www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Wpływ Kościoła Katolickiego na życie wszystkich obywateli. (Strona 69) (1283958 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 82 Poprzednia strona Następna strona  
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2014-07-15 13:45
Bo tu wychodzi obłuda niekatolików. Świętują coś w co nie wierzą. Po co?
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2014-07-15 14:17
Świętują, bo święta Bożego Narodzenia są wolne od pracy, a kto sam z siebie by chciał iść, jeśli ma wolne?
Teraz dodatkowo Trzech Króli, za chwilę jeszcze coś i jeszcze. Mamy chyba najwięcej świąt w Europie, czy jeszcze nie.  Czy wszystkie te święta powinny być w elementarzu?
Rozmowy o obłudzie niekatolików, czy katolików lepiej nie zaczynajmy, dla miłej zgody.
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2014-07-15 14:29
Wolne. Ok. To niech traktuja jak sb zwykla.
Nadrzędny Autor w-zetka Dodany 2014-07-15 14:31
To znaczy jak? I co to 'sb' w tym zdaniu i w tym temacie, bo chyba nie zrozumiałam?
Nadrzędny - Autor Zygmunt Dodany 2014-07-15 13:40
Święta są dla katolików, i to jest ta różnica - jakbyś nie zauważył. Nie wszystkie dzieci w szkole muszą uczyć się o Świętach katolickich. Dla katolików to Święta, dla niekatolików to tradycja, bądź coś w rodzaju "maskarady". Czas zrozumieć, iż cała ludność Polski nie jest katolicka. Gdyby moje dziecko nie było katolikiem, miałbym poważne zastrzeżenia, iż w elementarzu był element Świąt katolików. Gdyż z jakiej racji moje dziecko ma uczyć się o Świętach katolików, skoro nim nie jest. To proste.:-) I nie ma się co obruszać. Myślę, że czas temu najwyższy, by wreszcie wytyczyć granicę rozsądku i sprawiedliwości dla wszystkich. A fakt podręczników do religii, jak również nauka religii w salach katechetycznych, nie jest żadną hańbą dla katolików.:-)
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2014-07-15 13:46
Pytam po raz kolejny. Chodziłeś do pracy 25 grudnia każdego roku?
Nadrzędny - Autor Zygmunt Dodany 2014-07-15 14:33
A co to ma do rzeczy? A słyszałeś o katolikach praktykujących i nie praktykujących? A słyszałeś o tym, iż ludzie mają umysły by myśleć, a nie ślepo "klepać" bo tak trzeba, bo tak wypada, a co ludzie powiedzą? I nie irytuj się tak, gdyż nie ma powodu. :-)
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2014-07-15 19:21
Chcesz pełnego rozdziału, nie jestes katolikiem, dlaczego korzystales z wolnego? Stawiales  wniosek aby w imie wolnosci wyznania pracowac tego dnia?
Nadrzędny - Autor Zygmunt Dodany 2014-07-15 19:41
Katolicyzm to nie cały świat. Każdy ma prawo wyboru. To nie czasy "ciemnoty" i zastraszania z przed wielu set lat. A co ja robiłem to moja sprawa,  ani Twoja ani niczyja. :-)
Nadrzędny Autor rogal160 Dodany 2014-07-15 19:53
Skoro mie caly to po co korzystsles z tego ze masz wolne dzieki niemu?
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2014-07-15 14:21

> by wreszcie wytyczyć granicę rozsądku i sprawiedliwości dla wszystkich.


To może święto Durszlaka lepiej wprowadzić,Waldek się ucieszy.
Nadrzędny Autor Zygmunt Dodany 2014-07-15 14:31
W Polsce jest tyle świąt, że może ogłosić święto dla święta. Tak aby zebrać wszystkie w jeden dzień. :-))))
Nadrzędny - Autor Zygmunt Dodany 2014-07-15 12:24
Dla mnie sprawa jest prosta. Państwo świeckie, to i podręczniki winny takie być. Szkoły mają uczyć, dawać wiedzę. Jednak podręczniki winny być wolne od "religijnych naleciałości", gdyż w nauce uczestniczą dzieci różnych rodzin, o różnych poglądach. Od nauki w zakresie spraw religijnych, to zakres religii. Sam fakt wprowadzenie nauki religii do szkół, to już (w moim pojęciu), całkowite ignorowanie i ludzi o innych poglądach, jak i zaprzeczenie faktu, iż szkoły winny być świeckie, tak, jak i samo Państwo Polskie.
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2014-07-15 12:35 Zmieniony 2014-07-15 12:45
Możesz dziecka na religię nie posyłać, świąt nie obchodzić. Gdy pracowałeś to chodziłeś w Boże Narodzenie do roboty? Pewnie nie, a dlaczego? Przecież jesteś całkowicie świecki. Powinieneś iść.
Nadrzędny - Autor Zygmunt Dodany 2014-07-15 15:52
Mieszasz. Co ma podręcznik do wolnego?
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2014-07-15 19:23
To samo. Boże Narodzenie jest świętem katolickim obchodzonym w dniach 25-26.12 każdego roku i infoo tym w podręczniku być powinno, podobnie jak może być o Hanuka, Ramadanie, etc.
Nadrzędny Autor Zygmunt Dodany 2014-07-15 19:46
No to "inkwizycja" Tobi się marzy. Nakazy,  zakazy. Brawo, jakie to katolickie.
Nadrzędny - Autor Kobieta A. Dodany 2014-07-15 19:47
To "se pogadałeś" z Zygmuntem rogal :-) "nie Twoja sprawa", hi, hi hi ;-) a na stole u niego opłatek - jak za darmo ;-)
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2014-07-15 19:50
:-)
Nadrzędny Autor rogal160 Dodany 2014-07-15 19:54
No niestety.
Nadrzędny - Autor Zygmunt Dodany 2014-07-16 12:47
Polecam cofnąć się do filmu o Chrystusie. Były trzy części. Czy tam widać było opłatek za który się płaci? Cóż znaczy opłatek w dłoni pełnej cynizmu i chorej wyższości. Obłuda, i jeszcze raz obłuda.
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2014-07-16 13:09
Pochyl się i rozpędx. Jakaś litościwa ściana na pewno ci pomoże.
Nadrzędny - Autor WaldusNieKiepski Dodany 2014-07-16 13:16
Rogal powtarzasz się.  Czas uzupełnić wiedzę o nowe słowa i powiedzenia ;-)
Nadrzędny Autor rogal160 Dodany 2014-07-16 13:52
Ale to mi się podoba:)
Nadrzędny Autor Zygmunt Dodany 2014-07-16 14:12 Zmieniony 2014-07-16 14:17
W odpowiedzi dla: rogal160
Z takim przekonaniem wypisałeś tę radę, (bo „głąbem”, jak określiłeś Innych, nie jesteś). To pewnie masz głębokie przemyślenia po takim starciu. Skoro radzisz. Podziel się wrażeniami.:-) Bo, jak na razie mam wątpliwości, co do skutku. Chyba za mocno się pochyliłeś, bądź za mocno uderzyłeś o ścianę? A może była za gruba, i nie puściła dalej.:-))))))) Sądząc po tym, co piszesz, że to Ci się podoba. Jeszcze wejdzie Tobie to w nawyk. Oj szkoda ścian.:-)))))))
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2014-07-15 20:49

>Teraz dodatkowo Trzech Króli, za chwilę jeszcze coś i jeszcze. Mamy chyba najwięcej świąt w Europie, czy jeszcze nie.


Nie ważne ile mamy świąt, ale ważne skąd ich taka ilość i nazwy. Dziecko idzie do szkoły po wiedzę potwierdzoną naukowo. Nie ma znaczenia jak nazywają się święta, ale ich pochodzenie i o tym dziecko powinno wiedzieć, aby w przyszłości mogło tę wiedzę przekazać dalej.
W tym konkretnym przypadku Boże Narodzenie Krk obchodzi dopiero od IV wieku. Wcześniej było to święto boga słońca - Mitry.
Uważam, że takie zawirowania wokół elementarza ze strony środowisk prawicowych przynoszą odwrotny skutek od zamierzonego.
Nadrzędny Autor Zygmunt Dodany 2014-07-16 12:54
Mnie wszystko jedno kto co świętuje. Lecz nie jest mi wszystko jedno, jak wmawia się ludziom, że nie ma "innej opcji". Prawo do wolnego wyboru. Może ustanowić takie święto o tej nazwie: "Święto wolnego wyboru", lub "Święto wolności słowa i wyznania". Bo "za moment" w Polsce żyć będą sami "święci". A "Faryzeusze", jak nazywano za czasów Chrystusa kapłanów, będą czynić z siebie "Bogów". :-)
Nadrzędny Autor Zygmunt Dodany 2014-07-16 14:28
Brak jest jeszcze „Święto świąt”. Być może to byłby sposób na zamknięcie wszystkiego razem.;-)
Nadrzędny - Autor Kobieta A. Dodany 2014-07-15 19:28
Nooo ja cieee ale problem ;-) Boże Narodzenie to Boże Narodzenie - ŚWIĘTO KATOLIKÓW i nie tylko, WIERZĄCYCH I KONIEC - O TYM WSZYSCY WIEDZĄ!
Widać, że piszą ludzie, którzy dzieci nie mają - problem to CENA TYCH KSIĄŻEK BEZ WZGLĘDU NA TREŚĆ - WIECIE ILE KOSZTUJE KOMPLET! Rogala to czeka - reszta niech się cieszy, że nie ma dzieci i bzdety może na forum wypisywać.
Nadrzędny - Autor WaldusNieKiepski Dodany 2014-07-16 18:13
Bzdety to Ty piszesz , jak zawsze ! Elementarz o ktorym mowa ma byc podrecznikiem bezplatnym. Ale gdy się zarzuca innym brak dzieci, to trzeba choc na chwilke pomyśleć bo inaczej bzdura bzdurę pogania. Co post to wieksze glupoty piszesz i jak zwykle zmyslone zarzuty wobec innych.
Nadrzędny Autor w-zetka Dodany 2014-07-16 18:36
To prawda. W tym roku w pośpiechu zrobił rząd dla klasy pierwszej, a na następny rok będą kontynuować. Wnuk się na darmowe nie załapie, a wnuczka tak.
Nadrzędny - Autor WERBENA Dodany 2014-07-16 13:57 Zmieniony 2014-07-16 14:00
Mój elementarz... oj dawno
elementarz moich córek trochę bliżej
i jakoś sobie przypominam, że nie było akcentowania na stronach elementarza świąt. Była druga książeczka gratis, do nauki na lekcjach religii, dokładniej nawet ujmę, jak przypominam sobie zerówkę moich dzieci była to książeczka kolorowanka.
Religia powinna być przy parafii do której należy dany uczeń,  jak to było kiedyś.
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2014-07-16 17:21
Z pożytkiem dla religii zresztą.:-)
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2014-07-16 17:22
Też tak uważam.
Nadrzędny - Autor Kobieta A. Dodany 2014-07-16 18:18
Lidzia Ty pamiętasz co było w elementarzu???! Ja nie! Tak mi się jakoś wydaje, że aby to pamiętać trzeba naukę skończyć na podstawówce, ewentualnie zawodówce, bo po średniej - nie mówiąc o studiach, to już to co było, jak się miało te 6-7 lat nikt nie pamięta
Nadrzędny - Autor Zygmunt Dodany 2014-07-16 18:26
A to byś się zdziwiła. Nie wiesz, ile kto pamięta. ;-)
Nadrzędny - Autor Kobieta A. Dodany 2014-07-16 18:36
Jak nic się nie robi tylko leży i rozpamiętuje to faktycznie.... :-(
Nadrzędny - Autor Zygmunt Dodany 2014-07-16 18:39
Niektórzy nie mają innego wyjścia kobieto. Wzięłaś to pod uwagę? Zastanów się, jaka jest różnica?
Nadrzędny Autor Kobieta A. Dodany 2014-07-16 18:47
Znam, wiem, ale nie trują jak ty :-(
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2014-07-16 18:48
KobietA. Ja z elementarza pamiętam tylko tak strasznie skrytykowany w dzisiejszych czasach wierszyk "Murzynek Bambo". Nie wiem czy tytuł był taki, ale pamiętam, że wierszyk mi się wtedy bardzo podobał.
Nadrzędny - Autor Kobieta A. Dodany 2014-07-16 19:01
A Wiesz, że początek "Murzynka Bambo" pamiętam :-) :-)
Miałam też lalki czarne i był Bambo i Bambina :-)
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2014-07-16 19:03
:-)
Nadrzędny - Autor Kobieta A. Dodany 2014-07-16 19:04
:-) Miłe wspomnienia dziecięcych lat :-)
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2014-07-16 19:44
:-)
Nadrzędny - Autor WaldusNieKiepski Dodany 2014-07-16 19:05
Lidian o chorerea ;-) to Ty naukę na podstawówce zakonczylaś ? ( ja chyba też bo "Murzynka Bambo" pamietam i o lisie i kogutku rownież ;-) jak go porwal biednego i ciągnął do lasu ciemnego )
Nadrzędny Autor Kobieta A. Dodany 2014-07-16 19:16
I próbował zeżreć kiepskiego ale gorzki, kwaśny i żrący był to go lisek w...
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2014-07-16 19:46 Zmieniony 2014-07-16 19:49
Waldi, a gdyby tak było, to przestałbyś się do mnie odzywać? Dla mnie na forum nie ma znaczenia ile kto szkół skończył. :-)
Nadrzędny Autor w-zetka Dodany 2014-07-16 19:52
Waldek dwa wiersze pamięta, więc wg podanego kryterium nie skończył nauczania początkowego.
Ja pamiętam jeszcze też o rzeczce, co jak błękitna wstążeczka i "kto ty jesteś..." Coś też o moście śląsko-dąbrowskim było, więc sorki, ale chyba nie skończyłam pierwszej.:-)))) Albo mamy lepszą  pamięć, ale ciiiicho o tym szaaaa...:-))))
Nadrzędny Autor Zygmunt Dodany 2014-07-16 17:51
Ja jak wspomnę dawne czasy, również pamiętam, iż elementarz nie miał żadnych elementów religijnych. Nauka religii odbywała się w salce katechetycznej (jak dobrze pamiętam), prowadzonej przez siostry zakonne. I to stamtąd pochodziły materiały do nauki religii. Pamiętam rycinowy katechizm. Książeczka bez kolorów. I to było świetne, gdyż szkoła uczyła swego a religia swego. Był porządek. Dzisiaj „kisz masz”, „groch z kapustą”.
Nadrzędny - Autor wojtekk Dodany 2014-07-16 19:25
Werbena napisała:

>Mój elementarz... oj dawno ... i jakoś sobie przypominam, że nie było akcentowania na stronach elementarza świąt


Zygmunt napisał:

>Ja jak wspomnę dawne czasy, również pamiętam, iż elementarz nie miał żadnych elementów religijnych


Ktoś tu wspominał Święto Trzech Króli i też w sensie negatywnym.
Wniosek jest tylko jeden - ci, którzy tak sądzą tęsknią za komuną i dawnym systemem, który odsuwał na margines sprawy religii i Kościoła.

Waldek napisał:

>Elementarz o ktorym mowa ma byc podrecznikiem bezplatnym (pisownia oryginalna!)


Otóż po pierwsze to nie tak, że Tusk z p. minister oświaty zrzucili się z własnej kasy i zafundowali dzieciom/rodzicom darmowe podręczniki bo oni nie mają nawet na tyle honoru, żeby za wystawne kolacje płacić własnymi pieniędzmi.
A jeśli podręczniki są płacone z pieniędzy publicznych (czytaj: wyborców) to wyborcy mają prawo mieć wpływ na treści w nich zawarte.
To są prawa demokracji i próżno z nimi dyskutować. A większość chce religii w szkołach i nie ukrywania Świąt Wielkanocnych lub Bożego Narodzenia i nazywania ich określeniami zastępczymi. Cywilizowany świat nie ma z tym problemu.
Ale jeśli ktoś woli nazwać Boże Narodzenie - Święta z Kewinem (znowu sam w domu?) to na własny użytek może robić i mówić co chce. Może nawet donieść na policję na wyrodnych rodziców, którzy notorycznie zostawiają małolata samopas.
I jeszcze jedno, skoro dorwałem się do głosu :-)
Lidian napisała o zanikającym stylu człowieka z klasą. Z kilku postów pań o zacięciu mentorsko-nauczycielskim wnioskuję, że aby zasłużyć na to miano trzeba być nauczycielem :-)
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Wpływ Kościoła Katolickiego na życie wszystkich obywateli. (Strona 69) (1283958 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 82 Poprzednia strona Następna strona  

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill