www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Wpływ Kościoła Katolickiego na życie wszystkich obywateli. (Strona 74) (1288628 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 82 Poprzednia strona Następna strona  
Nadrzędny - Autor wielokropek Dodany 2015-04-18 20:17
No proszę jak miło i wesoło może być na forum ;-)
Nadrzędny - Autor Jola11 Dodany 2015-04-18 20:20
A tobie głupio zwłaszcza, ze nie masz gdzie się podziać :-(
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2015-04-18 20:28

>A tobie głupio zwłaszcza, ze nie masz gdzie się podziać :-(


Jak to nie ma gdzie? A tu kto jest jak nie Wielokropek? Gorzej, jak tu zrobią przerwę, a z tego co wiem, dość często tu się zdarza. 
Nadrzędny Autor Jola11 Dodany 2015-04-18 20:45 Zmieniony 2015-04-18 20:48
Ty też Nachbar tu podglądasz?
Po co wam inne fora (inne forum) skoro tutaj wracacie, mieszacie, krytykujecie, czytacie, podglądacie itd...
Nadrzędny Autor wielokropek Dodany 2015-04-18 20:50
Coś z logiką u joli nie tak. Najpierw pisze że leże tu plackiem w każdej minucie, za chwilę że niemam gdzie się podziać :-)
Naprawdę jak tu miło jest na tym forum ,szczególnie poleżeć plackiem ;-)
Nadrzędny - Autor wielokropek Dodany 2015-04-19 09:25
[usunięte]
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2015-04-19 09:33
https://www.youtube.com/watch?v=zh7JVVmev-w
:-)))) To sobie zagraj. Mocna muzyka:)
Nadrzędny - Autor wielokropek Dodany 2015-04-19 09:46
Ha ,ha , ha. :-) :-) :-)  Muszę zastosować te metodę jak mi coś nie będzie działać.
Teraz to nawet deszcz nie popsuje mi humoru ani nawet niekorzystny wynik Lecha wieczorem ( co oczywiście nie nastąpi) ;-)
Nadrzędny Autor rogal160 Dodany 2015-04-19 11:24
Nastąpi. Tylko Legia:-)
Nadrzędny - Autor Kobietka Dodany 2015-04-19 09:59 Zmieniony 2015-04-19 10:06
Jola zobacz przeciez wielokrop cały czas tu siedzi,znaczy nie ma sie gdzie podziac,masz racje.:-)Na dodatek nastepny faryzeusz,dzieci ochrzcił Michasia też,pogrzebał bliską osobe to wtedy kościół był dobry teraz nie?
Nadrzędny - Autor wielokropek Dodany 2015-04-19 10:05
Męczy Cię moja obecność tutaj ? :-) :-) :-)
Idź popatrzeć na połoniny a może też jedź nad morze?
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2015-04-22 05:46
Słupskie środowiska katolickie domagają się przywrócenia tradycji związanej z Janem Pawłem II

>Chodzi o datę rozpoczęcia pontyfikatu Jana Pawła II (16 października 1978 roku) oraz jego śmierci (2 kwietnia 2005 roku). W Słupsku od czasu, gdy Jan Paweł II został Honorowym Obywatelem Miasta, w kolejne rocznice tych dwóch wydarzeń na miejskim ratuszu wywieszano portret papieża Polaka.
>W tym roku prezydent Robert Biedroń postanowił przerwać tę tradycję. Z tego względu 2 kwietnia portretu papieża nie wywieszono. Magistrat tłumaczył, że postąpiono tak, bo prezydent Biedroń chce dbać o neutralność ratusza. W odpowiedzi już 2 kwietnia Adam Jaworski, słupski fotograf przybił do drzwi ratusza plakat z wizerunkiem Jana Pawła II.


Zamiast komentarza, cytuję wypowiedź internautki. To powinno wyjaśnić, gdzie miejsce na wieszanie portretów i sposób oddawania szacunku papieżowi.

>~Marianna katoliczka : Słupscy katolicy oburzeni! Protestuję przeciwko takiemu stwierdzeniu. Jestem katoliczką i wieloletnią mieszkanką naszego pięknego Słupska. i Bardzo proszę nie identyfikować mnie z tą grupą katoli. Bo to nie są słupscy katolicy, lecz lokalni katoliccy fundamentaliści - katole. Obraz naszego świętego Jana Pawła II mam w domu i w sercu i w zupełności mi to wystarcza. Nie chciałabym aby jego wizerunkiem przyozdabiać urzędy. Pozdrawiam Pana prezydenta Biedronia, wszystkich Słupczan i słupskich katolików, a katolom życzę OPAMIĘTANIA

Nadrzędny - Autor wielokropek Dodany 2015-04-22 14:55 Zmieniony 2015-04-22 14:59
Zawsze byłem przeciwny by mieszać szkołę z religią. A urzędy obwieszać krzyżami!
Bo dziecko po lekcji biologii na której dowiedziało się o łączeniu człowieka z małpą, w następnej godzinie że to Bóg stworzył Adama i Ewę. Jedna szkoła dwie teorie?
A w urzędach, może to sugestia aby petent pisma(modlitwy) na klęczkach dostarczał?
Nie da się połączyć
Ognia z wodą i nauki z wiarą
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2015-04-22 17:40
O religii decyduje miejsce urodzenia, a nie świadomy wybór.
Pozostawiam to bez komentarza.
Rywalizacja religii w XXI wieku. Kiedy islam dogoni chrześcijaństwo?

>Jaki jest przepis religii na sukces w kategorii liczby wyznawców? Podążanie z duchem czasu, czy przeciwnie, niewzruszone trwanie przy konserwatywnych wartościach? Zapaleni, inspirujący kaznodzieje, czy mądrzy duchowi przewodnicy? Walka z innymi religiami, czy prowadzenie dialogu? Żadne z powyższych… O liczbie wyznawców danych religii w okolicach roku 2050 będzie decydowała rozrodczość wiernych.

Nadrzędny - Autor Jola11 Dodany 2015-04-22 17:54
Zaczyna Ci brakować argumentów Nachbar :-(

>O religii decyduje miejsce urodzenia, a nie świadomy wybór.<


Ludzie MYŚLĄ i odchodzą od wiary lub zaczynają wierzyć :-)

Chyba nie sądzisz, że tylko Ty jeden na całym świecie myślisz?! :-(
Napisz coś więcej od siebie, nie tylko kopiuj i wklej :-)
Nadrzędny Autor Kobietka Dodany 2015-04-22 18:22
Czemuż ach czemuż Nachbarze unikasz odpowiedzi na moje pytanie?Przypominam:czy ochrzciłes i posłałes do komunii dzieci i wnuki?I przy okazji,dlaczego nie grzmisz na temat prześladowań chrześcian?
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2015-04-23 09:26

> Nie da się połączyć


Ognia z wodą i nauki z wiarą

Naukę z ogólnie pojętą wiarą jeszcze by szło, ale z religią chyba jednak nie.
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2015-04-23 10:20

>Naukę z ogólnie pojętą wiarą jeszcze by szło, ale z religią chyba jednak nie. <


Nauka jest bardzo ogromną dziedziną życia. Oprócz dziedzin ścisłych ( matematyka, fizyka, astronomia) , są też dziedziny biologiczno -chemiczne). Ale po za tymi podstawowymi działami mamy także dziedziny humanistyczne ( w tym filozofia, etyka, historia). Myślę, że w tych dziedzinach bezproblemowo może dochodzić do łączenia ich z religią.
                                   Waldi.
.
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2015-04-23 11:29

> Myślę, że w tych dziedzinach bezproblemowo może dochodzić do łączenia ich z religią.


Ależ właśnie ścisłe nauki odkrywają ostatnio tak wiele, że coraz bardziej nasuwają się wnioski, ze tak precyzyjne dopasowanie makro i mikrokosmosu, na poziomie wyższym niż nasza dotychczasowa świadomość nie jest przypadkowym chaosem i może (z naciskiem na: może)mieć cechy Inteligencji samej w sobie. Inteligentne energie, czyli na dziś jednak naukowe s.f., jak każda zresztą religia, bez dowodów materialnych, ale właściwie, dlaczego nie mogą być takie? Dlatego, że przekraczają możliwości umysłu  wątpiących z góry? Ja nie wiem jak jest, co zawsze podkreślam, a co mają mi za złe wielonickowe uosobienia mądrości wszelkiej. ;-) Ale może jest tak i co wtedy? :-)))
Nadrzędny - Autor Jola11 Dodany 2015-04-23 11:40
Czyli krótko mówiąc W-zecia twierdzi, że ją stworzyli zielone ludki - pozdrawiam też zielono - wiosna idzie :-)
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2015-04-23 11:53
Hihi, no właśnie, jak zrozumiałaś, tak napisałaś. :-))) Nie moja wina.;-)
Nadrzędny Autor Jola11 Dodany 2015-04-23 12:23
Powtórzę: głupia jesteś jak dziurawy i stary but :-(
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2015-04-23 11:40

>dopasowanie makro i mikrokosmosu, na poziomie wyższym niż nasza dotychczasowa świadomość nie jest przypadkowym chaosem<


I to jest właśnie to, że nie da się tego przy pomocy miarki i szkiełka zmierzyć, zważyć, czy zobaczyć. Moim zdaniem jest to stan ducha ( świadomości) i problem może polegać w tym, że ktoś to czuje a inny nie. Można powiedzieć metafizyka ale czy ona jest dziedziną nauki?
                                                                        Waldi.
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2015-04-23 11:57

> I to jest właśnie to, że nie da się tego przy pomocy miarki i szkiełka zmierzyć, zważyć, czy zobaczyć.


A jednak mierzą i ważą, porównują i myślą. I odkrywają nowe zależności i powiązania.
Kiedyś znalazłam fajny blog, który pozwala inaczej spojrzeć na materię, która nas otacza.
http://nietuzinkowyblognaukowy.blogspot.com/2012/07/mikro-i-makro-kosmos.html
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2015-04-23 12:23
Trzeba dużo czasu poświęcić aby wgłębić się w ten blog. Trochę zacząłem czytać i już widzę, że będzie on wywoływał całą serię pytań. Mały wyjątek:

>Planety orbitują w dużych odległościach od gwiazd. Gwiazdy orbitują w dużych odległościach od centrów galaktyk. Galaktyki skupione są gromadach galaktyk a gromady w supergromadach. Supergromady galaktyk tworzą natomiast coś w rodzaju kosmyków łączących Wszechświat niczym struktura gąbki. Natomiast pomiędzy tymi strukturami zieją monumentalne przestrzenie całkowitej lub niemal całkowitej pustki<


I już pierwsze pytanie:
Czy gdy już ogarniemy ten kosmos ( do dyspozycji mamy tylko wyobraźnię )to czy to całe skupisko jest ruchome, czy też nieruchome a tylko wewnątrz niego ( niby mechanizm zegarka) kręcą się skupiska galaktyk?
Zaraz też następne pytanie:
Czy ktoś/coś tym steruje, czy na żywiole oparte?
                                                                            Waldi.
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2015-04-23 12:31
Tam są jeszcze lepsze kawałki, czytaj:) Nie żałuj tego czasu.:-)
Nadrzędny - Autor Jola11 Dodany 2015-04-23 12:39
Żałuj, żałuj, to tylko durna, stara baba, która boi się śmierci. I tak zdechniesz w-zecia i nic po tobie nie zostanie i nikt nie zapłacze - i o to chyba najbardziej chodzi :-)
Nadrzędny Autor w-zetka Dodany 2015-04-23 12:51
Najbardziej chodzi o to, że młodszy, na przykład jak TY, może "zdechnąć" szybciej. Przepraszam czytających, ale troll prosił, abym 'z góry' nie pisała, bo nie rozumie.:-))))))))))
Może ktoś się włączy na jej poziomie i proszę nie pisać o usunięcie postu. Niech każdy wie, z kim ma do czynienie, nawet, gdy słodko-mdląco do innych pisze.

Pozdrawiam Cię Jolu11(?) i życzę wszystkiego dobrego dla Ciebie. Spokoju, zdrowia i innych szczęśliwości. Pogody ducha.:-)
Nadrzędny - Autor Jola11 Dodany 2015-04-23 12:59
:-) :-( 0-:
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2015-04-23 17:53

>Chyba nie sądzisz, że tylko Ty jeden na całym świecie myślisz?! :-(


A czy gdziekolwiek napisałem, że tak sądzę? Za to niektórzy - a jest ich spora ilość - myślą, że myślą. Za takich myślą inni. Jak np. pewien facet z Torunia.
Sory, że znowu wklejam, ale nie jestem w stanie opisać tego, co można zobaczyć i posłuchać świadków, które zetknęły się z tą osobą.
Imperium Ojca Rydzyka - Tajemnice Sekty
Nadrzędny - Autor Jola11 Dodany 2015-04-27 21:16
https://youtu.be/IufNYhfie5Q
Pamiętajmy, że sam Elvis szukał Boga i sensu życia. Nigdy nie uważał się za Boski plan, a był I po Jezusie - nie rozumie katol? Niech pyta :-) Największe sławy twierdzą, że przed Elvisem nie było niczego, że nie istniałyby zespoły i obecne czasy gdyby nie było Elvisa :-)
Nadrzędny - Autor Kobietka Dodany 2015-04-28 14:42
o gustach się nie dyskutuje ale po przeczytaniu wczesniejszego elaboratu na temat tego piosenkarza bo nie gwiazdy,to .......Jola,bez obaw,gdyby nie bylo Elvisa inne zespoły by istniały.Mazowsze było wcześniej.:-)
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2015-04-29 06:13
Co to są 3 mln euro w stosunki do półtora miliarda złotych, jakie polski Krk zarabia na religii w szkołach.
Papież Franciszek zirytowany wydaniem 3 mln euro na pawilon Watykanu na Expo,

>Jak donoszą włoskie media, papież Franciszek jest zirytowany i zmartwiony tym, że na pawilon Watykanu na światową wystawę Expo wydano 3 miliony euro. Zauważa się, że to więcej niż Kościół przekazuje w ramach wielu ważnych inicjatyw dobroczynnych.

Nadrzędny - Autor Paula-Nikta Dodany 2015-04-29 08:02
O! i nasz spiker kat(olicki) już przed wyjęciem protez ze szklanki raczy nas do śniadania dobroczynnością. By się chłop cieszył, że licznik mu bije , wrzucam jeden numer. Zapewne za czasów twego edukowania w szkołach było tylko : Да здравствует нам советское состояние!!!
Nadrzędny - Autor tracja Dodany 2015-04-29 09:01
Nie pochwalam Twojego zachowania Nikt(o). Jest małostkowe i bezczelne. Nie tak postępuje człowiek naszej świętej wiary ojców naszych. Każdy jest naszym bliźnim, nawet Nachbar jako ateista.
On widzi inaczej świat i trzeba mu wiele tłumaczyć. Widzi wypaczenia, a nie widzi wiary i jej błogosławionych skutków w wielu przypadkach.
Opamiętaj się Nikto i Tobie podobni, albowiem  zapewne szatan przez was przemawia nienawiścią do ludzi.
Módlmy się za Franciszka i jemu podobnych by zmienił oblicza ludzi.
Nadrzędny - Autor Paula-Nikta Dodany 2015-04-29 09:36
Budzą się demony ourszulinowego królestwa? Nim rzekniesz po raz wtóry , że jestem bezczelna cofnij się do swoich wcześniejszych postów jak i też zajrzyj do królestwa niebieskiego. Nim rzekniesz to co już rzekłaś , zapoznaj się z dorobkiem kopisty Sąsiada i po dokonaniu analizy, nie bądź bezczelna w kolejnych postach. Miłej lektury.
Nadrzędny - Autor tracja Dodany 2015-04-29 09:51
Królestwo jest jedno Niebieskie. Ty się kierujesz nienawiścią, opamiętaj się siostro. Mamy wybór. Możemy brata naszego nauczać, albo przyznać mu rację. Nie wolno nam  zachowywać się jak szczury w kanalizacji i gryźć naszych wrogów. Lepiej odmówić litanię, albo razem z naszą rozgłośnią odmawiać w południe modlitwy w intencji. To jest prawdziwie katolicka postawa w obliczu ataków. Twoja młyn wodą nienawiści nakręca.
Nadrzędny - Autor Paula-Nikta Dodany 2015-04-29 10:52

>  Lepiej odmówić litanię, albo razem z naszą rozgłośnią odmawiać w południe modlitwy w intencji. <


...oooo tej rozgłośni rzeczesz:  http://czas1pora2.fora.pl/
Nadrzędny - Autor tracja Dodany 2015-04-29 11:08
Nie masz w sobie dobrej woli siostro. Zło ci duszę zaplamiło. Nienawiść oczy zasłania.
Pozdrowienia dla prawdziwie wierzących. Tracja.
Nadrzędny - Autor Paula-Nikta Dodany 2015-04-29 15:10
Dobrą wolę Bratu okazywano tu od chwili rozpoczęcia tegoż wątku tj. od 2008 roku !!! I co Brat zrozumiał , co wniósł do tej społeczności swoim fanatyzmem? Wniósł siostrę i jej rycerzy i tym sposobem co chwilę mamy tu "wizyty gospodarcze" a wraz z nimi dysputy o braku woli do dobrej woli. Siostry fałsz przerasta siostrę a zło jakie siostra nosi w sobie pokazało już nie raz , że kto nie z siostrą ten "moher  bądź chory na wodogłowie". Pamięta siostra te wpisy w królestwie niebieskim? Wiem, że już jest pozamiatane , ale niech siostra wie , że ludzie wiedzą więcej aniżeli się siostrze wydaje. Można tu wklejać bez liku tę culture wypowiedzi tylko nasuwa się pytanie: Po co , co to zmieni? Siostra ma za wyyyysokie mniemanie o sobie i traktuje ludzi tylko i wyłącznie jako nicki. Takie podejście wspiera siostra swoim systemem CZEKA , który to sprawił za sprawą siostry paluszków , że ohydnie i bezpodstawnie pomówiono Człowieka NIEWINNEGO !!! Po dziś dzień ani siostra ani rycerz siostry nie zdobyliście się na odwagę cywilną , aby przeprosić tego Człowieka. Siostra wciąż ucieka od PRAWDY tworząc nowe kłamstwa. Siostra wciąż nie ogląda się za siebie. I na tej złej woli w szukaniu dobrej woli dla PRAWDY , winniśmy zakończyć ową przepychankę jak i też wspomniane "wizyty gospodarcze".
Nadrzędny - Autor tracja Dodany 2015-04-30 08:47

> Pamięta siostra te wpisy w królestwie niebieskim?


O czym Ty piszesz kobieto? Albo bluźnisz, albo masz kłopoty ze zdrowiem! To wszystko do mnie piszesz?!

> ludzie wiedzą więcej aniżeli się siostrze wydaje


Ludzie  poznają, gdy ktoś ma jakieś kłopoty ze zdrowiem.
Opętało cię coś i nie może puścić. Odsuwam się od Ciebie, bo to może być zaraźliwe.
Pozdrawiam dobrych ludzi.
Nadrzędny Autor w-zetka Dodany 2015-04-30 11:53
I w tym momencie czuję się pozdrowiona. Nikt więcej nie??? :-) :-) :-)
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2015-04-30 18:23

>Ludzie  poznają, gdy ktoś ma jakieś kłopoty ze zdrowiem.
>Opętało cię coś i nie może puścić. Odsuwam się od Ciebie, bo to może być zaraźliwe.
>Pozdrawiam dobrych ludzi.


To nie opętanie, ale skutek indoktrynacji, która nie pozwala samodzielnie myśleć, jak tylko według narzuconych schematów. To ogranicza zdolności poznawcze. Dla takiej osoby wszystko, co obce i nieznane jest zagrożeniem, co z kolei wywołuje agresję.
Gdyby nie to, co wyżej napisałem, takiej osobie znane by było to biblijne przesłanie:
«Co wychodzi z człowieka, to czyni go nieczystym. Z wnętrza bowiem, z serca ludzkiego pochodzą złe myśli, nierząd, kradzieże, zabójstwa, cudzołóstwa, chciwość, przewrotność, podstęp, wyuzdanie, zazdrość, obelgi, pycha, głupota. Całe to zło z wnętrza pochodzi i czyni człowieka nieczystym». (Ewangelia św. Marka)
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2015-05-01 10:52
Krótka historyjka z morałem.

W małym miasteczku, przy głownie ulicy stał sobie kościół, a naprzeciwko była gospoda. Proboszczowi przeszkadzało, że tuż pod bokiem świętego miejsca odbywał się wyszynk alkoholi.
Na każdej mszy modlił się, aby Bóg zesłał nieszczęście na gospodę, a wierni posłusznie mu w tym wtórowali.
I zdarzyło się, że podczas burzy piorun uderzył w gospodę i gospoda całkowicie spłonęła.
Wówczas właściciel gospody wystąpił do sądu z pozwem przeciwko proboszczowi.
Przed sędzią stanął właściciel gospody i proboszcz.
Sędzia, po wysłuchaniu właściciela gospody, uznał proboszcza winnym spalenia gospody.
Wówczas proboszcz zaprzeczył, aby miał z tym cokolwiek wspólnego, a zebrani na sali rozpraw wierni murem stanęli za proboszczem i tę wersję potwierdzili.
I tak oto okazało się, że zarówno proboszcz jak i wierni nie wierzą w Boga.
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2015-05-03 12:36
Konstytucja 3 maja, targowica, wieszanie biskupów-zdrajców i insurekcja kościuszkowska w Warszawie.

>Autor książki "Papiestwo wobec sprawy polskiej" Otton Beiensdorf - pisze:
>"Zaskoczony uchwaleniem dnia 3 maja 1791 roku konstytucji, nuncjusz papieski, Saluzzo, natychmiast donosił do Rzymu, że ustawa majowa była zamachem stanu dokonanym przy udziale aprobującego tłumu, a więc miała pozór rewolucji."
>Zwracając się do papieża, nuncjusz zalecał wstrzymanie się od sformułowań, które mogłyby pochwalić lub aprobować Konstytucję 3go maja. Nazywał też H.Kołłątaja, St.Staszica i Scypiona Piattolego (osobisty sekretarz króla) "jakobinami i złymi duchami króla." Kuria rzymska i polski kler obawiali się, że Polacy nie poprzestaną na Konstytucji, lecz pójdą dalej - wzorem rewolucji francuskiej - pozbawią wszelkich funkcji państwowych, zlikwidują przywileje kleru, położą rękę na jego majątku, a księży przeniosą na państwowe pensje. Co już częściowo miało miejsce po uchwaleniu w roku 1789 przez Sejm Wielki ustawy przeznaczającej dochody z diecezji krakowskiej na wojsko polskie. Zaborcy zaś gwarantowali Kościołowi nienaruszalność praw i dóbr. Papież Pius VI dał Rosji zielone światło do wojny z Polską i jej rozbioru, kierując 24.02.1792 r. brewe dziękczynne do Katarzyny II, w którym nazwał ją heroiną stulecia i sławił jej podboje. Wśród nich wymienił pierwszy rozbiór Polski.
>Katarzyna II zareagowała na Konstytucję, wspierając polskich przeciwników reform, magnatów (ultrakatolicki beton) i dostojników kościelnych, którzy 27 kwietnia 1792 roku zebrali się w Petersburgu (!) i ogłosili manifest unieważniający Konstytucję 3go maja oraz wzywający Rosję do zbrojnej interwencji w Polsce. W celu zatajenia faktu, że spisek zawiązano w Petersburgu manifest opatrzono datą 14 maja i ogłoszono w Targowicy na Ukrainie.


Mam XXI wiek, dawno zlikwidowano analfabetyzm, każdy więc może poznać prawdziwą historię Polski. Wystarczy poszukać i przeczytać.
Jak zawracanie kijem Wisły, hierarchowie Krk w Polsce uważają, że fakty historyczne można interpretować na swój sposób. Przemilczają czynne uczestnictwo Krk w rozbiorach Polski. Skoro Nycz ma odwagę zabierać głoś w związku z obchodzonym świętem, niech ma również odwagę powiedzieć prawdę o powodach udziału w Targowicy dostojników Krk.
Kard. Nycz: Konstytucja 3 maja była lekarstwem podanym za późno

>Konstytucja 3 maja była lekarstwem właściwym, ale podanym za późno ciężko chorej Rzeczypospolitej, jednak pomogła przetrwać zabory - powiedział w niedzielę metropolita warszawski kard. Kazimierz Nycz podczas mszy św. z okazji święta narodowego 3 maja.

Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2015-05-03 15:26

> Skoro Nycz ma odwagę zabierać głoś w związku z obchodzonym świętem, niech ma również odwagę powiedzieć prawdę o powodach udziału w Targowicy dostojników Krk.


No i pewnie te gorzkie wnioski, o których pisałeś  miał na myśli kardynał, mówiąc:

"Świętowanie zawiera refleksję nad przeszłością i teraźniejszością, ale zawsze refleksję ku przyszłości. Jest to zawsze refleksja i powinna być poważną refleksją, nawet wtedy, kiedy trzeba wysnuwać wnioski, które czasami bywają wnioskami gorzkimi - powiedział kardynał."

Może to ramach autorefleksji Krk było powiedziane???
Nadrzędny - Autor easyrider Dodany 2015-05-06 10:05
Zeby złagodzic temat powspominajmy,kto co dostał na I Komunie,ja dostałem rower ,zegarek ,kilka książek:),moj Syn idzie teraz w niedziele i wiem ze juz w klasie sobie szepcza co kto dostanie.Tłumaczymy ze Komunia nie jest na prezenty a na przezywanie i niby wie i rozumie ale i tak swoje.:-(
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2015-05-06 10:52
                      Serwus :-)
Jestem z pokolenie "komunijnych zegarkowców" .Pamiętam, że dostałem radziecki zegarek marki Zaria. Wtedy jeszcze nie było mody rowerowej.Natomiast swoją chrześnicę obdarowałem wyrobami ze złota. Ale to już z 17- cie lat minęło. Jednym słowem każda epoka ma swoje prezenty.:-)
                                                             Waldi
Nadrzędny - Autor easyrider Dodany 2015-05-06 11:44 Zmieniony 2015-05-06 12:36
WZK to byłes pewnie dawno u tej komunii ale pamieci pozazdroscic jesli pamietasz marke zegarka.:-)chyba ze tak długo go miałes.:-))Bylismy dwa lata temu to chrzestny dał kłada,totalna głupota.
Nadrzędny - Autor Gollum Dodany 2015-05-06 15:33
To i ja dorzucę garść wspomnień.
Ja też z epoki zegarkowej - ja natomiast otrzymałem zegarek marki rakieta (na skórzanym pasku). Pamiętam, ze mi się nie podobał bo zawsze lubiłem duże zegarki na metalowych branzoletach i do tego wodoszzelne :-)
Ta rakieta długo mi nie posłużyła i jak się okazało miała "akdłub" przeciekający :D
Po komuni - w wakacje pojechaliśmy nad morze - tam jednego dnia znajomi rodziców pożyczyli mi materac (ja własnego nie posiadałem) i z tej radości bach do wody - razem z tym zegarkiem - o dziwo przestał działać :D
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Wpływ Kościoła Katolickiego na życie wszystkich obywateli. (Strona 74) (1288628 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 82 Poprzednia strona Następna strona  

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill