www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / BARIERY architektoniczne i nie tylko / Ogólnopolska kampania społeczna ANTYBUDYNEK. (Strona 10) (354245 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 11 Poprzednia strona Następna strona  
Nadrzędny - Autor Boginka Dodany 2009-09-20 17:53

> Może w ramach ciągu dalszego naszej polemiki zechce Pani wysłać nam jedno zdjęcie budynku zasługującego na poprawę


Panie Kryspnie - ja działam odwrotnie, w odniesieniu do organizacji. Najpierw muszę mieć przekonanie, że:

1) Inicjatywa jest skuteczna niewirtualnie (to w pewnym stopniu ustaliliśmy - jestem skłonna ten punkt uznać za "załatwiony")
2) Inicjatywa posługuje się materiałami rzetelnie (tu jest kwestia aktualizacji i nieumyślnie błędnych informacji)
3) Inicjatywa nie powoduje żadnych negatywnych skutków (w tym zakresie nieco obawiam się skutku pośredniego, jakim jest "rozliczanie" - z jednej strony jest ono prawdopodobnie słuszne, nie chciałabym jednak aby jakiekolwiek moje działania prowadziły do powstawania "kosztów w ludziach" i antgonizmów).

Potem... no cóż, o tym co jest potem mogliby opowiedzieć moi różni współpracownicy. :-)
Nadrzędny - Autor Buziaczek08 Dodany 2009-09-20 19:56
DO BOGINKA.
PODPADLO MI TE OSTATNIE ZDANIE:
BOGINKA NAPISAL/A

>Potem... no cóż, o tym co jest potem mogliby opowiedzieć moi różni współpracownicy. :-)>


ZWIAZKU Z POWYZSZYM JAK TO MAMY ROZUMIEC, O JAKICH WSPOLPRACOWNIKOW TU CHODZI, ZA  JAKIMI LUDZMI SIE KRYJESZ? ALBO JAK MASZ WSPOLPRACOWNIKOW TO MOZE RZECZYWISCIE JESTES W ADMINISTRACJI TEGO FORUM, JAK JUZ NIE RAZ PISAL ZBANOWANY 62norbi/czapka5. ALBO TO POGROZKA SKORUMPOWANEJ PRAWNICZKI, CHCACEJ PRZEKSZTALCIC AKCJE ANTYBUDYNKOWA NA "KOPYTO" "S. P. I ."?  BO COS MI TU TAK ZAPACHNIALO.
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2009-09-20 20:00
BUZIACZEK08 NIE ZAWIELE SOBIE POZWALASZ? A TY ZA KIM SIE KRYJESZ? CO ROBISZ? TAK PRAWDĘ MÓWIĄC CO CIĘ TO OBCHODZI. NIE JESTEŚ ANI BOGIEM ANI CAREM. NAWET FOTEK WKLEIĆ NIE POTRAFISZ A INNYM ZARZUCASZ.

NIE ODPISUJ BO NIE PISZĘ Z TAKIMI JAK TY
Nadrzędny - Autor Buziaczek08 Dodany 2009-09-20 21:52
DO ELLA
A TU WAS BOLI. ELLA, A TY POTRAFISZ WKLEIC TU NA TYM FORUM CHOC JEDNA FOTKE. CO MNIE TO OBCHODZI, BEZCZELNIE PYTASZ? OTOZ JESTEM NA TYM FORUM TAKIM SAMYM UZYTKOWNIKIEM JAK I TY. PROSZE, JAK WIESZ, JAK SIE WKLEJA ZDJECIE NA TO FORUM, TO NIE MADRZ SIE TYLKO POKAZ. A JA BUZIACZEK08 CI NAPISZE ZE NAWET TAKA MADRALA JAK TY NIE POTRAFI WKLEIC ZDJECIA NA TYM FORUM! PODAM CI NAWET WZOR NA WSTAWIANIE ZDJEC BO JEST UDOSTEPNIONY, OTO TE WZORY
[img]address[/img]   zamieaszczenie zewnętrznego obrazu (jeśli opcja dostępna)
[img]plik[/img]   zamieszczenie załączonego obrazu
[img thb]plik[/img]   zamieszczenie załączonej miniatury obrazu (jeśli opcja dostępna) 
A TO OZNACZA ZE ADMINISTRACJA TEGO NIE ZAMIERZA TEJ FUNKCJI UDOSTEPNIAC.
PROSZE POKAZ JAK SIE TO ROBI, ALE TU NIE CHODZI O WSTAWIANIE LINKOW DO OBRAZOW NA JAKIES INNEJ STRONIE. TYLKO O MOZLIWOSC WSTAWIANIA CALYCH OBRAZOW. PONIEWAZ WSTAWIANIE LINKOW DO OBRAZOW JEST PROSTE ALE NIEKIEDY LEPIEJ BYLOBY WSTAWIANIE CALYCH OBRAZOW W CELU NP. UTWORZENIA WLASNEJ KOLEKCJI ANTYBUDYNKOW Z WLASNEJ KAMERY, FOTOAPARATU LUB KOMURKI. JAK PRZEJRZALEM TO FORUM TO BYLO JUZ KILKA PROSB DO ADMINOW W TYCH SPRAWACH. SKONCZYLO SIE NA OBIETNICACH I ZAMKNECIU WATKOW. http://forum.niepelnosprawni.pl/topic_show.pl?pid=40434;hl=bariery
POMYSL STWORZENIA WATKU, LUB OSOBNEJ STRONY NA KSZTALT ANTYBYDYNKOWEJ STRONY NARODZIL SIE NA TYM FORUM PRZEZ PROPOZYCJE NORBIEGO I POMYSLU PANA ZYGMUNTA. CI LUDZIE CHCIELI I PROSILI O TO ADMINISTRACJE, O UDOSTEPNIENIE MOZLIWOSCI WKLEJANIA ZDJEC NA TYM FORUM. SKONCZYLO SIE NA OBIETNICACH, ZAMKNECIU TEGO WATKU, ODEJSCIU PANA ZYGMUNTA, MACLISC, NA ZBANOWANIU 62norbi/czapka5 ZA TO ZE NIE PODDAWAL SIE KLAKIEROM FORUMOWYM. ZA TO ZE DZIELNIE PISAL O PRAWDZIWYM ZYCIU LUDZI NIESPRAWNYCH. WTYDZIC POWINNISCIE SIE TEGO !
Nadrzędny Autor Boginka Dodany 2009-09-20 22:12
Pozwalam sobie się wtrącić:

> NIEKIEDY LEPIEJ BYLOBY WSTAWIANIE CALYCH OBRAZOW W CELU NP. UTWORZENIA WLASNEJ KOLEKCJI ANTYBUDYNKOW Z WLASNEJ KAMERY, FOTOAPARATU LUB KOMURKI.


Weź pod uwagę, że coś takiego nie jest raczej w interesie żadnego forum. W internecie podstawowym "zasobem" jest a) miejsce na serwerze i b) przepustowość łącza. Pozwalanie użytkownikom na robienie z postów "galerii" zazwyczaj jest źle widziane także na forach, gdzie opcja wklejania grafiki JEST dostępna. Dlaczego? Bo grafiki, jak już wspomnieliśmy, zajmują łącza, a także serwery - grafika wklejona do Twojego postu musi "leżeć" w magazynie, jakim jest serwer strony, a następnie (gdy zostanie "wywołana" przez użytkownika - czy to oglądającego forum, czy klikającego w link, przesłana za pomocą łącza (gdzie też zajmuje przepustowość, podczas przesyłu). Ktoś za ten serwer płaci. I skoro płaci, to najczęściej ma prawo powiedzieć, czy chce, czy nie chce, żeby serwer był tak wykorzystywany. W przypadku serwerów służących forom dyskusyjnym, najczęściej nie chce.

PS. Nie przypominam sobie, żeby Administracja kiedykolwiek obiecywała wprowadzenie możliwości wklejania grafik. Była mowa o tym, że być może forum zostanie zmodernizowane, ale nie pamiętam żadnej obietnicy dot. grafiki. Zacytujesz? Bo albo ja mam sklerozę, albo znów wkradł się jakiś błąd przekazu.

Niezależnie od tego i innych for, nie ma jednak żadnych problemów ze:
a) stworzeniem własnej strony (płatnej lub bezpłatnej), której przestrzeń możesz tak wykorzystywać. Sama korzystam z zewnętrznego, bezpłatnego dla mnie serwera np. kiedy przygotowuję zamieszczone tutaj lub posyłane użytkownikom "samouczki graficzne" dotyczące obsługi komputera/Internetu (jest bezpłatny "dla mnie" bo jestem zarejestrowanym użytkownikiem tamtejszego serwisu społecznościowego)
b) używaniem serwisów dedykowanych do przechowywania grafiki (np. imageshack.us) - z tej opcji również korzystam bez problemów.

Zrealizowanie tego rodzaju galerii bez wsparcia infrastrukturalnego ze strony tutejszej Administracji jest dość proste, jeżeli rzeczywiście komuś na tym zależy.
Nadrzędny Autor Ella Dodany 2009-09-23 14:12
Buziaczek Ty pomyśl a potem mi powiesz i coś mi tu pachnie że masz mutantów....Jakoś twoje posty z tym gdakaniem są podobne do ........ pomyśl zanim odpiszesz... Mnie zostaw w spokoju bo takich jak Ty naprawdę można ignowrować. Odpisując do mnie przypomniałeś mi szkołę podstawową. Jak to koleżanki mama pisała za nią wypracowania a potem ta miała luki w nauce. Poczekam aż Ty jako nauczyciel nam to sam pokażesz? I jeszcze jedno nawet jeśli administracja udostępni wklejanie całych fotek to i tak tu tego nie zrobię. MNIE JEST DOBRZE TAK JAK JEST. Załóż swoje forum i tam wklejaj do woli wszystko co popadnie...TWÓJ POMYSŁ TWOJE FORUM ...
Nadrzędny - Autor maltabar Dodany 2009-09-23 14:17
A TY SKĄD WIESZ ZA CO ZBANOWANO CZAPKĘ==NORBI, sam to robiłeś?
Nadrzędny - Autor Buziaczek08 Dodany 2009-09-27 01:15
DO MALTABAR.
WYSTARCZY KLIKNAC NA NICK A POKAZE SIE INFORMACJA ZE UZYTKOWNIKA NIE MA.  I STAD WIEM   ZE  GO ZBANOWANO A PO DRUGIE JESTEM Z NIM W KONTAKCIE NA GG. PISZEMY  DO SIEBIE. STAD TEZ WIEM. WIEM TAKZE OD INNYCH BYLYCH UZYTKOWNIKOW ZE ZOSTALI  ZBANOWANI. BO PISALI PRAWDE O PRAWDZIWYM ZYCIU NIEPELNOSPRAWNYCH A NIE SLODZILI WAM.
Nadrzędny - Autor maltabar Dodany 2009-09-27 07:33
A CO? dostali właśnie taką informację od admina,że taka była przyczyna ich zbanowania?
Nadrzędny - Autor Buziaczek08 Dodany 2009-09-27 13:49
DO MALTABAR
BO PISALI PRAWDE I BYLI PO PROSTU NIEWYGODNI. TAKA JEST PRAWDA. AZ DO BOLU.
Nadrzędny - Autor maltabar Dodany 2009-09-27 13:56
Naprawdę  tak myslisz ,czy wiesz to na pewno a jeśli tak,to skąd?
Nadrzędny - Autor Buziaczek08 Dodany 2009-09-27 14:14
DO MALTABAR

>Naprawdę  tak myslisz ,czy wiesz to na pewno a jeśli tak,to skąd?


TAK, WIEM I WCALE CIEBIE SIE NIE MUSZE TLUMACZYC !!!!
Nadrzędny - Autor maltabar Dodany 2009-09-27 16:06
Nie mówi się :ciebie, tylko :tobie ,nie musisz ,zwłaszcza,ze nie masz jak
Nadrzędny - Autor Willi Dodany 2009-09-27 17:03 Zmieniony 2009-09-27 17:08
Maltabar.
Jak buziaczek pisze czy mówi, czy Tobie albo Ciebie to mało ważne. Natomiast, ważne jest o czym pisze,  czy też mówi. I ważne jest, że ja się z nim zgadzam, reszta mnie nie interesuje. To wszystko, o czym tu dyskutujemy wprowadza się do jednego, że Integracja sprzątnęła pomysł robienia fotek budynkom użyteczności publicznej na swoje konto a nie na konto "Ogólnopolskiej kampanii społecznej ANTYBUDYNEK". Ładnie to tak, kradnąc cudze pomysły a później wypinać pierś po medale i honoraria? Kto się powinien wstydzić czapka5/62norbi, a może Ogólnopolska kampania społeczna ANTYBUDYNEK" albo "S. P. I." ? Zdaje się że raczej ci ostatni.
Nadrzędny Autor maltabar Dodany 2009-09-27 17:26
Po pierwsze ,to się mylisz ,mówiąc,ze Integracja coś komuś ukradła,podrugie to czy ty zgadzas\ się z buziaczkiem czy nie ,nie ma żadnego znaczenia ,bo twoja zgoda nie jest nikomu potrzebna,i mylisz sie uważając ,ze nie ważne jest jak się pisze,bo pisząc niegramatycznie zaśmiecamy język polski
Nadrzędny - Autor Boginka Dodany 2009-09-28 19:53

> To wszystko, o czym tu dyskutujemy wprowadza się do jednego, że Integracja sprzątnęła pomysł robienia fotek budynkom użyteczności publicznej na swoje konto a nie na konto "Ogólnopolskiej kampanii społecznej ANTYBUDYNEK". Ładnie to tak, kradnąc cudze pomysły a później wypinać pierś po medale i honoraria?


Zanim się powie słowo "kradzież" wypada się z cztery razy zastanowić - to BARDZO brzydkie słowo. A teraz konkretnie:

1) Kradzieżą (plagiatem) byłoby, gdyby Integracja wzięła zdjęcia wykonane na rzecz akcji Antybudynek i podpisała jako swoje. Na sam pomysł fotografowania barier żadna organizacja nie ma patentu, a jak już mamy być technicznie dokładni, pomysł ten pojawił się na stronach Integracji na długo przed akcją Antybudynek - por. http://www.niepelnosprawni.pl/ledge/x/8834 Prawda, że wtedy nie miało to tak zorganizowanej formy, ale sam pomysł już jak najbardziej działał.
2) Akcja "Wysokie progi Stolicy" jest ograniczona do Warszawy, więc w zasadzie nie stanowi konkurencji dla Ogólnopolskiej akcji Antybudynek. Zwłaszcza, że akurat chyba dla Antybudynku lepiej, jeżeli nie zaleją go zdjęcia z Warszawy (w której, po prostu logicznie MUSI być najwięcej barier, licząc bezwzględną ilość, a nie wskaźnik w przeliczeniu na mieszkańca).
3) Jakie medale i honoraria przyznano Integracji za projekt "Wysokie progi..."? Tylko proszę konkretnie.
4) W zasadzie "napuszczając" na siebie akcję Antybudynek i działalność Integracji, robisz niedźwiedzią przysługę organizatorom Antybudynku. Po pierwsze, generalnie ludzie wolą być kojarzeni z rzeczami pozytywnymi, a nie negatywnymi. Jeżeli uważasz, że to co robi Stowarzyszenie Wspólnota ma sens, to dużo lepiej będzie po prostu słać zdjęcia i robić akcji POZYTYWNĄ reklamę, niż targować się kto pierwszy wymyślił koło (zwłaszcza, że nietrudno zgadnąć, że w rzeczywistości prawdopodobnie nie zrobiła tego ani Wspólnota, ani Integracja). Po drugie, nagonka na kogokolwiek może wpłynąć na to, czy inni chcą się angażować - wyobraź sobie, że Twoje posty przeczyta ktoś, kto prywatnie ceni sobie rolę, jaką Integracja odegrała w jego życiu (ma do tego prawo, niezależnie od tego czy się uważa takie przekonanie za uzasadnione, czy nie). Czy uważasz, że na skutek Twoich postów będzie bardziej skłonny poprzeć akcję Antybudynek (a teoretycznie o to powinno Ci chodzić - aby akcja miała jak najwięcej zwolenników)? Po trzecie wreszcie, jeżeli organizacje mają do siebie jakieś pretensje, powinny rozwiązywać je same, a jeżeli ich nie mają, lepszy jest klimat neutralny lub przyjazny. Zakładając, że wszystkim zależy na tym, żeby "ludziom żyło się lepiej", nie jest w niczyim interesie dzielenie środowiska na "naszych" i "waszych", a chyba najmniej w interesie organizacji (liczba ludzi skłonnych realnie inwestować swój czas i pieniądze w działania społeczne jest ograniczona i im bardziej są trwale podzieleni, tym mniejsze mogą osiągnąć efekty).
Nadrzędny - Autor Buziaczek08 Dodany 2009-09-29 14:26
DO BOGINKA.
NAPISALAS:

> Zanim się powie słowo "kradzież" wypada się z cztery razy zastanowić - to BARDZO brzydkie słowo. A teraz konkretnie:>


TO DLACZEGO STOWARZYSZENIE PRZYJACIOL INTEGRACJA NIE UMIEŚCILO NA STRONIE http://www.niepelnosprawni.pl/ledge/x/7564 NAZWY "Ogólnopolska kampania społeczna na rzecz osób niepełnosprawnych ANTYBUDYNEK" JAKO CHOCBY WSPOLORGANIZATORA?  BO ZA MALY WSKLAD MAJĄ? A MOZE DLATEGO, ZE NIE SA WTAJEMNICENI W PROCES BICIA PIANY. JAK TO  STOWARZYSZENIE PRZYJACIOL INTEGRACJA PRAKTYKUJE Z NP. KURSAMI PISANIA CV? DALEJ... CO TE KURSY PISANIA CV NIEPELNOSPRAWNYM DAJA? TYLE CO ZMARLYMU KADZIDLO. BO TEN KURS I TAK NICZEGO KONKRETNEGO NIE ZMIENI W ZYCIU NIEPELNOSPRAWNEGO, NIE ZMIENI TEZ ZE PRACODAWCY BEDA CHETNIE ZATRUDNIAC "KURSANTOW PISANIA CV. TYLKO ZOSTALY UTOPIONE PIENIADZE W BLOCIE, NIC PO ZA TYM.
Nadrzędny Autor Boginka Dodany 2009-09-29 19:55

> JAKO CHOCBY WSPOLORGANIZATORA?


Współorganizator to jest ktoś, kto współorganizuje daną akcję. Zanim więc zapytasz "dlaczego" zapytaj "czy" - napisz od ludzi ze Wspólnoty i zapytaj, czy jakoś pomagali organizować akcję "Wysokie progi". Jeżeli tak, to już ich pretensja (nie Twoja). Jeżeli natomiast nie, (a podejrzewam, że właśnie nie) to po prostu nie ma podstaw do uznania ich za współorganizatorów. Bo wtedy równie dobrze można by uznać, że skoro Integracja wpadła już w 2004 na fotografowanie barier, to jest nieformalnym współorganizatorem "Antybudynku" (a ostatecznie współorganizatorem jest wynalazca fotografii).

Powtórzę zresztą coś, co napisałam już w tym wątku: jeżeli Stowarzyszenie "Wspólnota" ma jakiś problem z Integracją, czy kimkolwiek innym, to chyba potrafi samo o siebie zadbać. Jeśli uważasz, że nie potrafi a np. masz wykształcenie kierunkowe predysponujące do takich rzeczy, zaproponuj im oficjalnie pomoc i jeśli ją przyjmą - występuj OFICJALNIE w granicach swoich obowiązków w ich imieniu. Póki co, nie jestem pewna, czy im po prostu nie szkodzisz i to nie w jakimś tajno-zakulisowym kontekście, tylko tak po prostu, po ludzku tym, że krzyk (i to nie krzyk skrzywdzonego, a krzyk kogoś obok, kto się "poczuwa") zwykle zniechęca.

Żeby było jasne - każdy użytkownik tego forum ma moim zdaniem prawo do dowolnej opinii o Integracji. Ale moim zdaniem ma ona prawo być właśnie tym - opinią. Słowo "kradzież" nie jest już opinią. Jest twierdzeniem co do faktu, a to obliguje do spójnego logicznie i zgodnego ze stanem faktycznym dowodu. Słowa zobowiązują.
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2009-09-27 17:42
WAM to komu proszę dokładniej to opisać. Malta adwokat się odezwał
Nadrzędny Autor maltabar Dodany 2009-09-27 17:48
To podobno rabin nie adwokat ,ale kto wie kto tu kim jest i w ilu osobach pisze
Nadrzędny - Autor gruszka Dodany 2009-09-28 01:26
Maltabar
Buziaczek i Willi tu rację że Integracja chce wszystkie laury wziąć na siebie a Antybudynek zostawić w cieniu, tak się nie robi, to kradzież, plagiat.
Nadrzędny Autor Ella Dodany 2009-09-28 16:51
gruszka ja nadal czekam na przeprosiny
Nadrzędny Autor Ella Dodany 2009-09-23 14:38
WSTYD ZAWSZE MAM ZAKRYTY :-)
Nadrzędny - Autor Boginka Dodany 2009-09-20 21:30
Zdolny facet jesteś, w życiu bym nie wpadła, że ktoś może TAK to zinterpretować. :-) Tym niemniej, na użytek innych osób na forum:

> ZA JAKIMI LUDZMI SIE KRYJESZ


Biorąc pod uwagę, że jestem raczej nieszkodliwa, nie widzę powodu, żeby się za kimkolwiek kryć. Jeżeli klikniesz na mój profil, to dowiesz się, że zawodowo jestem tłumaczką. Tak się składa, że akurat w mojej branży wewnątrz tłumaczeń często pracuje się zespołowo. Ludzie z moich zespołów, to współpracownicy. Mam również  przyjemność zespołowo "pracować" w godzinach wolnych nad różnymi fajnymi rzeczami, ludzie z którymi to robię to także moi "współpracownicy" (choć już bardziej w cudzysłowie). Głęboko wierzę w różnego rodzaju pracę zespołową. A nie mogę sama napisać JAK pracuję, kiedy spełnione są moje podstawowe kryteria współpracy z organizacjami/stowarzyszeniami/nieformalni grupami, bo "nikt nie jest dobrym sędzią w swojej sprawie", więc zamiast napisać "a wtedy wymiatam", "a wtedy to jestem super" czy coś w ten deseń, piszę że... to, jakie jest później moje zaangażowanie, mogliby ocenić moi współpracownicy (i "współpracownicy").

> MOZE RZECZYWISCIE JESTES W ADMINISTRACJI TEGO FORUM, JAK JUZ NIE RAZ PISAL ZBANOWANY 62norbi/czapka5


Nie przypominam sobie, żeby Norbert kiedykolwiek to do mnie napisał (tj. żeby kiedykolwiek twierdził, że mam związki z Integracją). A pamiętałabym, bo na takie uwagi skierowane personalnie do mnie, zazwyczaj reaguję. Raz w życiu mnie o to (dość kulturalnie) zapytał i dostał odpowiedź (nie jestem związana z Integracją). Nie odniosłam kiedykolwiek wrażenia, że mi nie uwierzył. Możesz wkleić cytat? Bo mam wrażenie, że się pomyliłeś.

> POGROZKA SKORUMPOWANEJ PRAWNICZKI,


Mistrzowski żart. :-) Jak Ci to przyszło do głowy? Z powodu uwagi o prawach autorskich do zdjęć? Niestety kompletne pudło - zawód prawnika mnie nie pociąga (o korupcji nie wspominając). Na pocieszenie powiem, że kiedyś rzeczywiście miałam iść na prawo, ale na dzień dzisiejszy zostało tylko zainteresowanie prawem autorskim (jako tłumacz mam obowiązek coś o nim wiedzieć) oraz pewien pociąg do specjalizacji tłumacza przysięgłego, a w związku z tym minimalna umiejętność czytania paragrafów (którą czasem się posługuję, próbując komuś tutaj pomóc - choć, zauważ, zastrzegam że nie jestem fachowcem). No, i czytam jeszcze czasem dla osobistego rozwoju różne "prawne" rzeczy.

Oczywiście, jeżeli pan Piotr Bereźnicki poczuł się zagrożony, zapraszam do napisania prywatnej wiadomości - przy obietnicy zachowania poufności, jestem gotowa ujawnić swoje dane, żeby p. Bereźnicki mógł zweryfikować, że nic mu nie grozi. :-) Jest to jednak propozycja skierowana WYŁĄCZNIE do p. Bereźnickiego.

Przy okazji, co do wklejania zdjęć, ad. Nachbar i Ella
Temat był już wielokrotnie przerabiany - skrypt mwForum umożliwia wklejanie zdjęć, ale decyzja o udostępnieniu tej opcji zależy od Administratora. Prawdopodobnie uzależnienie tej opcji od zgody admina, wynika z tego, że grafiki zajmują sporo miejsca, a jeżeli są wklejone do posta, muszą się ładować zawsze, ilekroć wątek jest otwierany, zatem znacząco obciążają łącze i mogą obniżyć komfort użytkowania forum przez właścicieli wolniejszych łącz (łącze musi "przemielić" grafikę, nie ważne, czy się ją już widziało, czy nie). Na tym forum opcja wklejana zdjęć bezpośrednio do postów jest zablokowana. Nadal można jednak bez żadnych przeszkód wklejać bezpośrednie linki do grafik/zdjęć. Jak to robić, już nawet kiedyś pisałam: sprawdźcie tutaj (klik).

PS. Przypominam - przed linkowaniem bezpośrednim (takim, które pomija pozostałą treść strony i "włącza" samą grafikę) upewnijmy się, że nie naruszamy w ten sposób woli autora/dysponenta zdjęć. To, że w Internecie wiele rzeczy można zrobić za pomocą kilku kliknięć, nie oznacza, że wszystko co łatwo zrobić, dobrze, korzystnie czy poprawnie JEST robić. Np. generalnie nie polecałabym bezpośredniego linkowania do zdjęć "komercyjnych" czyli np. zrobionych dla gazety (dla ciekawskich: samouczek w linku o zdjęciach jest mój, więc mogę go linkować, gdzie mi się żywnie spodoba).
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2009-09-21 14:20
Boginko fotki na forum niechetnie wklejam i raczej wklejać nie będę. Tak się składa że wkurzyłam się posądzaniem ze nie da się nic wkleić a także posądzeniem Cie o to kim nie jesteś. To wszystko co mam na swoje tłumaczenie.Wiem obiecałam że poduczę się ale 24 godziny to ostatnio u mnie ciut przy mało. Doba powinna chyba mieć ich więcej :-)))))))
Pozdrawiam :-)
Nadrzędny Autor Boginka Dodany 2009-09-21 14:26

> a także posądzeniem Cie o to kim nie jesteś


[nuci] O mnie się nie martw, o mnie się nie martw, ja sobie radę dam... Nie ma powodu denerwować się akurat o mnie. A za to dzięki szanownemu Panu o pseudonimie na B, odkryłam że po aktualizacji na forum są dwie nowe emotikony ("buźki") - więcej w wątku "Jak to się robi" w Kawiarence

> Wiem obiecałam że poduczę się ale 24 godziny to ostatnio u mnie ciut przy mało.


Ja na nikogo nie nastaję, że ma się uczyć obsługi tego forum. Ja tylko podaję informacje. Zatem nie ma z czego się tłumaczyć.
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2009-09-21 14:37
Wiem obiecałam że poduczę się ale 24 godziny to ostatnio u mnie ciut przy mało. Doba powinna chyba mieć ich więcej :-)))))))
Pozdrawiam :-)<

Elka, czy ty czasem nie lekarz ??? Pytam, bo gdzieś słyszałem , że im już doba nie starcza na pracę . Nie mam nic do ich pracowitości, ale by to się nie obyło bez uszczerbku dla pacjentów . Były czasy żeśmy słyszeli o ciężkiej pracy górników, hutników - teraz lekarzy ;-) . Pozdrawiam :-) .
Nadrzędny Autor Ella Dodany 2009-09-21 15:27
Amalian miej litość nade mną. Ja i lekarz to dwie wielkie sprzeczności. I dzięki Bogu bo teraz to zawód którego nikt nie lubi. Chociaż mam dwóch super lekarzy wolałabym być "babcią klozetową" :-)))))))) niż pracować jako lekarz.

Boginko ok ale nie lubię pomówien i to mnie poniosło. :-)))))))))
Nadrzędny - Autor robertoumberto Dodany 2009-09-18 21:37
Tak, zgadzam się z Piotrem Bereźnickim, że trzeba fotografować tzw. "ANTYBYDYNKI", zwłaszcza te publiczne. Moim zdaniem, dobrze byłoby aby zawsze na kazdy spacer, jeśli ktoś posiada choćby telefon komórkowy z aparatem fotograficznym i zrobiłby parę zdjęć, nie zaszkodziłoby to nikomu.
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2009-09-19 15:35
Popieram was ale... robertoumberto robi a ja oglądam ok?
Nadrzędny Autor Willi Dodany 2009-09-20 01:20
Pani Elu.
Robertoumberto, zrobi to co uzna za słuszne.
Nadrzędny Autor gruszka Dodany 2009-09-20 11:58
Ja też zgadzam się z Piotrem Bereźnickim, że trzeba fotografować tzw. "ANTYBYDYNKI", zwłaszcza te publiczne. Moim zdaniem, dobrze byłoby aby zawsze na kazdy spacer, jeśli ktoś posiada choćby telefon komórkowy z aparatem fotograficznym i zrobiłby parę zdjęć, nie zaszkodziłoby to nikomu. Bo od tego trzeba zacząść, ponieważ nikt ze zdrowych urzędasy sam nie wpadnie na ten pomysł, wolą przekładać i przesuwać likwidację barier na nasze niedoczekanie. Bo urzędasy wolą udawac ze "coś tam, coś tam " się robi dla ON a jak chodzi o konkrety to zasłaniają się brakiem pieniędzy i kryzysem.
Nadrzędny - Autor Koko-zieloneoko Dodany 2009-09-20 01:30
Panie kryspin 123 coś panu napisze występuję tu pod pseudonimem koko-zieloneoko moje prawdziwe imię to Irena Anna Cieślak .Jestem babą starej daty i o barierach mogę pisać godzinami .Kiedyś nas chowano przed społeczeństwem byliśmy ludźmi innej kategorii .Nie uczęszczaliśmy do normalnych szkół bo albo na rok szkolny takie osoby były w ośrodkach sanatoryjnych albo byli umieszczani po szpitalach a w najlepszym przypadku mieli indywidualne nauczanie w domu .Zawsze byliśmy chowani przed społeczeństwem .I teraz nagle wszystko jest okej zaczęto się nami interesować .Bo co weszliśmy do UNI bo tam za granica jest lepiej i teraz próby że i u nas tez trzeba tak lepiej .Tylko ze ja coś tu panu napisze .U nas niema i nigdy nie będzie lepiej dla INWALIDY z prostej przyczyny .Jesteśmy za dufani w sobie widzimy tylko koniuszek własnego nosa tego nas nauczono przez te lata i wszystkie bariery co są to i pozostaną a teraz jest ich jeszcze więcej Jak żyje 53 lata nie wiedziałam ze na pokład samolotu jest wstęp ograniczony dla inwalidy .Tyle razy leciałam samolotem różnych linij kiedyś w samolocie było oprócz mnie jeszcze co najmniej 6 osób niepełnosprawnych i nikogo wtedy nie wyproszono z samolotu .Jestem inwalidka od 51 lat .I już różne rzeczy w swoim życiu przechodziłam .Więc takie pisanie o barierach jest czymś w moim sensie bezsensownym .W mojej dzielnicy A mieszkam w stolicy Warszawa dzielnica Wola jest kilka szkół integracyjnych mają podjazdy i tym inne udogodnienia .Ale w szkołach podstawowych i gimnazjach ale w wyższych szkołach już tego niema bo co uważa się ze inwalida może skończyć tylko szkołę podstawowa bo jak nie daj boże ma chęć się dalej uczyć to już nie może a jak się uczy to co pracy i tak dla niego niema bo niema szkół dla nich przygotowanych ,przykład nauczyciel muzyki i niemieckiego .A bariery są i będą pierw zlikwidować bariery między ludzkie a potem myśleć o architekturze .I jeszcze jedno ,Mam takie pytanie takie proste zwykłego człowieka starej daty .Kto za to zgarną albo zgarnie kasę za te reklamę o budynkach .Przecież jest to bicie piany jak już ktoś tu mądry napisał .Nie trzeba robić zdjęć budynkom .Lepiej usiąść przy stole postawić sobie lusterko i popatrzeć na swoje odbicie .Mam czy nie mam maski na twarzy a może mam barierę która dzieli mnie miedzy niepełnosprawnymi .I naprawdę pierw pomyśleć a potem pisać .Mnie tu nie lubią bo pisze prawdę .Jestem starą prostą kobietą .I zawsze pisze co mysle
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2009-09-20 15:43
Wyrazy wielkiego szacunku dla Pani, za tę wypowiedź. Wyjątkowo użyłem formy "per pani", aby okazać swój szacunek.
"Prawda w oczy kole" - to stare porzekadło, stale aktualne dla polskiej rzeczywistości. Jesteśmy narodem w większości składającym się z hipokrytów, dlatego każdy mówiący prawdę jest prześladowany aż do zamęczenia, aby hipokryci mogli żyć spokojnie w swoim zakłamanym świecie.
Najgorsze jest jednak to, że kłamstwo stało się czymś powszechnym i jest tolerowane. Przez to zatraciło negatywne znaczenie. Jest środkiem do zdobywania środków, pozycji, władzy.
Jak wcześniej napisałem, nie sadzę, aby akcja "antybudynek" przyniosła wymierne efekty. Najwyżej korzyści inicjatorom.
A tak przy okazji, to smutne, że osoby najbardziej zainteresowane nie potrafią lub też nie chcą zadbać o swoje sprawy. Nie wiem na co liczą. To, że zrobią za nich inni, można miedzy bajki włożyć. Jest bowiem inne powiedzenie, że "każdy jest kowalem swojego losu".  I to jest prawda, ale w tym zakłamanym świecie prawda się nie przebije przez mur hipokryzji.

Serdecznie pozdrawiam - Nachbar.
Nadrzędny - Autor kryspin123 Dodany 2009-09-21 21:53 Zmieniony 2009-09-21 21:55
Witam Państwa!
Odpowiadając na posta Nachbar-a i Koko-zieloneoko informuję Państwa uprzejmie, iż akcja "antybudynek" nie przynosi nam żadnych ogromnych korzyści jak Państwo sugerują, a żeby być bardziej transparentnym powiem Państwu tylko tyle, że utrzymanie tej akcji roczne wynosi 160 zl rocznie i pokrywa to 6 twórców tej akcji i reprezentujące nas stowarzyszenie. Proszę Państwa odrobinę schodzenia emocji, na pewno nie zostanę Szejkiem Arabskim. Za wysoce niewłaściwe uważam sugerowanie iż chcę się wybić na plecach ON, już za dużo było takich, którzy tego próbowali.
Pozdrawiam
                        Piotr Bereźnicki
Ps. Nie zamierzamy pobierać na tę akcję funduszy prywatnych ani państwowych.
Nadrzędny - Autor Koko-zieloneoko Dodany 2009-09-23 13:37
Panie kryspin 123 wszystkie organizacje te rządowe i te poza rządowe muszą się z czegoś utrzymywać z pustego i salomon nie naleje .A jak działają organizacje i jak pomagają i na jakich zasadach to troszeczkę wiem .A mogę znać nazwę tej organizacji która tak wspiera tą akcje
Anty-Budynek .Pisze i będę pisać że ta cała akcja o anty-budynkach to bicie piany .W samej Warszawie jest tyle budynku użyteczności publicznej że jedna trzecia niema podjazdów dla wózków ale tu już nie o wózki chodzi ale ogólnie o inwalidów nawet tych o mają kłopoty z poruszaniem się .Nawet ci o kulach też nie zawsze mogą dotrzeć na piętro bo brak poręczy czy windy .A jeżeli nawet jest winda dla wózka to albo niema kluczyka albo niema komu obsłużyć windy .A jak ktoś poprosi o kulach żeby go tą windą podwieziono bo nie może wejść  to słyszy to tylko dla wózków.A w jednej ze szkół w Warszawie -Wola jest szkoła zawodowa i średnia w jednym budynku .I owszem jest winda na schodach ale ta winda jest zasłonięta pokrowcem a u dołu stoi kamienny wazon z kwiatami a schodów jest sporo .Nawet w czasie wyborów winda nie była czynna stał wazon i pokrowiec wisiał na pytanie jak ma wejść osoba na wózku poradzono aby wnieść wózek .Dla jednego wózka nie będą uruchamiać windy.Więc po co to całe zamieszanie z tymi anty-budynkami .To i tak nie zmieni i tak trudnej sytuacji NIEPEŁNOSPRAWNYCH ..........................................................................................................................................................
Nadrzędny - Autor kryspin123 Dodany 2009-09-30 18:23
Witam Panią! W swoim poście używa Pani takiego oto stwierdzenia: "a wiecie ile jest takich barier?" Otóż nie wiecie i po to chcecie zwizualizować. Przecież gdyby osoby niepełnosprawne posiadały dokładną mapę miejsc nieprzystosowanych to unikneły by rozczarowań a w wielu przypadkach poniżeń stojąc przed nieprzystosowanym hotelem, kinem, restauracją itp czując się jak klient drugiej kategorii. Mówi Pani o podnoszeniu statystyk, zapomniała Pani dodać przymiotnika "sztucznie" i temu należy zadać kłam. A co do "bicia piany" to lubię ją tylko w kogel-mogel ;-)
Wspomniała Pani także, że podczas swoich długich spacerów widzi Pani takich budynków ogromną ilość. Przecież nikt nie każe Pani dawać tego zdjęcia na "antybudynek" jeśli takie akcje uważa Pani za niepotrzebne. Może Pani równie dobrze wkleić je tutaj. Pokazując je współforumowiczom. Cóż to za problem wykonać jedno zdjęcie? :-)
Pozdrawiam Piotr Bereźnicki
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2009-09-30 19:20
Panie Bereźnicki.
Nudny jesteś tym zmuszaniem "ludzi" do przytakiwania. Ja także nie mam zamiaru ani fotografować ani nic wklejać przynajmniej TU w tym wątku. Nie cierpię gdy ktoś mnie do czegoś zmusza ewentualnie nagminnie upomina. Opór stawiam nawet wtedy gdy nie mam racji. O co panu chodzi w końcu? Chce pan walczyć z barierami więc walcz pan w realnym świecie ale nie waląc w klawiaturę. To pan bije pianę waląc palcami w klawiaturę. Ja nie lubię nawet kogla mogla jest słodki i wstrętny w smaku. Tak pstrykam zdjęcia to fakt gdzie je umieszczam to moja sprawa ale nie narzucam jej drugim
Nadrzędny - Autor Boginka Dodany 2009-09-30 19:43

> Chce pan walczyć z barierami więc walcz pan w realnym świecie ale nie waląc w klawiaturę. To pan bije pianę waląc palcami w klawiaturę.


Ella, może wypij szklankę wody i chwilę odetchnij, a potem popatrz na to jeszcze raz?

Jeżeli ktoś uważa, że ma dobry pomysł to normalne, że próbuje "narajać" - wystarczy odmówić. A co do walenia w klawiaturę, to jednak chwyt poniżej pasa - nie znasz człowieka i nie wiesz co robi poza tym, że czasem tu pisze. Równie dobrze można by powiedzieć, że ja czy Ty też nie robimy nic "w realnym świecie" bo tu piszemy. W sumie jest wolność, jeżeli ludzie ze "Wspólnoty" chcą tworzyć taką stronę, to przecież mogą. Po prostu mówi się pas i nie uczestniczy - nie ma powodu pisać postu tak, jakby się komuś próbowało zabraniać czegoś, co się uważa za niesłuszne.
Nadrzędny Autor Ella Dodany 2009-09-30 19:53
Kurka wodna ale masz rację. Tym razem chyba bez wydechu napisałam. Co do realizmu to owszem działam i staram się nie dzielić ludzi na ON i sprawni. Możliwe, że tym chwytem wypaliłam to co mi wczoraj powiedziano w sprawie ogrzewania bloku... Proszę więcej chodzić to będzie ciepło ...
Ok przepraszam i pomalutku znikam po szklankę zimnej wody bo dziś już grzeją :-)

Miłej nocki
Nadrzędny Autor Willi Dodany 2009-09-30 21:23 Zmieniony 2009-09-30 21:29
Szanowna Pani Ellu.
Pisze pani do Pana Bereźnickiego:

>Nudny jesteś tym zmuszaniem "ludzi" do przytakiwania. Ja także nie mam zamiaru ani fotografować ani nic wklejać przynajmniej TU w tym wątku. Nie cierpię gdy ktoś mnie do czegoś zmusza ewentualnie nagminnie upomina.>


Muszę panią upomnieć. Otóż, pan Bereźnicki nikogo nie zmusza a zwłaszcza panią. A nudny to jest pani głupkowaty upór a także nudna jest pani stronniczość, czym daje pani się poznać jako "forumowa klakierka". Pani sama przytakuje a sama pani nie wie komu. Szanowna Pani Ella pisze dalej:

> Opór stawiam nawet wtedy gdy nie mam racji. O co panu chodzi w końcu? Chce pan walczyć z barierami więc walcz pan w realnym świecie ale nie waląc w klawiaturę.>


Tu pani Ella jest w najgłębszym błędzie, a to z powodu tego że pan Bereźnicki robi w świecie realnym więcej niż niejedna osoba z Integracji. A dalej pani pisze że:

>Ja nie lubię nawet kogla mogla jest słodki i wstrętny w smaku. Tak pstrykam zdjęcia to fakt gdzie je umieszczam to moja sprawa ale nie narzucam jej drugim>


Otóż "kogel mogel" to robi pani wraz ze swoimi  towarzyszkami i towarzyszami broni. Nikt pani nie narzuca swej woli w sprawie robienia zdjęć, może pani się je przykleić na czole i chodzić po całej Integracji to i tak Integracja i usunie żadnego proga ani nie doda podjazdu,  chyba że będzie go potrzebowała "GÓRA" Integracji. :-p  A bić piane, to Integracja przoduje w takich sprawach.
Nadrzędny - Autor Koko-zieloneoko Dodany 2009-10-06 00:00
Tu wstawić zdjęcie hi hi hi ale heca przecież bym na dzień dobry dostała bana albo by mój tekst skasowano .Ja tez nie lubię  kogla-mogla bo mnie od razu nie dobrze .A po za tym co mam wstawić   knajpę która jest na pięterku to podpiszą abym poprosiła kogoś o wniesienie .Albo mnie się spytają czy mam na kawę skoro jestem inwalidka i na rencie ZUS.
Bez przesady to nie miejsce na tego rodzaju zdjęcia .A kto je tu będzie oglądał pewnie nikt .Prędzej usuną .Więc bez przesady to nie forum do zdjęć tylko forum do wymiany poglądów i do dołowania przeciwnika tym żyje to forum .Mnie tu już tak dali popić i popalić ze jak bym wstawiła zdjęcie to pewnie bym z hukiem z tond wyleciała .Jak będę miała dość tego forum to umieszczę całą serie pięknych zdjęć .Na razie mnie się tu podoba a szczególnie te osóbki które próbują za wszelka cenę mnie zdenerwować .Ale nic z tego jestem uodporniona na idiotyzmy i głupotę innych .Jak potrzebuję jakiś nie dorzeczności  to tu przychodzę i sobie czytam.
Nadrzędny - Autor Buziaczek08 Dodany 2009-10-08 23:26
DO KOKO-ZIELONEOKO
TE FORUM, JAK ZAUWAZYLEM, STOSUJE CHWYTY PONIZEJ PASA, PO PROSTU MASZ RACJE ZE DUZO W TYM FORUM JEST NIEDORZECZNOSCI. JA DODAM, ZE ZAUWAZYLEM ZE DUZO POSTOW JEST SKASOWANYCH, BYC MOZE DLA GORY I DLA SZANOWNEGO SZEFOWSTWA SA SOLA W OKO, DLATEGO KASUJA TE POSTY. A O ZDJECIACH TO JUZ BYLO KILKA RAZY SPRAWA PORUSZANA I ZA KAZDYM RAZEM TA SAMA ODPOWIEDZ ZE ZA DROGO. :-o :-p TO BZDURA JAKICH MALO. PONIEWAZ S.P.I. TAK NAPRAWDE WYKORZYSTUJE NIEPELNOSPRAWNYCH DO SWOICH CELOW!  SZEFOSTWO TO JEST EKIPA IMPELA, KTORE STOSUJE WOBEC SWOICH PRACOWNIKOW CHWYTY PONIZEJ PASA A OTO DOWOD.Niewolnice ze szpitalnej izby CZ.I  
Niewolnice ze szpitalnej izby cz. II, czyli o skuteczności nie rozcieńczanego chloru
Nadrzędny - Autor Boginka Dodany 2009-10-09 16:15

> ZE ZAUWAZYLEM ZE DUZO POSTOW JEST SKASOWANYCH


A widziałeś co w nich było, czy wiesz tylko że zostały skasowane?

> I ZA KAZDYM RAZEM TA SAMA ODPOWIEDZ ZE ZA DROGO


Hmm - nie przypominam sobie aż tak wielu dyskusji na ten temat. I nie przypominam sobie, żeby ktokolwiek z przedstawicieli się na ten temat wypowiadał. Jeżeli nie pisałeś oddzielnie do administracji, to nie wiem kto Ci mówił "za każdym razem" że jest "za drogo". Może mam problemy z pamięcią?
Nadrzędny - Autor Buziaczek08 Dodany 2009-10-10 00:43
DO BOGINKA.

> ZE ZAUWAZYLEM ZE DUZO POSTOW JEST SKASOWANYCH
>A widziałeś co w nich było, czy wiesz tylko że zostały skasowane?
> I ZA KAZDYM RAZEM TA SAMA ODPOWIEDZ ZE ZA DROGO
>Hmm - nie przypominam sobie aż tak wielu dyskusji na ten temat. I nie przypominam sobie, żeby ktokolwiek z przedstawicieli się na ten temat wypowiadał. Jeżeli nie pisałeś oddzielnie do administracji, to nie wiem kto Ci mówił "za każdym razem" że jest "za drogo". Może mam problemy z pamięcią?


W TYCH POSTACH BYLY SLOWA KTORE BYLY SOLA W OCZY DLA S.P.I. CZYLI PRAWDA A TU NIE WOLNO PISAC PRAWDY O NIEPELNOSPRAWNYCH. A JAK CI WYPADLO Z PAMIECI DYSKUSJE NA TEMAT MOZLIWOSCI WKLEJANIA ZDJEC, TO CI ODSWIERZE. TO SA ONE:

http://forum.niepelnosprawni.pl/topic_show.pl?pid=17370
http://forum.niepelnosprawni.pl/topic_show.pl?tid=2384
http://forum.niepelnosprawni.pl/topic_show.pl?pid=39613#pid39613
http://forum.niepelnosprawni.pl/topic_show.pl?pid=40017#pid40017
http://forum.niepelnosprawni.pl/default/post_or.png
http://forum.niepelnosprawni.pl/topic_show.pl?pid=40017;hl=Mo%C5%BCliwo%C5%9B%C4%87%20wklejania%20zdj%C4%99%C4%87
NA UWAGE ZASLUGUJE TEN PIERWSZY LINK. NIE JAKI UZYTKOWNIK MACLISC PROSI ADMINISTRACJE O DOSTOSOWANIE/POPRAWIENIE NIEKTORYCH FUNKCJI TEGO FORUM POD NIEPELNOSPRAWNYCH W TYM DODANIE FUNKCJI WKLEJANIA ZDJEC A ADMINISTRACJA ZAPEWNILA ZE DO NASTEPNEJ AKTUALIZACJI POPRAWI NIEKTORE BLEDY, A KOLEJNYM KROKIEM ADMINISTRACJI BYLO ZABLOKOWANIE TEGO WATKU. NIE CHODZILO O ZABLOKOWANIE A O POPRAWIENIE NIEKTORYCH FUNKCJI TEGO FORUM. KTORE DO DZIS SA NIE POPRAWIONE POMIMO WIELOKROTNEJ AKTUALIZACJI TEGO FORUM. TO JEST PO PROSTU KPINA Z NIEPELNOSPRAWNYCH LUDZI.
Nadrzędny Autor Boginka Dodany 2009-10-10 12:13

> W TYCH POSTACH BYLY SLOWA KTORE BYLY SOLA W OCZY DLA S.P.I. CZYLI PRAWDA


Ja Cię pytam, czy wiesz co tam DOKŁADNIE było napisane, a nie co sądzisz.

> A ADMINISTRACJA ZAPEWNILA ZE DO NASTEPNEJ AKTUALIZACJI POPRAWI NIEKTORE BLEDY


Administracja niczego nie zapewniła. Stąd zresztą uwaga, że z tego co wiem nikt nie podawał wyjaśnienia że "za drogo" czy coś w ten deseń (co byłeś uprzejmy sugerować). Jedyne zdanie odnoszące się do tego w tamtym wątku jakie widzę to "Zmiany na Forum także pomału będą wprowadzane." ale nie zostało określone o jakie dokładnie zmiany chodzi. Ktoś, kogo interesuje wproqwadzenie funkcji wklejania obrazów, może pomyśleć że właśnie o tę funkcję chodzi. Ale tak naprawdę nie jest jasne JAKIE zmiany miały zdaniem adminów zajść na forum.
Nadrzędny Autor Nachbar Dodany 2009-09-23 21:21
Dziękuję za wyjaśnienia. Pisząc o korzyściach nie miałem na myśli pieniędzy. Słowo to ma wiele znaczeń.
Podobnie jak słowo "akcja".
Osobiście uważam, że nie powinno być "akcji", ale unormowanie raz na zawsze wszystkich spraw osób niepełnosprawnych. Tylko komu się chce i kto tego dokona, skoro sami zainteresowani nie potrafią się zorganizować?
Akcja (jak ja nie cierpię tego określenia) antybudynek powinna dać pewien obraz potrzeb, ale nic nie załatwi. Natomiast takie proste sprawy jak np. zamiana mieszkań, aby ułatwić osobom niepełnosprawnym wyjście z tych czterech ścian, jest jak najbardziej możliwa do przeprowadzenia. Przecież łatwiej wydostać się z parteru, niż z kolejnego pietra, jeżeli w budynku nie ma windy.
Ale do tego potrzebne jest dobre prawo i...urzędnicy. Uważam, że jest to możliwe nawet w kryzysie.
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2009-08-16 19:15
No cóż już wróciłam i jak zwykle mam odmienne zdania co do antybudynku. Fotek nie bedzie bo mi się nawet nie chciało przystawać. Byłam w dość ciekawym mieście na wybrzeżu gdzie sanatoria pomieszane z budynkami mieszkalnymi są tak często ze aż dziw że jeden drugiemu moze zagladać  do pokoi. Prawie każdy ma windę i podjazd. Lato niby zaczęło się be ale jednak dało ciut ciepełka więc i kuracjuszy było moc. Co ciekawsz w tym roku tam było moc wózkowiczów i ludzi na kulach. Wiek bez znaczenia bo wózkowicze to raczej ludzie młodzi ale i nie tylko. Buzie uśmiechniete i opalone. Patrzyłam na to wwszystko i myślałam o tych barierach w naszym forum i jakoś nawet nie chciało mi się iść by włączyć komputer bo po co psuć sobie humor.
Czapka ciut więcej odwagi a zycie samo się uśmiechnie.
Nadrzędny - Autor czapka5 Dodany 2009-08-17 14:08
Ella...
Pozostawiam odpowiedź bez komentaża... Nie warto psuć się nerwów... A do fotografowania antybudynków, bądź pewna że, wcześniej czy później znajdą się chętni, nawet z twojej miejscowości...
Nadrzędny Autor wilkolak Dodany 2009-08-17 17:34
WIELKI PREZES  SADZI BYKI AZ MILO A O GRAMATYCE NIE WSPOMNE
I TA ZIELONA BERETKA CHCE DOSTAC KRZESLO PRZY PROGRAMIE ANTYBUDYNEK ?
CHCIALO BY SIE SIEDZIEC I NIC NIE ROBIC ?
NIE W TYM ZYCIU :-)
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / BARIERY architektoniczne i nie tylko / Ogólnopolska kampania społeczna ANTYBUDYNEK. (Strona 10) (354245 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 11 Poprzednia strona Następna strona  

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill