytkownika "czapka5" (norbi62) chcę jasno powiedzieć, ze wypowiadane przez niego poglądy i opinie są jego prywatną sprawą.

Nadrzędny Autor Willi Dodany 2009-09-23 22:45
Boginka.
Tu, się muszę z tobą zgodzić. Bardzo ładnie wytłumaczyłaś tą całą sprawę o którą pyta szanowna pani Ella.
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2009-09-24 17:11
Boginko ok i dzięki, że się odezwałaś bo na Twoją odpowiedź zawsze czekam. Dlatego proszę pana Bereźnickiego bo to jego stronka i czytałam ją już od dawna. Tu trudno o jakiekolwiek tłumaczenie ponieważ nie chcę dyskutować ani z panem Willim ani z gruszką ani z izką .... Nie przeprosili i z nimi nie chcę mieć nic do czynienia. NIE JESTEM DAMĄ KAMELIOWĄ. W tym przypadku należą mi się przeprosiny.
Twoja wypowiedź ma sens i całkowitą rację. Nie pomyślałam o samym przenoszeniu a o autorze jednej strony i autorze w naszym wątku Antybudynku. Pewnie jak zwykle zbyt małe wyjaśnienie ale wybacz nie potrawię inaczej. Myślę że wiesz o co mi chodzi.
Pozdrawiam cieplutko :-))))))
Nadrzędny Autor maltabar Dodany 2009-09-27 17:33
DO willi : czy ty czytałes post Boginki,pytam o czytanie ze zrozumieniem,jeśli nie to postaraj się
Nadrzędny - Autor Boginka Dodany 2009-09-27 20:47

> Nie pomyślałam o samym przenoszeniu a o autorze jednej strony i autorze w naszym wątku Antybudynku


Sądząc po inicjałach na stronie RzT i przypisywaniu mu autorstwa kolejnych reportaży z Elbląga (na stronie Antybudynku), autorem artykułu jest p. Rafał Sułek. Co p. Sułek ma wspólnego z (nieobecnym obecnie zdaje się) Norbertem, że tak głupio zapytam? Chyba, że chodzi o jakiegoś innego autora. O kogo więc? W redakcji RzT są: Elżbieta Szczesiul-Cieślak,Teresa Bocheńska, Agnieszka Światkowska i Marcin Koszyński, a współpracownicy to Łucja Bagnowska, Paweł Kulasiewicz, Jolanta Pietrusiewicz, Krzysztof Sadowski, Agnieszka Pietrzyk, Ewa Jędrzejewska, Piotr Lebiecki, Monika Stando, Helena Lenckowska, Teresa Picheta i Jolanta Prokopowicz.
Nadrzędny - Autor Buziaczek08 Dodany 2009-10-25 21:16
DO BOGINKA
POZWOLE SOBIE ZAUWAZYC ZE, NIEOBECZNY 62NORBI DAL TAM http://www.antybudynek.pl/ NAJWIEKSZA DAWKE ZDJEC. A TO, MAM NADZIEJE, ZE CHYBA JESZCZE NIE KONIEC JEGO GALERII. I AKTYWNIE SIE UDZIELA NA TAMTYM FORUM.
Nadrzędny - Autor siwek Dodany 2009-10-26 09:08
Czapkę można spotkać na różnych forum
Nadrzędny - Autor Willi Dodany 2009-10-26 19:11
Siwek.
Tak, czapkę można spotkać na różnych forach, jeśli masz na myśli "czapka5" to ta sama osoba co 62norbi. Wiecie że 62norbi, jest szefem całego portalu www.napromieniowani.pl
62norbi zatacza coraz większe kręgi działalności i nie zdziwiłbym się jakby poszedł wyżej. On naprawdę chce coś zdziałać w sprawie barier, nie tylko budowlanych, a prawnych i mentalnych. Ponieważ te bariery wręcz ograniczają a nawet uniemożliwiają życie społeczności osób niepełnosprawnych normalne życie. A oni chcą tylko jednego, aby względnie normalnie żyć, na ile im pozwala zdrowie. Czują się mocno oszukani przez tych co tak głośno deklarowali pomoc w tej sprawie. Gdzie teraz są ci co im zawierzono sprawy ON? Pochowali się po kątach, zamiast wykorzystywać swoje stanowiska dla ich dobra to tak naprawdę, to mają ON gdzieś tam, gdzie nie dochodzą promienie słoneczne (wyraz na cztery litery).
Nadrzędny - Autor eligiusz Dodany 2009-10-26 19:19
Willi.A zapewniasz mnie ,że "czapka5"vel 62 norbi jak "dojdzie " do władzy to będzie nas reprezentował? Pokazują to posłowie w naszym sejmie.Przecież sam wiesz,że chodzi o koryto.......
Nadrzędny - Autor siwek Dodany 2009-10-26 19:29
Willi,wiem dobrze,że czapka i Norbi,to ta sama osoba.
Nadrzędny - Autor siwek Dodany 2009-10-26 19:54
Opowiem Wam pewną historyjkę.Towarzysz Gierek po awansie z I-go sekretarza KWK-Sosnowiec na stanowisko I-go sekretarza KC PZPR odwiedził Dom Dziecka i pyta p.kierowniczki ile wynosi miesięczna stawka wyżywienia na jedno dziecko.300 zł.mówi kierowniczka.Proszę obniżyć do 200 mówi tow.Gierek.Następnie odwiedza internat i to samo z 519 zł obniżył na 369.Potem odwiedził więzienie i stawkę 900 zł podniósł na 1200 zł.Dlaczego,tak postąpiłeś?- pyta jego zastępca.Do Domu Dziecka i do internatu my już nie pójdziemy,ale do więzienia jeszcze możemy trafić.
Nadrzędny Autor Willi Dodany 2009-10-26 21:15 Zmieniony 2009-10-26 21:54
siwek.
To jest częściowa prawda, ponieważ w każdym dowcipie jest trochę prawdy. Co zatem, powiesz lub napiszesz na to? Na reklamę Visy, jak facet skacze o kulach. a czytam na  emetro.pl. Prezes Integracji gada, że jest ok, to niech sam tak zacznie skakać, a wtedy uwierzę, że Integracja rzeczywiście pomaga niepełnosprawnym, bo wrzucanie wszystkich do jednego worka niepełnosprawnym wcale nie pomaga. A tak, to wciskanie ludziom kitu, niestety dość skutecznie. Nawet niektórzy niepełnosprawni w to zaczynają wierzyć, do czasu jak się sami rozczarują.Visa-
facet skacze o kulach (kliknij tu)
Nadrzędny - Autor Willi Dodany 2009-10-26 20:12
eligiusz.
Norbiemu nie chodzi o władzę, a o dobro was, ludzi z niepełnosprawnością. Tu nie chodzi o ciepłą posadkę z wszystkimi wygodami a o to aby ci co mają tą posadkę ruszyli te szare komórki i te tłuste tyłki. A zaczęli coś dobrego robić a nie tylko bić pianę jak przedstawia Ten artykuł (Kliknij aby poczytać)
Nadrzędny - Autor siwek Dodany 2009-10-26 21:21
Willi
Wiadomo,że ON,a ON,to jak niebo i ziemia i nie ma na ten temat dyskusji.
Nadrzędny - Autor Willi Dodany 2009-10-27 13:57
siwek.
Właśnie, że będzie dyskusja temat barier, ponieważ "górze" byłoby "na rękę", aby nie było dyskusji. Tu nie chodzi tylko o bariery budowlane, ponieważ aby te bariery znikły, to muszą zniknąć bariery mentalne. A więc podejście do tych poszkodowanych przez los ludzi. Dać im względnie normalnie żyć. Umożliwić im życie obok nas a nie jak dotychczas utrudnianie im na każdym niemal kroku. Czy tak się tak traktuje niepełnosprawnych?
Jak potrafi uderzyć zakonnica!!?? (Kliknij, aby zobaczyć film) 
Przemoc w DPS dla dzieci prowadzonym przez zakonnice...(Aby zobaczyć materiał filmowy, kliknij tu)
Zakonnica zwolniona? (Aby zobaczyć materiał filmowy, kliknij tu) 
Zobacz rozmowę siostrami zakonnymi, które prowadzą Dom Pomocy Społecznej w Studzienicznej. To nagranie nie było publikowane na antenie!  (Aby zobaczyć materiał filmowy, kliknij tu)
Nadrzędny Autor siwek Dodany 2009-10-27 14:23
Willi
To,do czego podałeś linki widziałem w TV,pokazywali wiele razy.
Mój post źle zrozumiałeś,chodziło o to,że nie można wszystkich ON mierzyć jedną miarką,bo jedni są samodzielni,a inni niestety nie dają sobie sami rady w życiu-potrzebują pomocy innych i różnych udogodnień,żeby ''jako-tako''funkcjonować.Ja już kiedyś napisałem Norbiemu,że popieram jego działalność,ale osobiście nie mam na to czasu,mam swoje życie i własne problemy.Pozdrawiam i życzę wytrwałości w wychowaniu synów.
Nadrzędny - Autor Boginka Dodany 2009-10-27 14:25

> Czy tak się tak traktuje niepełnosprawnych?


Niepełnosprawnych traktuje się różnie. Jak mi tego czasem brakuje w postach i w mediach też... Wyważonego obiektywizmu.
Nadrzędny - Autor Willi Dodany 2009-10-27 14:58
Boginka.
Co masz na myśli?

>Niepełnosprawnych traktuje się różnie. Jak mi tego czasem brakuje w postach i w mediach też... Wyważonego obiektywizmu.

Nadrzędny Autor Boginka Dodany 2009-10-27 23:47

> Co masz na myśli?


Dwie różne rzeczy.

Pierwszą zademonstruję Ci na przykładzie (może nieudolnym). Tej konkretnie sprawy do której linkujesz. I to z pominięciem tego, czy dziewczynka została uderzona, czy nie (bo ja szczerze mówiąc z nagrania takiej jakości nie podejmuję się oceniać, poza tym od tego jest prokuratura). W tej sprawie, oprócz nośnego medialnie i wywołującego burzę tytułu o zakonnicach, można było zadać kilka niewygodnych, ale sensownych pytań. Jak chociażby:

- Dlaczego konkretnie dziewczynką nie opiekują się rodzice? Sami mówią, że nie zabiorą jej z ośrodka, ale czemu - nie dadzą we dwójkę rady pielęgnować, czy dziewczynka zachowuje się w sposób którego nie są w stanie opanować?
- Jeżeli dziewczyną nie mogą się opiekować rodzice, to czy jest to w stanie robić DPS (jakikolwiek), bo chodzi tylko o trudność w dwuosobowej pielęgnacji czy powinna to robić bardziej wyspecjalizowana placówka medyczna (bo chodzi o głębokość upośledzenia)? Jaki jest w ogóle stan naszych DPSów (także tych prowadzonych przez kogoś innego, niż zakonnice).
- Reportaż wspomina o opiece psychiatrycznej. Tu też można by zadać pytanie:jeżeli dziewczyna jest pod opieką psychiatry i zachowuje się tak, jak opisały to zakonnice, to jakie środki ma do dyspozycji psychiatra? Na jakim poziomie, w porównaniu do dostępnej wiedzy medycznej, jest nasza psychiatra i czy można coś (w miarę szybko i łatwo) zmienić in plus, nie tylko dla tej dziewczyny?
- Wreszcie, co to znaczy godne życie w przypadku osób z upośledzeniem podobnym do tej dziewczyny (nie tylko w sensie jednostki chorobowej ale też jej nasilenia). I czy można było dość prosto wyrehabilitować dziewczynę tak, żeby dziś nie znajdowała się w takim stanie, czy nie? Ile nas by to kosztowało, a ile byśmy zyskali?

ŻADEN z tych tematów nie wylądował tak naprawdę w reportażu. A aż się prosi. Mamy tylko dyskusję o tym, czy dziewczyna została uderzona, czy nie. Przypomina mi się p. Janusz Świtaj, który został nagłośniony przez media, bo chciał eutanazji. Znajomi zrzucili mu się na sprzęt, zatrudniła go Anna Dymna, facet wydał książkę. Eutanazji już nie chce (z czego oczywiście bardzo się cieszę) ale aż się prosiło o dyskusję o tym jak u nas jest z opieką nad osobami najbardziej niesamodzielnymi i co można, w miarę szybko i realistycznie, poprawić (bo wiadomo, że gdybyśmy mieli złote góry i darmowe zastępy pielęgniarek-aniołów, można by zmienić BARDZO dużo, ale jednak ich nie mamy).I z dyskusji co? Guzik z pętelką. Tego mi brakuje w kilkunastominutowych reportażach - jakiejkolwiek głębi. Gdyby między tą zakonnicą a dziewczynką nie doszło do tego incydentu, temat by medialnie nie istniał...

Trzeba przyznać, że czasem media nadrabiają dłuższymi i sensownymi programami. Ale generalnie odnoszę wrażenie, że jedziemy po najbardziej powierzchownych problemach i emocjach, nie wchodząc w środek (bo to "specjalistyczne" i "nudne")

A druga rzecz - jak już pisałam, niepełnosprawni traktowani są różnie. Również np. tak: przeczytaj jak ojciec "walczy" o swojego syna z zespołem Downa (klik). Kiedyś, przed przenosinami, ten wątek zawierał całą historię, począwszy od szoku ojca po porodzie, kiedy poczuł że musi na tym forum wykrzyczeć swój ból - żal mi, że ta dawna historia zniknęła po przenosinach serwera, bo była piękną opowieścią. Opowieścią, w której nie bawimy się w kryształowe bohaterstwo i "to nic takiego" ani w cierpiętnictwo. Jest po prostu ciężkie, ale w sumie pozytywne, życie z chorym dzieckiem. Chorym na coś , co pewnie nawet wśród części użytkowników tego forum może wywołać dreszcze.

Takich miejsc w Internecie jest więcej. Takich ludzi jest więcej. Ale mam wrażenie, że ich się nie popularyzuje (chyba, że jako wielkich bohaterów). Bo samoloty które dolatują nie są ciekawe (chyba, że lądują awaryjnie na rzece Hudson albo na autostradzie). Bo można zostać posądzonym o "propagandę sukcesu". A mnie trafia szlag. Bo prawda jest taka, że jednym wiedzie się względnie dobrze (dzięki temu jak byli leczeni, jakie mają rodziny, jakie środki do życia), a innym źle. I żeby być uczciwym trzeba umieć odpowiadać i o jednym i o drugim, przy czym w moim przypadku, jeśli o tych którym wiedzie się źle, to od razu z uwzględnieniem "co można TERAZ zrobić". A żeby wiedzieć co trzeba i można zrobić, trzeba też wiedzieć jak to się dzieje, że inny samolot doleciał. Poza tym - jak człowiek idzie malować drogę i zakazują mu patrzeć ile już namalował (żeby nie popadł w samozadowolenie) to w końcu siada motywacja. Żeby działanie miało sens, trzeba móc obświętować i docenić jego wynik - nawet ten najmniejszy.

Zresztą - co ja tu będę. To forum jest pięknym przykładem tego, że wiedzie się rożnie. Są historie fajne (o opiekowaniu się chorymi członkami rodziny, o tym kto wychował dzieci a kto pracuje) i niefajne (o tym komu co zabrali, co mu się pogorszyło, a kto nie może wyjść z domu albo boi się co będzie jak rodziców zabraknie, bo sam się nawet nie nakarmi). Uwzględnienie obu nurtów tej historii nazwałabym wyważeniem.
Nadrzędny - Autor Buziaczek08 Dodany 2009-10-27 22:51
DO BOGINKA.
BOGINKA NAPISALA

>Niepełnosprawnych traktuje się różnie. Jak mi tego czasem brakuje w postach i w mediach też... Wyważonego obiektywizmu.


TAAK... A, MOZE LEPIEJ, WYWAZONEGO REALIZMU? TAK JAK 62NORBI/CZAPKA5 PISAL, A NIE OWIJAC W BAWELNE NASZE SPRAWY.
Nadrzędny - Autor kryspin123 Dodany 2009-10-30 22:09
Witam serdecznie.
Długo nie pisałem za co przepraszam,ale względy zdrowotne mi na to nie pozwoliły. Mam do wszystkich użytkowników prośbę i informację na temat akcji. Na stronie wprowadziliśmy moduł o nazwie Blip, który umożliwia przesyłanie zdjęć robionych telefonem komórkowym. Myślę, że to ułatwi sprawę osobom, które nie mają aparatów fotograficznych, a chciałyby zrobić zdjęcie nieprzystosowanego budynku. Wprawdzie taka usługa jest płatna jak za normalnego MMS-a, ale mam nadzieję że kwota ta będzie warta tego aby pokazywać bariery.
Czekam na opinie w tej sprawie. Pozdrawiam 
                    Piotr Bereźnicki
Nadrzędny Autor Willi Dodany 2009-10-30 22:19 Zmieniony 2009-10-30 22:22
Panie Piotrze Bereźnicki.
To bardzo dobra wiadomość, to ułatwi bardzo współpracę z wami, ponieważ z telefonu komórkowego więcej osób korzysta niż z aparatów fotograficznych. Zaznaczam, to bardzo dobry pomysł.
Nadrzędny - Autor kg Dodany 2009-12-12 20:04
Witam,
nie znam wszystkich spraw poruszanych w tym wątku, jestem nowym użytkownikiem.
Chciałabym poznać zdanie większej ilości osób o barierach architektonicznych.
Opisana sprawa, którą będę cytować dotyczy Zielonej Góry, dokładnie Palmiarni, ale ma też szerszy sens.
Przez zadawanie pytań człowiek chce nie tylko poznać odpowiedź, ale też zwrócić uwagę na pewne problemy.
Niekoniecznie trzeba znać wszystkie przepisy, żeby czuć że coś jest nie tak. A nieraz główny cel pytania to to, żeby osoba pytana poznała odpowiedź.

Więc przedmiotem zaczepki - artykułu (link niżej)  była dostępność Palmiarni w Zielonej Górze dla osób z niepełnosprawnością.
I wyjaśnienie kwestii co znaczy naklejka "bez barier" przy wejściu do budynku.
Moderatorzy forum zdecydują czy wklejony link jest zgodny z regulaminem.
http://www.mmzielonagora.pl/artykul/palmiarnia-bez-barier-czy-ze-schodami-58537.html

czy pozostawią tylko moje pytania:
1. Czy Palmiarnia w Zielonej Górze jest przystosowana dla osób niepełnosprawnych?
(Nie jest to konflikt z urzędnikami, nie wszystkie bydynki da się przystosować i nie zawsze są na to środki.)
Proszę osoby z Zielonej o opinie.
2. Pytanie do osób, które nie były w Palmiarni. Gdzie sa fajne urzędy, które służą rzetelną informacją?
--> Urząd "bez barier" i nie chodzi o te architektoniczne, bo wydaje mi się, że te są najłatwiejsze do pokonania.

Pozdrawiam,
kg
Nadrzędny Autor 62norbi03 Dodany 2013-04-22 13:18
Odświeżam wątek... Minęło już kilka ładnych lat a ja dalej ciągnę ten temat... Może już nie z taką wyrwą jak przedtem, lecz ważne, że problem barier architektonicznych w dalszym ciągu istnieje i jest mocno zaniedbywany, choć w 6.09.2012 roku została podpisana ratyfikacja, wreszcie Konwencja ONZ o prawach osób niepełnosprawnych, to nadal w powyższej sprawie się nic nie robi, a nawet stosuje się zakazy dla niepełnosprawnych poruszających się na wózkach inwalidzkich w udziałach w masowych imprezach sportowych jakimi były Poznański i Warszawski maraton... Takie zakazy nie należy chwalić, a potępiać całą stanowczością... Opisywane w tym wątku sprawy o barierach, jak sami tu widzicie, nie są łatwym tematem, niektórzy chcieli przerwać ten temat, usilnie zmienić, zlikwidować, zakneblować usta tym co, się udzielali w tym temacie, już ich nie ma na tym forum, a ja jedyny przetrwałem, no, trochę mi się zmienił nick, 62norbi/ czapka5/ a teraz 62norbi03... Dlaczego się zmienił??? Otóż to jest pytanie takiej samej wagi jak "BYĆ ALBO NIE BYĆ"... Tu trza byłoby dużo pisać, lecz ten, kto przestudiuje ten wątek i rozumie, bądź stara się zrozumieć problemy osób niepełnosprawnych ruchowo, a także dojdzie do wniosku kto za tym stoi...
Zauważyłem,( i to jest właśnie powód odświeżenia tego wątku), że to co robi Antybudynek, to także zaczynają robić inni, np. Słynny "Szalony wózkowicz"  Pan Marek Sołtys, jak i stwórczy strony http://mapabarier.siskom.waw.pl/  i inni ...  Zasada jest ta sama, którą proponuje "Antybudynek" a polega na robieniu zdjęć, kręcenia filmów o obiektach użyteczności publicznej, które dawno powinny być przystosowane, a w dalszym ciągu nie są... 
Wątek choć stary, to sprawy są w dalszym ciągu jak najbardziej aktualne... I wcale nie zamierzam puszczać go w niepamięć... Dołączam a raczej ponawiam i to nie pierwszy raz prośbę w tym wątku o możliwość wstawiania zdjęć i filmów a nie tylko linków do nich by mieć lepsze sposoby obrazowania i przedstawiania sprawy barier architektonicznych...
Nadrzędny Autor Łukasz i Marcin Dodany 2011-01-25 20:21
Uprzejmie prosimy Cię o wypełnienie ankiety, która pomoże nam zrozumieć Twoje potrzeby i być może  w przyszłości pomóc odpowiedzieć na nie w konkretny sposób. Ankieta dotyczy Twoich potrzeb socjalno-mieszkaniowych.

Dziękujemy z góry.

http://www.ankietka.pl/ankieta/52874/dostosowanie-przestrzeni-mieszkalnej-w-kontekscie-osob-niepelnosprawnych.html

Łukasz i Marcin
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / BARIERY architektoniczne i nie tylko / Ogólnopolska kampania społeczna ANTYBUDYNEK. (Strona 11) (353260 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 11 Poprzednia strona Następna strona  

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill