www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Wpływ Kościoła Katolickiego na życie wszystkich obywateli. (Strona 21) (1292317 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 82 Poprzednia strona Następna strona  
Nadrzędny - Autor barbara33 Dodany 2012-09-22 08:57
dokładnie rea :-)
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2012-09-22 13:01 Zmieniony 2012-09-22 13:05
Biskup grozi i poucza.

>Dziwi mnie, że społeczeństwo jest tak naiwne, że ulega wszechobecnej reklamie i jest przez nią ogłupione. Wyrazem braku mądrości i naiwności jest wiara w deklaracje polityków - mówi "Rzeczpospolitej" abp Henryk Hoser.<


http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Abp-Henryk-Hoser-grozi-nam-intelektualny-totalitaryzm,wid,14948140,wiadomosc.html
Czy przypadkiem kler nie obiecuje wiernym gruszek na wierzbie?
A życie toczy się dalej. Np. księża nadal molestują.
http://wiadomosci.onet.pl/swiat/kosciol-doszlo-do-620-przypadkow-molestowania,1,5254337,wiadomosc.html
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2012-09-22 16:36 Zmieniony 2012-09-22 16:46
Jaki największy problem ma Watykan?
http://wiadomosci.onet.pl/swiat/proces-papieskiego-kamerdynera-moze-przeslonic-wyd,1,5254207,wiadomosc.html
Na to odpowiada jeden z internautów. Cytuję:

>~:-): Znamienne, że nie afera pedofilska, nie azyle sióstr magdalenek, nie kolaboracja z nazistami i z ustaszami, nie "szczurze śnieżki", nie nieludzki stosunek Matki Teresy do uśmierzania bólu i opieki medycznej, nie stosunek do prezerwatyw i jego afrykańskie konsekwencje, nie pochwała "ekumenizmu" wśród Indian południowoamerykańskich - ale kamerdyner wynoszący kościelne tajemnice, został uznany za największy skandal we współczesnym Kościele. Zastanówcie się "wierni" co to oznacza dla owieczek... <


Mniejszy problem ma ksiądz od "kocenia". Rodzice dzieci stanęli w jego obronie. Bardzo ciekawie tłumaczą zachowanie księdza.
http://wiadomosci.onet.pl/raporty/gruba-kreska/gruba-kreska-grzech-ksiedza-to-skarpety-do-sandalo,1,5253963,wiadomosc.html
A jak to komentują internauci?
Cytat:

>~Petrus: Cieszę się, że "x dyrektor" i zainteresowani rodzice i dzieci (przez usta by mi to nie przeszło gdybym był uczniem w takiej szkole) wyraża zdziwienie i nie widzi w takim procederze niczego złego i że to się powtarza co rok - taka tradycja...Pokazuje to: 1/mentalność środowiska małomiasteczkowego gdzie wokół kościoła i wielebnego kręci się całe życie, a jeśli ktoś się z tym nie zgadza - nie ma odwagi odstawać od większości i się sprzeciwić;2/taka postawa jest też efektem propagandy i indoktrynacji od małego stąd widać cały kontekst walki kościła katolickiego o naukę religii w szkołach i przedszkolach;3/ w taki sposób w kościele nie tylko katolickim można zaobserwować kształtowanie się doktryny, gdzie kluczem czy mechanizmem jest owa mityczna "tradycja".Dopiero w piątej klasie zdobyłem się na odwagę i wypisałem córkę z religii...<

Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2012-09-23 18:32
http://wiadomosci.onet.pl/kraj/szokujace-doniesienia-homoseksualisci-trzesa-kosci,1,5254831,wiadomosc.html

>"Badania prowadzone od lat i w różnych środowiskach mówią, że przynajmniej 30 proc. kleru to ludzie o orientacji homoseksualnej, z których połowa jest zaangażowana w homoseksualne związki" - pisze w jednym ze swoich "Esejów" Maciej Bielawski, doktor teologii oraz były ksiądz, którego cytuje "Newsweek".<


Pozostawiam to bez komentarza. W tym wyręczyli mnie internauci.
Nadrzędny - Autor REA Dodany 2012-09-24 17:35
a 69% ma  kochanki i dzieci :-(
1% to fanatycy :-)
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2012-09-26 16:40 Zmieniony 2012-09-26 16:44
A może by tak w Polsce wprowadzić podatek kościelny? W ten sposób osoby niewierzące i innowiercy nie finansowali by ze swoich podatków Krk.
http://wiadomosci.onet.pl/swiat/niemcy-kto-chce-nalezec-do-kosciola-musi-placic-po,1,5260778,wiadomosc.html
Natomiast we Włoszech zmiany formuły nauczania religii, a w Polsce .....
http://wiadomosci.onet.pl/swiat/wlochy-minister-proponuje-zmiane-formuly-nauczania,1,5260400,wiadomosc.html
Nadrzędny - Autor TadeuszP Dodany 2012-09-26 20:13

>A może by tak w Polsce wprowadzić podatek kościelny? W ten sposób osoby niewierzące i innowiercy nie finansowali by ze swoich podatków Krk.>


Nachbar!
Może masz też jakiś pomysł nie finansowania partii politycznych?
Nie jestem zwolennikiem żadnej partii na naszej scenie politycznej a z moich (i Waszych) podatków utrzymujemy kombinatorów, oszustów, złodziei, nierobów ............ za długa lista żeby ją kontynuować.
I tak - przy okazji.
Z naszych podatków dofinansowuje się muzea czy np. filharmonię ale za wstęp do tych "przybytków kultury" musimy płacić natomiast do kościoła mogę wejść bezpłatnie (dawanie na tace nie jest obowiązkowe), mogę się pomodlić ale też nie muszę, nikt nie pyta wchodzących czy są wierzący i jaką wiarę wyznają.
Powiesz: kościół jakich wiele to za co płacić?
Byłem w Bazylice Św. Piotra w Watykanie, Katedrze Notre Dame w Paryżu i Katedrze w Sewilli, w wielu Kościołach i obiektach sakralnych w Polsce i za granicą ale nigdzie nie płaciłem za możliwość pomodlenia się, obejrzenia i sfotografowania ich wnętrz.
O roli i pomocy Kościoła w walce z chorobą mojej żony już pisałem na tym Forum więc nie będę się powtarzał a udział służby zdrowia pominę milczeniem.
Dlatego mam inną opinię o roli Kościoła w moim życiu. Myślę, że nie tylko moim.
Nadrzędny - Autor REA Dodany 2012-09-27 18:41
Trzeba jeszcze się zastanowić ile kasy z tych podatków idzie na to muzeum itd. Jakoś muzycy nie chodzą po domach i nie domagają się delikatnie lub nie pieniędzy, jakoś aktorzy nie wrzeszczą na ludzi: dawajcie na budowę teatru, bo czym będą szantażować tak jak kościół? Idę do teatru, muzeum, kupuję bilet - nie taki drogi - nie słyszałam żeby kosztował 1000 zł. Te kościoły - katedry budowali artyści nie kler! Dobra zrabowane na całym świecie, ile niedziel (tylko) jest w miesiącu? Ile osób umiera w miesiącu? Ile się żeni itd. Z każdej kwoty ksiądz wysyła do kurii, ilu jest katolików - policz sobie wszystko to może coś zrozumiesz! I co leczyli ci żonę?
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2012-09-28 15:49
http://www.hotmoney.pl/artykul/gazeta-prawna-ile-zarabia-ksiadz-w-szpitalu-2-27545

>Większość kapelanów w szpitalach podległych bezpośrednio Ministerstwu Zdrowia jest zatrudniona na umowę o pracę. Średnio to 1,5 etatu, co kosztuje jednostkę około 4 tys. zł miesięcznie. Takie informacje przekazał wczoraj w sejmie Cezary Rzemek, wiceminister zdrowia, pytany o to przez "Ruch Palikota" w związku z ujawnionymi niedawno informacjami o tragicznej sytuacji finansowej tych placówek..<


Może dlatego nie starcza na leczenie chorych.
Nadrzędny - Autor REA Dodany 2012-09-28 16:34
Ku....źwa, a co oni robią przez 1,5 etatu??? Jednak ten Palikot potrzebny jest - jeden, który ma kasę i nie musi kraść!
I tu masz rację Nach... :-)
Nadrzędny - Autor barbara33 Dodany 2012-09-28 16:37
kradną i tacy którzy ją mają bo jak się ma dużo chce się więcej
Nadrzędny - Autor barbara33 Dodany 2012-10-16 19:14
Nadrzędny - Autor REA Dodany 2012-10-19 21:26
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2012-10-20 18:31
http://politykier.pl/kat,1025795,wid,15025505,wiadomosc.html?ticaid=5f613
Zamiast swojego komentarza zacytuję komentarz emerytki:

>~emerytka [3 godziny temu]Nie rozumiem, jak kościół może sobie czegoś żadać, ustalać wysokość i szntażować rząd ?! To niepojęte !!!! Gdzie my żyjemy ? W jakim państwie ? Co robi rząd ? W czyim interesie działa ? Tyle biedy w kraju, na wszystko brakuje, a tu jakieś układy z klechami na temat zaspokojenia ich pazerności !! To są pasożyty, niby obywatele Polski, ale w gruncie rzeczy poddani Watykanu ! Nigdy nie chodzi im o bobro przeciętnego człowieka, tylko o wyciśnięcie z niego kasy do granic możliwości. Obrzydliwe !!!!!!!!!! Nasz rząd to g.... nie rząd. Powinno odciąć się pasożyta raz a dobrze i byśmy zobaczyli, co oni na to. A co by niby mieli zrobić...? Zatruć się własnym jadem. Niepotzrebny nam taki okupant, Tusku, kiedy to wreszcie zrozumiesz ?????????????<

Nadrzędny Autor Nachbar Dodany 2012-10-21 08:43
http://finanse.wp.pl/kat,58434,title,Abp-Budzik-wysokosc-odpisu-trzeba-okreslic-w-umowie-rzadu-z-Kosciolem,wid,15024137,wiadomosc.html?ticaid=1f620&_ticrsn=5
Widocznie pan biskup ma wybiórczą pamięć i nie pamięta w jakim celu utworzono Fundusz Kościelny. Przypomnę:

>Fundusz Kościelny został powołany na mocy art. 8 ustawy z 20 marca 1950 roku o przejęciu przez państwo dóbr martwej ręki, poręczeniu proboszczom posiadania gospodarstw rolnych i utworzeniu Funduszu Kościelnego (Dz. U. z 1950 r. Nr 9, poz. 87)[1] i znajdować się miał pod nadzorem ministra administracji publicznej.<
>Fundusz Kościelny początkowo miał być finansowany przede wszystkim z dochodów z nieruchomości przejętych przez państwo na mocy ustawy (dóbr martwej ręki) oraz uzupełniająco poprzez dotacje państwowe uchwalane przez Radę Ministrów. Okazało się to niemożliwe – nie wiadomo, jakie są to dochody, ponieważ nigdy nie zinwentaryzowano zabranych Kościołom dóbr. Aktualnie – na mocy konkordatu – Fundusz Kościelny jest finansowany z budżetu państwa[2].<


http://pl.wikipedia.org/wiki/Fundusz_Ko%C5%9Bcielny

Pan biskup zapomniał również, że Komisja Majątkowa zwróciła Kościołowi mienie, niejednokrotnie większej wartości, niż zostało zabrane. Zatem formuła Funduszu Kościelnego wyczerpała się. Również z zapisów konkordatu nie wynika, aby państwo Polskie musiało opłacać duchownym składki emerytalne. Są za to zapisy, na podstawie których Kościół katolicki czerpie z kasy państwowej całymi garściami, o co dba Komisja Wspólna Rządu i Episkopatu.

O Komisji Wspólnej Rządu i Episkopatu więcej pod poniższym linkiem:
http://www.przeglad-tygodnik.pl/pl/artykul/tron-pod-krzyzem
Nadrzędny Autor REA Dodany 2012-10-21 16:32

> zacytuję komentarz emerytki:<


To potwierdza moją wypowiedź, w jakimś poście,że "moherowatość" nie zależy od wieku :-), :-(
Nadrzędny - Autor barbara33 Dodany 2012-10-21 09:09
często tego słucham dzięki rea
Nadrzędny - Autor REA Dodany 2012-10-21 16:30
:-)
Nadrzędny - Autor barbara33 Dodany 2012-10-21 18:24
:-)
Nadrzędny - Autor sylwester49 Dodany 2012-10-22 13:45
nie tylko biskup kierować pod wpływem alkocholu
Nadrzędny - Autor barbara33 Dodany 2012-10-22 13:47
:-(
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2012-10-22 17:30
Za jazdę po pijaku grozi kara do 2 lat więzienia. Zważywszy, że biskup jest osobą publiczną, w dodatku uważaną za autorytet, kara powinna być w maksymalnym wymiarze. Przemawia za tym prosta logika: pospolitego pijaczka usprawiedliwia nieświadomość skutków jazdy po spożyciu, natomiast biskup nie może tłumaczyć się pomrocznością jasną tym bardziej, że - jak sam się przyznał - potrzebuje pomocy specjalistycznej. To oznacza, że ma świadomość swoich problemów z alkoholem.
Nadrzędny Autor REA Dodany 2012-10-22 17:36
Pospolitego pijaczka nie stać na samochód :-) Stan pod wpływem nie jest usprawiedliwieniem ale alkoholizm w wielu wypadkach tak :-( Jak psychiatra opisze odpowiednio nigdy kary  nie poniesie - zresztą stać go :-)
Nadrzędny - Autor Ella. Dodany 2012-10-22 17:37
Nikogo nie usprawiedliwia jazda po pijaku ani brawura. Dzięki takiemu już nie odzyskam sprawności. Za jazdę po pijaku nie ciupa ale zabranie prawka dożywotnio.
Nadrzędny Autor REA Dodany 2012-10-22 17:39
Obecnie nierealne :-(
Nadrzędny - Autor Ella. Dodany 2012-10-22 18:50
Wiem :-(
Nadrzędny - Autor barbara33 Dodany 2012-10-22 19:10
chory kraj chore prawo :-(
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2012-10-26 13:01
Nadrzędny Autor barbara33 Dodany 2012-10-26 15:41
nie komentuje
Nadrzędny - Autor walpoz Dodany 2012-10-30 00:43
Czy nie zastanawia Was ten rozdział miedzy religia a wiarą?
Nadrzędny - Autor barbara33 Dodany 2012-10-30 14:51
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2012-10-30 17:31 Zmieniony 2012-10-30 18:18
Przecież duchowni to też ludzie, tylko wiernym wmówili, że powołani są przez Boga, są prawie jak półbogowie.
A jak to w przeszłości bywało?  W linku poniżej:
http://facet.dlastudenta.pl/artykul/Rodzina_Borgiow_i_kobiety_Watykanu,71242.html

I właśnie taki jeden półbóg wznieca zamęt.
90-letni ojciec Lufta odpowiada o. Rydzykowi: proponuje się nam Kościół wojny

>Prof. Stanisław Luft (ojciec Krzysztofa Lufta - członka KKRiT) odpowiedział na zaczepki o. Tadeusza Rydzyka. - Zamiast Kościoła miłości i tolerancji proponuje się nam Kościół walki, a nawet wojny - stwierdził w emocjonalnym liście do abpa Józefa Michalika.<

Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2012-11-13 17:15
Boska medycyna i niebiescy uzdrowiciele
http://kultura.wp.pl/gid,15074923,galeria.html?T%5Bpage%5D=1
Mamy XXI wiek, ale ludzie nadal w wierzą w moc świętych.
Nadrzędny - Autor vanilla Dodany 2012-11-13 18:44
jak to mówił pascal- lepiej wierzyć, to się bardziej opłaca.. A zresztą wiara (w cokolwiek) daje siły i nadzieję
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2012-11-16 21:46

>jak to mówił pascal- lepiej wierzyć, to się bardziej opłaca.. A zresztą wiara (w cokolwiek) daje siły i nadzieję<


Że się opłaca, to oczywiste i z tym się zgadzam. Przecież w Kościele nic nie ma za darmo, za wszystko trzeba płacić. Co do wiary, która daje siłę, nie jestem przekonany. Raczej jest tu skutek odwrotny. Siłę, pewność siebie i nadzieję daje WIEDZA, bowiem dzięki niej zmienia się świat. Gdyby nie wiedzą, nauka i idący za tym postęp w każdej dziedzinie  życia, dzisiaj nadal mieszkalibyśmy w szałasach, chodzili ubrani w skóry, jeździli konno lub chodzili pieszo.
Wiara pozbawia człowieka odpowiedzialności za samego siebie i zdaje na łaskę innych. Dlatego dzisiaj jesteśmy świadkami jak Kościołowi zależy na tym, aby już od dziecka pozbawiać człowieka samodzielnego myślenia.
http://wiadomosci.onet.pl/kraj/kosciol-krytykuje-nauczanie-religii-w-szkolach,1,5307153,wiadomosc.html
Bardzo "pięknie" i obłudnie przedstawia to Zenon Grocholewski.

>Prefekt watykańskiej Kongregacji Edukacji Katolickiej kardynał Zenon Grocholewski mówił, że wychowanie to dziedzina, w której wykluczenie i marginalizacja religii są szczególnie niebezpieczne. - Wiemy, także na podstawie doświadczenia Polski i innych krajów wschodnich, że wychowanie może być łatwo manipulowane przez interesy ekonomiczne, władze państw totalitarnych, czy ideologię (...). Spychanie nauczania religii w szkołach na margines oznacza, przynajmniej w praktyce, przyjęcie stanowiska ideologicznego, które może prowadzić do błędów i wyrządzać uczniom szkody - mówił.<


Zapomniał, że do szkoły należy NAUCZANIE, a nie WYCHOWYWANIE. Nauka religii z nauką nie ma nic wspólnego, bo jest narzędziem indoktrynacji. Polecam przeczytać komentarze pod tym artykułem. Cytuję jedną wypowiedź:

>waga71: "Wiceminister edukacji Tadeusz Sławecki zgodził się, że istnieje potrzeba przeanalizowania "tego, co się dzieje wokół nauczania lekcji religii" " .<
>Panie ministrze , dwieście lat temu wielki Polak Tadeusz Kościuszko napisał "Kościół winien być oddzielony od państwa, nie wolno mu zajmować się kształceniem młodzieży. Naród powinien być panem własnego losu i jego prawa powinny być nadrzędne wobec praw kościoła. Żadna religia nie może im przeczyć odwołując się do prawa boskiego, przeciwnie, każda religia powinna być posłuszna prawom ustanowionym przez naród" .<
>Jeśli pan nie wie kim był pański imiennik , polecam korepetycje z historii. Mamy XXI wiek , kościół nadal indoktrynuje . <

Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2012-11-18 10:39
http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Abp-Andrzej-Dziega-katolik-nie-moze-popierac-in-vitro,wid,15102601,wiadomosc.html?ticaid=1f8c2

>"Powtarzam wyraźnie, że zgodnie z nauką Kościoła i zgodnie z prawdą o godności ludzkiego życia , nikt z katolików nie może popierać procedur in vitro" - napisał hierarcha w liście pasterskim czytanym w kościołach archidiecezji. <


Dobre sobie. Przykład na hipokryzję urzędników Kościoła. Pan ksiądz biskup widocznie nie wie, że zgodnie z nauką Kościoła i zgodnie z prawdą o godności ludzkiego życia ludzie Kościoła w okrutny sposób mordowali wszystkich, którzy nie chcieli się podporządkować głoszonej doktrynie. Palenie żywcem ludzi na stosach to nie bajkowe opowieści, ale prawda o Kościele, która dzisiaj żadnego katolika nie wzrusza. Za to dzisiaj każdy katolik ma się rozczulić nad zamrożonym zarodkiem.
Zgodnie z tą chorą logiką Kościoła od dzisiaj każdy katolik powinien odrzucić wszystko co sztuczne, co daje nam nauka i postęp. Odrzućmy przeszczepy narządów, transfuzje krwi itp. itd., bo przecież to jawne ingerowanie w naturę.
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2012-11-23 20:33
http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,12915358,Wyrok_ws__afery_salezjanskiej__8_lat_dla_ksiedza_za.html

>Na 8 lat więzienia Sąd Okręgowy w Legnicy skazał ks. Ryszarda M., byłego szefa salezjańskiej fundacji w Lubinie (Dolnośląskie), oskarżonego m.in. o wyłudzenie pożyczek na łączną kwotę 418 mln zł. Skazano też cztery inne osoby.<
>Główną postacią przestępczego procederu - według prokuratury - był ks. Ryszard M. To on miał nawiązać kontakt z ówczesnym dyrektorem jednego z legnickich banków.<
>Według prokuratury zabezpieczeniem dla kredytów, zaciąganych przez instytucje salezjańskie (w tym parafię im. św. Jana Bosko w Lubinie, tamtejsze liceum salezjańskie oraz towarzystwo salezjańskie w Lubinie) były sfałszowane dowody na terminowe lokaty bankowe. W rzeczywistości takich lokat nie było. Z 65 pożyczek udzielonych salezjanom (na łączną kwotę 418 mln zł) ponad 130 mln nie spłacono. Proceder miał miejsce w latach 1999-2001.<

Nadrzędny Autor Nachbar Dodany 2012-11-30 19:49
Kuria chce od państwa 12 mln zł za korzystanie z nieruchomości

>Kuria już raz starała się o zapłatę za korzystanie z nieruchomości. W 2011 roku Sąd Okręgowy w Poznaniu w prawomocnym wyroku oddalił roszczenie kurii o zapłatę oraz ustalił, że wbrew twierdzeniom Archidiecezji, stron nie wiąże jakakolwiek umowa najmu, w szczególności umowa najmu z 1921 roku - poinformował PAP Babczyński.<


Żądza pieniądza.
Nadrzędny - Autor Ella. Dodany 2012-11-30 20:10
Niech se kupi.
Nadrzędny - Autor Staruszka123 Dodany 2012-12-12 13:43
NACHBAR SPECJALNIE DLA CIEBIE.:-p
http://fakty.interia.pl/fakty-dnia/news/papiez-zacwierkal-czekalo-na-to-prawie-milion-sledzacych,1872237
TERAZ MOZESZ PODYSKUTOWAC Z SAMA GŁOWA.:-)))))
Nadrzędny Autor barbara33 Dodany 2012-12-12 15:33
dobre :-)
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2012-12-12 15:34
Staruszko, papież tylko wcisnął przycisk. Czarną robotę zrobili inni. Jak jest taki do przodu, to niech spróbuje podyskutować w tym milionem chętnych rozmówców.
Nadrzędny - Autor barbara33 Dodany 2012-12-12 15:37
może zajrzy na facebooka :-)
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2012-12-13 20:25

>Bp Mering przyjął incydent "z bólem i niedowierzaniem". - Podniesiono rękę na jedną z największych świętości narodu polskiego - ocenia incydent w liście.<


http://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/co-dzieje-sie-z-polakami-w-kosciolach-modlitwy-po-,1,5330670,wiadomosc.html
A ja myślałem, że największą świętością jest sam Bóg.
Nieco dalej duchowny używa starej i wypróbowanej retoryki, czyli drobny incydent porównuje do wojny z Bogiem i .... oczywiście, z Kościołem.

>Jednocześnie duchowny pisze: - Dlaczego podnosi się rękę przeciwko Bogu (…). Coraz bardziej nieodpowiedzialne profanacje i ataki na osoby duchowne to owoc trwającej od dłuższego czasu nagonki na Kościół prowadzonej przez niektóre środowiska polityczne i media. Po akcie profanacji dokonanym na Jasnej Górze nikt już chyba nie ma wątpliwości, że w naszej Ojczyźnie potrzeba przebudzenia sumień, powrotu do Pana Boga i obrony tego, co święte i polskie.<

Nadrzędny - Autor barbara33 Dodany 2012-12-14 10:47
modlitwy były są i będą bo po to są kościoły
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2012-12-14 17:06 Zmieniony 2012-12-14 17:15
A czy ja pisałem o modlitwach? Zwróciłem uwagę, że incydent na JG biskup utożsamia z atakiem na cały Kościół, aby podgrzać nastroje wiernych. To sianie nienawiści, niezgodne z duchem Biblii, gdzie napisano, aby "miłować nieprzyjaciół swoich".
Tę retorykę stosuje każdy ksiądz przy lada okazji.
http://czat.onet.pl/1673013,wiesci.html

>- Oczernianie Kościoła i oskarżanie księży o homoseksualizm w środkach masowego przekazu mają realny wpływ na księży. Będzie teraz mniej powołań i niedługo nie będzie księży - dodaje ksiądz Jacek.<

Nadrzędny - Autor barbara33 Dodany 2012-12-14 17:14
pisałeś o wzmorzonych modlitwach
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2012-12-29 19:17
Dla tych, co mylą pojęcia i przyrównują zwalczanie wypaczeń z walką z Krk. Mechanizm podobny do opisanego w chińskiej opowieści przytoczonej przez Lidian. Znalezione w sieci. Autor nieznany.

> Jeżeli już piszesz o zwalczaniu, to nie Kościoła Katolickiego, ale wypaczeń, jakich się dopuścił i dopuszcza.  To zasadnicza różnica. Myśl, jak chcesz zabierać głos, bo inaczej się błaźnisz swoją niewiedzą.
>Aby to zrozumieć, najpierw trzeba poznać historię tego, w co się wierzy, a właściwie komu się wierzy.
>To oczywiście jest zbyt trudne, bo wymaga myślenia, a z tym jest różnie. Nie każdy myśli samodzielnie, lecz tylko myśli, że myśli.
>W rezultacie staje się narzędziem w ręku cwaniaczka, który to potrafi wykorzystać. I robi to, gdyż wie,  że osoba bezmyślna nie jest w stanie temu się przeciwstawić.


>A jak się robi człowieka bezmyślnego? Mechanizm jest prosty. Cwaniaczek wie, że samodzielne myślenie jest zagrożeniem dla jego racji bytu. Musi się więc zabezpieczyć przed tym i robi to skutecznie. Tak skutecznie, że ma zapewnione bezpieczeństwo na całe życie. Swoje życie, bo życie osoby bezmyślnej nie ma znaczenia. To rzecz, narzędzie, które będzie mu służyć. A robi to tak:
>Cwaniaczek, od chwili narodzin nowego członka społeczności, stara się zawładnąć jego umysłem. Robi to systematycznie, co w konsekwencji doprowadza u danego osobnika do wyłączenia procesu myślenia.  Nazywa się to "praniem mózgu", albo "programowaniem", "tresurą". Po takiej obróbce, człowiek staje się bezwolnym narzędziem, które wykona wszystko, co zechce cwaniaczek. Od tej chwili cwaniaczek może spać spokojnie. O jego spokój i dobrobyt zadbają bezmyślne i bezwolne osoby.


>A co z tego ma taka bezmyślne osoba? Przecież, gdyby przez całe swoje zawodowe życie oszczędzała, to na starość, gdy będzie już niedołężna lub chora, będzie mogła chociaż bez problemów kupić sobie lekarstwa, zapłacić za pomoc medyczną, czy mieć zwyczajnie godne życie.
>A tak, zaprogramowana przez  cwaniaczka płaci, płaci i płaci przez swoje całe życie, a nawet po śmierci, na cele, jakie wskaże cwaniak. Przez to cwaniaczkowi żyje się jak w niebie.


>A jaki sens ma takie płacenie cwaniaczkom?  Co w zamian otrzyma ta osoba?  Przecież logiczne, że jak komuś płacimy za pracę, to w zamian osoba ta powinna coś dla nas zrobić?  Mało zrobić, ale również dać gwarancję na to, co zrobiła.
>Niestety, cwaniaczek jest tak cwany, że sprzedaje - wszak robi to za pieniądze – ZŁUDZENIA.
> Oczywiście można mieć inne zdanie na ten temat, ale najpierw trzeba samodzielnie wymyślić to, co chce się powiedzieć. Niestety, jak na wstępie wyjaśniłem, cwaniaczek już na samym początku zadbał o to, aby samodzielnie nie myśleć, więc zdanie ma się takie, jakiego nauczył cwaniaczek, czyli nie ma się własnego zdania.


>Na koniec mam jedną uwagę. Nim podejmiesz dalszą dyskusję na ten temat, to najpierw poznaj  historię własnego Kościoła i  źródła wiary.
>Tylko nie wiem, na ile coś z tego zrozumiesz. Cwaniaczek już o to zadbał.
>Naprawdę szkoda mi tych ludzi, bo nazywają ich ciemnogrodem.

Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2013-01-06 13:54
Benedykt XVI do biskupów: będziecie bici przez wrogów Ewangelii

>- Ten, kto żyje wiarą Kościoła i głosi ją, w wielu punktach nie pasuje do panujących poglądów, zwłaszcza w naszych czasach. Dominujący dziś w znacznej mierze agnostycyzm ma swoje dogmaty i jest wysoce nietolerancyjny wobec tego wszystkiego, co go kwestionuje i kwestionuje jego kryteria - ostrzegł.


>Dlatego w opinii Benedykta XVI priorytetowe znaczenie ma dla biskupa szczególnie odwaga sprzeciwu wobec dominujących kierunków.


W związku z powyższym przytoczę komentarz internauty:

>solaris77: Widząc bardzo często na forum nieudane próby pokazania ludziom uzależnionym od religii
>faktów przeczących dogmatom wiary , czy też prowokujące logiczną część ludzkiego umysłu do
>wysiłku apeluję - nie tędy droga.
>Nasz system wartości , sposób widzenia świata - to wszystko kształtuje się w dzieciństwie. Hierarchowie
>religijni doskonale zdają sobie z tego sprawę. Indroktynowany od wczesnego dzieciństwa człowiek nie
>potrafi wyobrazić sobie świata w sposób inny niż ten jakim karmiono go od tylu lat. Każde wasze
>prowokujące pytanie mające wykazać religijny falsz uruchamia obronę umysłu uzależnionego. Jego obroną
>jest negacja faktów a następnie agresja. On nie potrafi już żyć bez schematów myślowych wpajanych
>mu długie lata. Czy moralnie dopuszczalnym jest aby uzależniać człowieka od religii a nstępnie
>czerpać z tego korzyści? Moim zdaniem ( a zapewne i sporej części społeczeństwa) nie.
>Myślę , że uzależnionym od religii nie powinniśmy nisczyć fundamentów ich postrzegania świata. To
>może mieć fatalne skutki - przecież to często zabranie im jedynego celu życia. Ich świat może runąć -
>dlatego często religianci na fakty reagują agresją - po prostu bronią się tak jak potrafią - nie można
>ich za to winić.
>Powiem co można. Można od najmłodszych lat uczyć dzieci logicznego myślenia, przekazywać wiedzę i
>upowszechniać dostęp do wiedzy. Wiedza i intelekt to najwięksi wrogowie religii. Dbajamy o wykształcenie
>naszych dzieci a religijny narkotyk nie znajdzie dla siebie pożywki. W dzieciach nadzieja - a my jesteśmy
>za to odpowiedzialni.
>Na koniec kilka pytań zmuszających co mniej uzależnione umysły do spojrzenia w oczy dogmatycznym absurdom.
>czy bóg moze sam siebie unicestwic i przestac istniec czy jest skazany na wiecznosc??
>czy bóg jest wszechwiedzacy (wiedza zawsze pełna i niezmienna w czasie) a wiec tym samym niezdolny do przezywania emocji?
>czy byłbyś,szczesliwy w niebie wiedzac ze ktos inny cierpi w piekle?
>jaki sens ma kara wiecznego cierpienia ?
>bóg jest sprawiedliwy czy miłosierny?

Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Wpływ Kościoła Katolickiego na życie wszystkich obywateli. (Strona 21) (1292317 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 82 Poprzednia strona Następna strona  

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill